Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Únik hydraulické kapaliny LDS
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 > >|
09.03.2018 08:20 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138202
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj chlapci. Mám otázku. Je možné nějak poznat z úniku jestli jde o motorový olej, nebo LDS?? Tedy kromě nalezení místa úniku. Mám loužičky pod autem, kapičky na nosníku pod motorem a mokrou pravou přední část . LHM na xantii poznal člověk hned, nejen kvůli barvě, ale i typické "vůni". Asi bych to tipoval na LDS. Otřel jsem měrku oleje kapesníkem a pak tu kapku pod motorem a rozdíl v barvě je veliký. Může mi to prosím někdo potvrdit? Nemám jámu ani hever abych se mohl podívat přímo zespoda.

Přílohy:
IMG_20180308_231751.jpg ( 2217007b ) - Nápravnice
IMG_20180309_080612.jpg ( 1842289b ) - Olej z měrky
IMG_20180309_080608.jpg ( 1609721b ) - Otřená kapka z nápravy

09.03.2018 08:58 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138215
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to bude najskor klasicky trubkohadica

09.03.2018 09:08 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138222
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nevim jestli trubkohadice nebo gufero na motoru nebo neco jineho ,ale kdyz budes sledovat mnozstvi kapalin,nektera bude ubejvat ,pokud hadice bude "poblita"
motorovy olej bude vetsinou tmavy..LDS svetlejsi
na jednou ubrousku jako by motorovej (ale muze to byt i LDS zaspinena od motoru) na druhem mas LDS ..tezko takhle identifikovat od PC ...

09.03.2018 11:53 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138264
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky za odpovědi.
Teď jsem pod tím na sídlišti ležel dvě hodiny a začínám být z toho auta na prášky. Na tom kapesníku jsou oba vzorky. Ten jeden (tmavší) je na 100% motorový olej,protože je to přímo z měrky oleje. To druhý světlejší je z nápravnice, zespoda ze šroubu silenbloku ramene.
Je možné že ten únik z trubkohadice (předpokládám že Jumep myslí pro servo) mine všechny ostatní kladky i řemen a spadne až na spodní kryt,odkud se za jízdy prouděním vzduchu dostane na tu nápravnici?Vím, je to hádání.
Jo a zkoušel jsem kontrolovat Hladinu LDS. Auto se zvedlo normálně do nejvyšší, V nejnižší (zatím bez lexie) v nadržce nebylo nic vidět. Ještě vezmu diagnostiku a odtlakuju to úplně. Jen raději jestě nejdříve pohledám a nastuduju ten postup,abych něco neposral.

Přílohy:
20120125_095729.jpg ( 1057613b ) - trubkohadice a dekl motor
20120125_095449.jpg ( 2236321b ) -
20120125_095442.jpg ( 2715979b ) -
20120125_085411.jpg ( 2378255b ) -
20120125_084117.jpg ( 2492759b ) -

09.03.2018 12:49 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138331
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jumep myslí asi svazek 3 hadic-trubek od pravé přední koule k prostřední. ta trubkonadice na fotce do serva taky vlhne, ale tam myslím není tak masivní únik. ještě ti taky může sáknout vratná hadice LDS z pod nárazníku na spodek nádobky, taky tam dole vede na té straně a pak to teče na dekl a nápravu...

09.03.2018 13:18 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138359
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, myslim tu trubkohadicu napajania pruzenia (co uz nejde nova kupit, o nahradach sme sa uz bavili inde)
miesto sedi a je to tam uplne bezna vec ze tie hadice tecu (cislo hadice ak si vies dohladat v service 5270 RN)

servo mava problem ze tece len na vratke, tato tlakova cast byva takto vlhka, ale unik je tam absolutne zanedbatelny, je to skratka len vlhke

09.03.2018 14:54 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138402
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
servo mava problem ze tece len na vratke, tato tlakova cast byva takto vlhka, ale unik je tam absolutne zanedbatelny, je to skratka len vlhke

myslím že to sedí aj pre X7, tiež mi to tieklo na vratke zo serva, ale nie na spoji ale z prehrdzavenej trubky - zhnilo to v držiaku, čo ju uchytáva na žavej nápravnici. Drží sa tam zjavne bordel, sož, vlhkos... Nechápem, prečo tú vratku nespravili komplet gumennú

Přílohy:
X7_vratka_servo.jpg ( 154970b ) -

09.03.2018 16:43 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138434
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
len on ma facelift a fotka presne zodpoveda tecucej trubkohadici, aj na dalsich fotkach kde vidno gulu a potrubie je vidiet ako je to potrubie mokre

skratka uplna klasika

to co tu davas ty, je zasa taka typicka vec X7

09.03.2018 16:47 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138435
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky za názory.
Milane děkuji že si se do toho taky vložil.
Ta trubka u toho serva opravdu vlhne, ale pokud by to mělo způsobovat tak velké znečištění nápravy, muselo by to tam téct opravdu mnohem více.
Jumep : na tu trojhadici jsem taky koukal. Také mne napadla. Jenže ona je ještě zabalená, nebo má na sobě tu gumovou šprcku, takže tam není nic vidět. Jaký má význam? Jen nějakou ochranou? Lze to třeba rozříznout aby bylo vidět odkud to může téct? Pak to případně zase nějak zabalit?? Ty spoje nahoře na té hadici ke kouli jsou nice trochu mastné, ale nic okolo. Takže jediná možnost je tam dole v té gumě.
Ještě se dopoledne podívám na tu vratku ze serva.
Nejhorší je, že servis za předchozího majitele měnil rozvody (byly totálně zasr.... kvůli tekoucímu ventilu časování), jenže si myslím že se vysrali na nějaké očištění motoru, takže dekly rozvodů jsou uvnitř nechutně mastné. A proto spodní dekl může být zasr.... ještě od toho. Těžko říct. To samé se může říct o tom špinavém motoru.
Tu nápravu na to už ale hodit nemůžu. Tak nezbývá než hledat.
Snad zítra budu chytřejší.

PaM: Milane koukal jsem že na rajče mᚠnějaké fotky této trubkohadice. Takže předpokládám že to asi i opravuješ co? Je možné se pak domluvit, pokud to bude opravdu ono, na návštěvě?

09.03.2018 17:15 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138459
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zbytocne rezat, v tom plaste su 3 kratke hadice
tece najskor ta najtensia (privod z BHI) a tuto nikto nevie prelisovat, len PaM napr. robi celu trubku ktorou to nahradza

ver mi, tych aut som videl xy, zbytocne to otvarat a hladat, zavadu mas - trubkohadica

09.03.2018 18:16 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138476
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
zbytocne rezat, v tom plaste su 3 kratke hadice
tece najskor ta najtensia (privod z BHI) a tuto nikto nevie prelisovat, len PaM napr. robi celu trubku ktorou to nahradza

ver mi, tych aut som videl xy, zbytocne to otvarat a hladat, zavadu mas - trubkohadica


Tam stačí dát obyč trubka kterou používám já a djen na ní udělám spirálu kvůli rázům.(ani tu starou nevyndavám a natáhnu tu novou podle pavouka a přichytím)- mám to xx krát vyzkoušené.
Na zpátečku od serva používám místo hliníkové železnou a také OK.

09.03.2018 18:46 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138483
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
Díky za názory.

Růže píše že tam taky dává trubku vcelku jak já, mᚠto kousek u baráku , tak se domluv. Já teda předělávám i tu tlustou. Na tu tenkou sem spirálu dělal v začátcích, teď už to dělám rovné, žádné rázy tam nejsou, je to zbytečné. Vratku od serva dávám celou do hadice, tu hliníkovou vyhodím .. Ale u něho sem myslel vratku na opačné straně - od nárazníku do nádobky ...

10.03.2018 08:56 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3138615
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky. Zkusím se domluvit s jruze jestli by měl čas. O trochu blíže to k němu mám, to je pravda
Na tu vratku v nárazníku taky ještě zkusím mrknout.
Zatím díky.

Jruze: mᚠSZ (teda teď ji jdu psát)

17.03.2018 20:26 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3140259
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak autí už je u jruze, tak jsem zvědavý jak to půjde a jak to dopadne . Bohužel jsem před odvozem auta do servisu našel ještě jeden problém, a to únik z trubkohadice pérování k levé přední kouli Tak snad se to podaří udělat obojí najednou. Ty trubkohadice mám snad na tom autě prokleté. Nechápu že to všechno začalo tak nejednou téct

17.03.2018 23:44 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3140324
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cjeky napsal(a):
Tak autí už je u jruze, tak jsem zvědavý jak to půjde a jak to dopadne . Bohužel jsem před odvozem auta do servisu našel ještě jeden problém, a to únik z trubkohadice pérování k levé přední kouli Tak snad se to podaří udělat obojí najednou. Ty trubkohadice mám snad na tom autě prokleté. Nechápu že to všechno začalo tak nejednou téct


Tu slabou tlakovou mᚠhotovou ale na ostatní bych se dostal až příští týden ( sylent ramene a dalsi) nepočítal jsem s jinou práci a mám tu další nabranou práci . Jen jsem to odmastil a uvidíme jak a kde to teče. Teď to nestíhám dal řešit.

A přibyla nová zkušenost = auto do té doby než přijelo ke mně bylo v pořádku - po výměně tlakové trubky hydrauliky (té slabé z pavouka) auto hlásí chyby na třech cívkách,chyby na variatorech časování vaček a ještě něco jak velkej předstih??? Takže to vyznělo jako že jsem rozházel rozvody (velký předstih,chybné nastavení vaček) a asi vyměnil několik cívek.(na 3.0 i) nebo jak bych si to mněl vysvětlit fakt nevím? Deník je plnej a zony také tam se nedá dohledat od kdy(neuloží si chyby a ale diag si uloží naštěstí i co se s ní dělalo pod tímto vin a kompletní načtení stavu v době připojení (odtlakovával jsem hydru.) Mimo to auto je stočené.

12.12.2018 19:14 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3196180
ifan118
Město: Banska Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 30
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim páni, potreboval by som od vas poradit. Dnes som prisiel domov na aute (X7 2012) a pri parkovani podvozok v hornej polohe (nechcel som chytit predok do kopceka) mi po vystupeni zacalo nieco v zadu silno fucat ako defekt pneumatiky. Neskor som prisiel na to ze to ide skor z praveho zadneho kolesa ale to nefucalo. Ked som pozrel pod auto tak zo stredu napravy s pomedzi gul sa hrnie LDS a neskor aj zadok padol k zemi... neviete mi niekto prosim poradit aspon zhruba co by mohla byt pricina uniku? nepredpokladam ze by som nieco chytil (hadicku). Z auta nic neviselo v zadu len tiekol olej z napravnici v strede. vopred velmi pekne dakujem za kazdu radu

12.12.2018 20:14 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3196207
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No, křišálová koule říká, že ti něco prdlo ....
Budeš muset pod auto a kouknou OČIMA .... trubka prohnilá nebo hliníková koroze na té kostce pravděpodobně ...
Něco dolít, nastartovat a kouknout kde to přesně chčije

12.12.2018 20:27 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3196222
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mám tu 2011 na výměnu regulátoru a vše je tam tak sežrané že jsem si raději sehnal vše kolem jiné(pochybuji že něco půjde povolit) jinak je až neuvěřitelné co stojí nové díly = to si snad dělají legraci (na autě o deset let starším jsou díly oproti tomu jak nové - soudruzi asi něco ... ,,vylepšili"

Vím že to nesouvisí ale jen pro obraz k věštecké kouli.

16.12.2018 12:35 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3196658
ifan118
Město: Banska Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 30
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takze najprv dakujem za rady. Mas pravdu aj u mna je ten rozvodnik a gule celkom pohnite ale to nebol problem. Pre doplnenie informacii a pre pripad ze sa niekedy nieco podobne stane aj inym uvadzam chybu... Auto som zodvihol na zdvihak a zistil som ze nevydrzala privodna trubka od cerpadla z predu. Od predu idu dve trubky na styl brzdovych trubiek predpokladam ze jedna je privod druha spiatocka... Jedna z nich nevydrzala pri uchyteni nad napravou z tade to tieklo... Riesenie: mechanik mi povedal ze v strede auta kde je dost vela priestoru odreze danu trubku a nahradi ju novou medenou samozrejme s vytvarovanim a spojkami ako to ma byt... v prilohe posielam obrazok (poskodena trubka je cislo 1 (5270WP)). Este uvediem ze trubka nebola ani hrdzava ani zodrata takze netusim preco nevydrzala tlak a praskla.

Přílohy:
input_pipe.jpg ( 15645b ) -

16.12.2018 17:11 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3196724
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To je nemoc C5 všech generací, přívodní trubka pro zadek. Mohla tam být bodová hloubková koroze, už sem to viděl hodněkrát. Jen malá neznatelná tečka, ale durch ...

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator