Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Auto táhne do strany
|< < 1 2 3
23.04.2016 09:08 - Re: Auto táhne do strany 2944780
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Nicméně chová se to tak, že jedu rovně po dálnici s volantem lehce vytočeným doleva (cca 5° řekněme), když ho pustím, tak někdy začne zatáčet hned, jindy auto jede chvíli rovně, po pár vteřinách (možná v závislosti na přejetých nerovnostech) , se volant velmi pomalu srovná do středové polohy a auto jede doprava.


Z toho co píšeš je ale geometrie udělaná asi špatně, tzn rovné kola neodpovídají rovnému volantu ??? Ten výpis by fakt pomohl, může být i zadní náprava celá malinko šejdrem. Je jen na 4 šrouby a když se to povolí, tak jde naklonit + - pár mm. Bylo by to vidět na výpisu ... jak jde sbíhavost zadku.

23.04.2016 16:39 - Re: Auto táhne do strany 2944869
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě jak to tady pročítám, tak začnu těma zadníma ložiskama. To co tady .link. Virus.spam popisuje, je přesně to, jak se mi to chová. A vzhledem k natočenejm 260tis. a původním ložiskům stejně okay nebudou. S tou geometrií by to teď mohlo dopadnout i tak: .link.

Každopádně díky za rady, a dám vědět jak jsem pořídil

03.10.2018 09:47 - Auto táhne na dálnici ke straně 3183078
Myšoun
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den všem,
prosím o radu či zkušenost: mám C5 III., 2008, najeto 288tis. km a delší dobu mám problém, že při rychlejší jízdě, hlavně tedy na dálnici, auto táhne na pravou stranu. V podstatě čím rychleji jedu, tím více. Ač je dálnice naprosto nová a rovná, tak prostě nemůžu pustit volant, protože bych za chvíli skončil v pravém svodidlu nebo příkopě. Mám to opravdu dlouhodobě vyzkoušeno, tudíž vliv cesty či pneumatik vylučuji.
Geometrie byla několikrát řešena a je prý OK. Nic jiného, žádný problém v Citroenu nenašli. Podotýkám, že auto je velmi dobře servisováno, na přední nápravě má téměř vše nové, v minulosti byly měněny i oba přední hydro tlumiče (písty).
Všimnul jsem si však ještě jedné věci, a sice že při různých polohách nastavení výšky je pravá, přední strana vždy o něco málo, asi tak 1 - 1,5 cm níže. V Citroenu mi řekli, že se to nedá samostatně nastavit, že se nastavuje pouze výška přední a zadní nápravy, ne však jednotlivých kol.
Nemáte někdo podobný problém či zkušenost, prosím?
Děkuji moc.

03.10.2018 10:11 - Re: Auto táhne do strany 3183082
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No ona dialnica je kvoli odtoku vody mierne sklonena doprava...Ked ides v nejakom obmedzeni v protismere, tak ti to mierne taha zase dolava...nie?

03.10.2018 16:56 - Re: Auto táhne do strany 3183112
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No mně X7čky nikam netáhnou,pneu se nesjíždí(na obou jsem dělal co jsem našel že bylo KO) - jedna má + 300000Km a druhá 200000Km to aby jsi změřil jestli je jedna strana níž tak to by muselo být to auto na absolutní rovině.

03.10.2018 21:14 - Re: Auto táhne do strany 3183182
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myšoun napsal(a):
Všimnul jsem si však ještě jedné věci, a sice že při různých polohách nastavení výšky je pravá, přední strana vždy o něco málo, asi tak 1 - 1,5 cm níže.


Je potřeba to změřit na podvozku u náprav od země na rovině na bodech k tomu určených, ne na karoserii u blatníku, to je jen plechová krabice na podvozku ... auto může být bourané .. ohnutý stabilizátor ... ???

04.10.2018 19:10 - Re: Auto táhne do strany 3183270
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Myšoun:
Se stejným problémem jezdím se svou C5 I již 9 let. Až to úspěšně vyřešíš, dej vědět.
Vzdal jsem to s tím, že auto bylo bourané, tak je asi někde ohnutá kastle.

07.10.2018 11:20 - Re: Auto táhne do strany 3183478
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Myšoun napsal(a):
Dobrý den všem,
prosím o radu či zkušenost: mám C5 III., 2008, najeto 288tis. km a delší dobu mám problém, že při rychlejší jízdě, hlavně tedy na dálnici, auto táhne na pravou stranu. V podstatě čím rychleji jedu, tím více. Ač je dálnice naprosto nová a rovná, tak prostě nemůžu pustit volant, protože bych za chvíli skončil v pravém svodidlu nebo příkopě. Mám to opravdu dlouhodobě vyzkoušeno, tudíž vliv cesty či pneumatik vylučuji.
Geometrie byla několikrát řešena a je prý OK. Nic jiného, žádný problém v Citroenu nenašli. Podotýkám, že auto je velmi dobře servisováno, na přední nápravě má téměř vše nové, v minulosti byly měněny i oba přední hydro tlumiče (písty).
Všimnul jsem si však ještě jedné věci, a sice že při různých polohách nastavení výšky je pravá, přední strana vždy o něco málo, asi tak 1 - 1,5 cm níže. V Citroenu mi řekli, že se to nedá samostatně nastavit, že se nastavuje pouze výška přední a zadní nápravy, ne však jednotlivých kol.
Nemáte někdo podobný problém či zkušenost, prosím?
Děkuji moc.

chod na geo tam kde to vedia. to ze si bol v citroene absolutne nic neznamena
uvidis, a porovnaj si potom protokoly , v najhorsom das 20 euro a potvrdia ze geo je ok...
a nezabudni kluce v zapalovani aby bola v jazdnej polohe

12.10.2018 20:12 - Re: Auto táhne do strany 3184421
Myšoun
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
chod na geo tam kde to vedia. to ze si bol v citroene absolutne nic neznamena
uvidis, a porovnaj si potom protokoly , v najhorsom das 20 euro a potvrdia ze geo je ok...
a nezabudni kluce v zapalovani aby bola v jazdnej polohe

A jak poznám, kde to umí?

13.10.2018 11:51 - Re: Auto táhne do strany 3184467
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
Myšoun napsal(a):
A jak poznám, kde to umí?

no to je dobra otazka na ktoru nemam ani ja uplne dobru odpoved. ja som po 5 vadnych pokusoch v autorizaku citroene odchadzal z novym rocnym autom s volantom nasikmo a hlbokej depresii. na Jumepovu radu som sa zastavil v KII a chalan hovori, ze sak to je zle o stupen....nie desatiny. za 5min to natocil a hadaj co ? volant rovno uz 80tisic km...
proste zastav sa kde maju novy servis - napr. kia? hyundai? skoda?s citroenom to nema nic spolocne, kazde auto ma ine nastavenie
no len zas sam pises ze kola maju ine vysky a to nemoze byt vsetko ok potom.

10.01.2019 11:16 - Re: Auto táhne do strany 3200544
Myšoun
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Myšoun:
Se stejným problémem jezdím se svou C5 I již 9 let. Až to úspěšně vyřešíš, dej vědět.
Vzdal jsem to s tím, že auto bylo bourané, tak je asi někde ohnutá kastle.

A ten přičku volantu mᚠrovně? Nevím, zda jsem to už vyřešil, ale když už mi došla trpělivost se servisy, tak jsem si sám na rampě prostě přesně, resp. v rámci možnosti o stejný úhel pootočil závity šroubení na táhlech řízení a nejen že jsem měl volant naprosto rovně, ale k mému úžasu auto úplně přestalo tahat do strany. V podstatě nechápu, jak je to možné, ale je to tak. Vím, že jsem někdy někde četl názor, že pokud příčka volantu není rovně, tak má tendenci se do této polohy stáčet, tudíž tohle považuji za jediné racionální vysvětlení, by by mi to přišlo reálné spíše u elektrického posilovače a ne u hydraulického.

10.01.2019 11:25 - Re: Auto táhne do strany 3200545
Myšoun
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Takže, třmeny opravený, nic už nepřibržďuje. Vyměněný zadní silentbloky předních ramen a obutý úplně nový gumy. Auto jede pořád doprava.
Nicméně chová se to tak, že jedu rovně po dálnici s volantem lehce vytočeným doleva (cca 5° řekněme), když ho pustím, tak někdy začne zatáčet hned, jindy auto jede chvíli rovně, po pár vteřinách (možná v závislosti na přejetých nerovnostech) , se volant velmi pomalu srovná do středové polohy a auto jede doprava. Už jsem s tímto takto najel několik tisíc kilometrů a na předchozích gumách nebyly žádný známky toho, že by se nějak nepravidelně sjížděly.
Obecně při dálničních rychlostech je to chvílema pocit, jako jet za nárazovýho bočního větru, z ničeho nic to najednou takto změní směr jízdy a je potřeba to pořád řídit.
Nějaký tipy kam nasměrovat pozornost?

Dík,
Z.

Tvůj popis problému je naprosto přesně i můj a zatím jsem to vyřešil takto:
Nevím, zda jsem to už vyřešil, ale když už mi došla trpělivost se servisy, tak jsem si sám na rampě prostě přesně, resp. v rámci možnosti o stejný úhel pootočil závity šroubení na táhlech řízení a nejen že jsem měl volant naprosto rovně, ale k mému úžasu auto úplně přestalo tahat do strany. V podstatě nechápu, jak je to možné, ale je to tak. Vím, že jsem někdy někde četl názor, že pokud příčka volantu není rovně, tak má tendenci se do této polohy stáčet, tudíž tohle považuji za jediné racionální vysvětlení, by by mi to přišlo reálné spíše u elektrického posilovače a ne u hydraulického.
Nicméně vzhledem k tomu, že bych teď mohl mít geometrii rozhozenu, tak na ni ještě půjdu znovu, protože při poslední kontrole mi bylo řečeno, že pravé zadní kolo by potřebovalo upravit na táhle vymezování natočení, jelikož je prý mírně natočeno vlevo, což by logicky jako příčina taky mohlo být, ale táhlo vymezování vůle bylo totálně nepohyblivé, tudíž se bude muset buď rozhýbat nebo vyměnit.

10.01.2019 14:26 - Re: Auto táhne do strany 3200547
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nechci vámi do toho mluvit je to vaše věc co děláte s autem, ale rovnat řízení doma na rampě to je zvěrstvo, Když zajedu ke svému servismenovi na geometrii tak mi srovná volant, seřídí přední nápravu a překontroluje posazení všech kol na autě tak že auto jede rovně nikam neuhýbá a nesjíždí se pneu. Tomu říkám geometrie, nemusím dál nic řešit, servis co to nedokáže udělat takto je na nic a měl by se zavřít.

10.01.2019 18:49 - Re: Auto táhne do strany 3200591
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Nechci vámi do toho mluvit je to vaše věc co děláte s autem, ale rovnat řízení doma na rampě to je zvěrstvo, Když zajedu ke svému servismenovi na geometrii tak mi srovná volant, seřídí přední nápravu a překontroluje posazení všech kol na autě tak že auto jede rovně nikam neuhýbá a nesjíždí se pneu. Tomu říkám geometrie, nemusím dál nic řešit, servis co to nedokáže udělat takto je na nic a měl by se zavřít.


Jenomže ty mᚠauto (i když benzinové) a né X7

11.01.2019 09:47 - Re: Auto táhne do strany 3200684
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Nechci vámi do toho mluvit je to vaše věc co děláte s autem, ale rovnat řízení doma na rampě to je zvěrstvo, Když zajedu ke svému servismenovi na geometrii tak mi srovná volant, seřídí přední nápravu a překontroluje posazení všech kol na autě tak že auto jede rovně nikam neuhýbá a nesjíždí se pneu. Tomu říkám geometrie, nemusím dál nic řešit, servis co to nedokáže udělat takto je na nic a měl by se zavřít.


Jako jo, paráda. A udělá to i na autě, kde je po bouračce hnutá kastle? Když nejdou seřídit zadní kola? Neudělᚠnic. Prostě smířit se, koupil jsme bourané....

Myšoun: Vše mám rovně, jak to jen jde. Jezdí nejrovněji, co mi kdy jezdila, ale úplně přesně rovně nepojede asi už nikdy.
Před Vánoci jsem měnil těhlici (odešlo mi ložisko a na půde ležela těhlice včetně nalisovaného ložiska, tak jsem ji tam šoupnul...). Poté jsem samozřejmě musel na geometrii, srovnáno v rámci možností. Ale je tam prostě pár věcí, které na geometrii nesrovnáš.

Přílohy:
48403237_364980454066035_1423118691767156736_n.jpg ( 109083b ) -

11.01.2019 17:28 - Re: Auto táhne do strany 3200779
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Koupit bourané auto u nás asi není problém, ale koupit auto co má hnutou kastli to je hloupost.

11.01.2019 18:05 - Re: Auto táhne do strany 3200787
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Koupit bourané auto u nás asi není problém, ale koupit auto co má hnutou kastli to je hloupost.


Proč to je hloupost? A možná si pod tím výrazem představujeme každý něco jinak.
Ale tu hloupost prosím vysvětlit, nemám křišálovou kouli, abych věděl, proč tak myslíš.

11.01.2019 19:25 - Re: Auto táhne do strany 3200807
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To jako myslíš vážně ? Proč je to hloupost ? Tak z mého pohledu. Kupuji auto aby mi co nejdéle sloužilo bez zbytečných dalších nákladů, aby bylo bezpečné ( což s křivou kastlí neodborně opravenou nikdy nebude ) a spolehlivé. Když kupuji auto mám sebou další osobu co mi to prohlédne a pokusí se najít všechny možné problémy, ten nejzásadnější problém je právě bourané a křivé auto, takže takové auto když odhalím tak se okamžitě otočím a odcházím. Jo a ještě když je auto křivé po nehodě tak to byla už celkem rána, a to se dá poznat už z prvního ohledání a když nemám jistotu tak než ho koupím tak si ho nechám pořádně prověřit prohlédnout a zkontrolovat třeba i udělat geometrii, a pak teprve se rozhoduji o koupi.

12.01.2019 17:51 - Re: Auto táhne do strany 3200959
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
To jako myslíš vážně ? Proč je to hloupost ? Tak z mého pohledu. Kupuji auto aby mi co nejdéle sloužilo bez zbytečných dalších nákladů, aby bylo bezpečné ( což s křivou kastlí neodborně opravenou nikdy nebude ) a spolehlivé. Když kupuji auto mám sebou další osobu co mi to prohlédne a pokusí se najít všechny možné problémy, ten nejzásadnější problém je právě bourané a křivé auto, takže takové auto když odhalím tak se okamžitě otočím a odcházím. Jo a ještě když je auto křivé po nehodě tak to byla už celkem rána, a to se dá poznat už z prvního ohledání a když nemám jistotu tak než ho koupím tak si ho nechám pořádně prověřit prohlédnout a zkontrolovat třeba i udělat geometrii, a pak teprve se rozhoduji o koupi.


Aha, ty jsi asi velkej nerv, co?
Takže nakonec to možné je si koupit takové auto... Ale člověka, co tak pořídí považuješ za blbce....
Si asi nevzpomínáš, že bylo naprosto běžné, že se z více aut dělalo jedno? Hezky navoněné, aby nikdo nepoznal. Třeba mᚠtaky takové.

A ne každý je tak chytrý a bystrý nebo bohatý jako ty, aby si koupil auto bez chyby jako ty. A pokud už se tak někomu stane, nemá vůbec ponětí jakou má to auto historii, udělal na tom už vše, co ho napadlo a stále ho zajímá, zda by to nešlo nějak vyřešit, tak je jistě zvědavý na tebe, abys napsal, že u nás není možné, že to je hloupost koupit takové auto a zajel si na geometrii
Fakt jednička.

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator