Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Seřízení výšky vozidla
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 > >|
21.03.2018 20:23 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141578
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 209
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Manuál tvrdí, že "Provést předběžné seřízení výšky vzadu, je-li hodnota (K2 + K2')/2 větší než 140 mm nebo menší než 80 mm", což nemám. Mám to v toleranci. a "Provést předběžné seřízení výšky vpředu, je-li hodnota (K1 + K1')/2 větší než 190 mm nebo menší než 130 mm". Ale v Diagboxu je defaultní stav u obou 120mm (i v předu). Pokud to jakkoliv změním (třeba na 125), zahlásí že je to mimo toleranci. (Kx je poloměr kola - výška od kontrolních bodů). Proto mně zajímá, jaké minimální a maximální hodnoty ten Diagbox sežere.

21.03.2018 20:29 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141580
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
Proto mně zajímá, jaké minimální a maximální hodnoty ten Diagbox sežere.

"sezere" presne ty ktere jsou zmerene...pokud nesedi mas neco spatne nebo delas neco spatne
hodnoty se nezadavaji dle tolerance ,ale ty co zmeris,proto se to meri

Přílohy:
serizeni2.pdf ( 417306b ) -
serizeni.pdf ( 337010b ) -

21.03.2018 20:49 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141593
Myšák
Město: Tišnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 174

99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Většinou seřizuji na hardwaru... Vlezu pod auto a seřídím
Dnešní práce na X7 ,... předek jezdil stále hore - dole .... nevěděli si s tím rady, vyměnili korektor a stále stejné .... Byl přetočenej korektor naopak.

Slibuji, že už se v tom vrtat nebudu

21.03.2018 20:56 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141594
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myšák napsal(a):
Slibuji, že už se v tom vrtat nebudu
Ale klidně, já to třeba zase napravím

21.03.2018 20:57 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141597
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
"sezere" presne ty ktere jsou zmerene...pokud nesedi mas neco spatne nebo delas neco spatne
hodnoty se nezadavaji dle tolerance ,ale ty co zmeris,proto se to meri

. Seřízení výšek ; Pomocí diagnostického přístroje
Připojit diagnostický přístroj na diagnostickou zásuvku vozidla.
Provést celkový test.
Zvolit příslušnou nabídku "odpružení (pérování)".
Zvolit : "ODPRUŽENÍ (nebo PÉROVÁNÍ)".
Zvolit : "Seřizování referenčních výšek vozidla".
Sledovat pokyny na obrazovce.

__________________________________________________________

Vypočítat :
pro předek
pro záď
Zadat tyto hodnoty do diagnostického přístroje.
Počkat na korekci polohy karoserie vozidla.
Zkontrolovat referenční výškové polohy.
___________________________________________________________

21.03.2018 21:01 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141604
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
co mate s jumepem za modu napsat jen casti textu nebo casti navodu..kdyz chces byt chytrej tak alespon poradne,,nic proti ,ale bud posli vse nebo nic nekdy je to lepsi nez si vyselektovat jen to co se hodi
vzorec je supr ale k cemu kdyz nevi jak ma merit a co ma merit ??? nechapu ty vase tajemne polovicate radoby pomocne prispevky

21.03.2018 21:02 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141611
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ví co má měřit, ví kde a jak to má měřit .... Já mu posílal mejlem oficiální postup... toto je jen opakování - matka moudrosti ... asi špatně chápe text
Reagoval jsem na tebe, že se to prostě změří, vypočítá a zadá ... tak to je.

21.03.2018 21:08 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141622
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no a jsme u toho stejnej jako Jumep...precte si tema,pak na tajnaka pres SZ ,protoze nikdo jinej by to vedet nemel a pak naraz mame reseni z cisteho nebe kterym se samozdrejme pochlubime uz verejve ,vid..oo jak jste dobri panove ...opravdu dobri....
kdyz uz jsi na me reagoval,tak jsi asi nepochopil proc jsem to psal ,je merit a merit..ak se dela vyska me opravdu ucit nemusis,vim presne jak to je a taky vim ze se MUSI nastavit,pravda,ale to uz jinde jsme

21.03.2018 22:06 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141660
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
no a jsme u toho stejnej jako Jumep...precte si tema,pak na tajnaka pres SZ ,protoze nikdo jinej by to vedet nemel a pak naraz mame reseni z cisteho nebe kterym se samozdrejme pochlubime uz verejve ,vid..oo jak jste dobri panove ...opravdu dobri....

Martine, seš trošku vedle, napadᚠmě neprávem, ale nemám ti to za zlé, neznᚠsouvislosti.

Uživatel "konqui" se mě dne 15.3. 2018 začal soukromou poštou ptát na seřízení výšky. Proběhla vzájemná násobná korespondence, kdy jsem mu vše potřebné poslal mejlem a vysvětlil na co se ptal..... Až poté zjistil, že to nemá kde udělat, , nemaje kanál ani zvedák, napsal zde veřejně dotaz.... tož tak.

Psal mi SZ
15.3. 2x,
16.3. 1x ,
17.3. 1x
a mejla 17.3. 1x ....

Dnes je 21.3 a napsal veřejně dotaz jestli to udělá na zemi.

Howgh

22.03.2018 07:14 - Re: Seřízení výšky vozidla 3141754
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ok,omlouvam se v tomto pripade...
vseobecne to tak ,ale u jinych je,bohuzel
opravdu nechapu system ktery si nekteri vybudovali kdy vznikne dotaz ,kde vysledek je opravdu momozne bez dalsich info zjistit,dva dny je klid a naraz se vi kde je problem....to si nevymyslim ,ale potvrdilo mi to hodne lidi zde z fora kteri prijeli na servis...
pak nechapu kdyz nekdo pozada o info nebo schema, proc ho neposlat cele nebo proc ho poslat soukrome?? je to tak tajne ? nebo to ostatni nemusi zajimat?..uz to dat si praci orezat jen fragment nebo prepisovat casti textu misto jednoducheho poslani dokomuentu tak jak ma byt ? ..

22.03.2018 19:37 - Re: Seřízení výšky vozidla 3142049
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

U??vate? Poslat soukromou zprávu
o čom je vlasne toto vlakno?

22.03.2018 20:07 - Re: Seřízení výšky vozidla 3142065
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Seřízení výšky vozidla

23.03.2018 16:23 - Re: Seřízení výšky vozidla 3142295
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 209
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja se omlouvam, nejspis jsem za chuje ale - kdyz nastavim v diagboxu ty korekce, tak se mi po vypnuti a nastartovani vrati do vychozich hodnot. Je to normalni? Je na to nejaky figl?

25.08.2018 00:19 - Predna naprava je vyssie ako zadna. 3177018
marwl
Město: Skelmersdale, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Mam problem ze prena naprava je neumerne vyssie ako zadna da sa s tym nieco robit alebo jedina moznost servis Citroen?
Dopredu Dakujem za rady.

25.08.2018 20:42 - Re: Seřízení výšky vozidla 3177105
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
dat skontrolovat gule a nastavit na vyskaci najskor, ak vsetko funguje

(nemenil si silenty ramien alebo nieco podobne?)

27.11.2018 13:58 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3193406
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Robert napsal(a):
Právě, že v měřených hodnotách je vidět, že to chce ještě výš nežli jsou mechanické možnosti pístnic. Když je to dobře nastavené a hýbe se vše jak má, doběhne to na požadovanou hodnotu a čerpadlo vypne, současně přístrojovka zasignalizuje dosaženou polohu. Nemají tam žádnou rezervu a tak je nastavení základní výšky dost kritické.


Měřené hodnoty jsou přesně - pokud auto ,,posadím" o 1 cm dolů(mechanicky) vypíná . Ono také dost záleží na sylentech náprav . Koupil jsem limuzku od Lukiho (dělal př. pístnice - alespoň uváděl a jedna byla určitě) - nevypínala - já si stavím auta o něco níž - (předek o 2cm a zadek o 1cm) = takto ,,upravené" vypínají ( C5 II mé biturbo mám předek níž o 3cm kvůli jízdním vlastnostem = podstatný rozdíl)(zlatá a X7 tourer je jak má být(dělané sylenty a vejška přesně- vypíná ale záleží jak se postaví- vypne jí ekomod nebo spánek - když nevypne sama) = rodiné auta a né ,,sportovní"

27.11.2018 17:32 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3193483
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Robert napsal(a):
Právě, že v měřených hodnotách je vidět, že to chce ještě výš nežli jsou mechanické možnosti pístnic. Když je to dobře nastavené a hýbe se vše jak má, doběhne to na požadovanou hodnotu a čerpadlo vypne, současně přístrojovka zasignalizuje dosaženou polohu. Nemají tam žádnou rezervu a tak je nastavení základní výšky dost kritické.
X7 mají velmi často předek moc vysoko, nevím proč, ale každoročně jich hafo srovnávám... to je to o čem píšeš ... Proto píšu, že když to opravím ( zarezlé zadní táhlo ), tak i seřídím komplet výšku, pak to chodí jak má vždy.

ALE někteří tu píšou, že nevypíná ŽÁDNÁ, ani NOVÁ .... a pak se dovíme, když už je tlak takový, že to nejde ustát, že ty JEHO spaciálně upravené přece jen vypínají a i ta jeho zlatá a X7 tourer, které jsou jak má být najednou taky vypínají ... ale ještě předvčírem nevypínala žádná ...

jruze napsal(a):
C5 II mé biturbo mám předek níž o 3cm kvůli jízdním vlastnostem = podstatný rozdíl)(zlatá a X7 tourer je jak má být(dělané sylenty a vejška přesně- vypíná ale záleží jak se postaví- vypne jí ekomod nebo spánek - když nevypne sama)

( chtěl bych vidět na C5 II předek o 3 cm níž než má být při provozu, ... to je zase blábol ... )
Jak malej jarda ...


27.11.2018 23:13 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3193583
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
( chtěl bych vidět na C5 II předek o 3 cm níž než má být při provozu, ... to je zase blábol ... )
Jak malej jarda ...


X7 mám také o kousek níž (kdo ke mně jezdí o tom ví - je to vidět s porovnáním s jejich) , prohrab si foto ze srazů kde jsem byl se šedivím biturbem a uvidíš ten blábol na vlastní oči ( je to viditelné - hodně viditelné) - je to měřeno na lemu blatníku a je to úmyslně = daleko lepší jízdní vlastnosti = sedí jak přibité a péruje bezproblému - je to pěkně měkké, zadek není níž protože je hodně měkkí a když mu naložím tak jde i tak na dorazy - hodně často s ním vozím zákazníky na metro takže by to mohlo spoustu z nich potvrdit jak jízdní vlastnosti tak pérování pane mistře - nejsem žádnej analfabet ohledně hydry a pérování a to už od CX až do dnes.

28.11.2018 13:32 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3193688
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
C5 II mé biturbo mám předek níž o 3cm kvůli jízdním vlastnostem = podstatný rozdíl a péruje bezproblému

Zdvih z minima do provozní polohy na předku je cca 5 - 6 cm. Když to pustíš dolů, jasně vidíš jak si sedá na dorazy cca poslední 1 cm. tak že efektivní zdvih - propérování bez naražení do dorazu je cca 4 - 5 cm. Když z toho sundᚠmínus 3 cm, tak si každý udělejte o tom úsudek sám...
Výborné jízdní vlastnosti to má v rozmezí do minus 1 cm od nastavení normálu, kdy při razantnější jízdě při jednotlivé větší nerovnosti jde ojediněle občas předek i lehce na dorazy.

Že auta co jezdí k tobě jsou moc vysoko naštelované už víme, neb nevypnou po dosažení maxima jak si psal žádné ... tak že když je to tvoje o 3cm níže než ty jejich vysoko naštelované auta, tak to není mínus od normálu-nominálu ... přeber si to, víc ti napovídat nebudu

28.11.2018 19:56 - Re: Hydraulické čerpadlo - BHI 3193751
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Zdvih z minima do provozní polohy na předku je cca 5 - 6 cm. Když to pustíš dolů, jasně vidíš jak si sedá na dorazy cca poslední 1 cm. tak že efektivní zdvih - propérování bez naražení do dorazu je cca 4 - 5 cm. Když z toho sundᚠmínus 3 cm, tak si každý udělejte o tom úsudek sám...
Výborné jízdní vlastnosti to má v rozmezí do minus 1 cm od nastavení normálu, kdy při razantnější jízdě při jednotlivé větší nerovnosti jde ojediněle občas předek i lehce na dorazy.

Že auta co jezdí k tobě jsou moc vysoko naštelované už víme, neb nevypnou po dosažení maxima jak si psal žádné ... tak že když je to tvoje o 3cm níže než ty jejich vysoko naštelované auta, tak to není mínus od normálu-nominálu ... přeber si to, víc ti napovídat nebudu


Já ti asi ležím pěkně v žaludku Se divím že ke mně ty lidi pořád jezdí - škoda že jsi tak daleko hned bych ti tam poslal dvě (X7 s KO př.korektorem a C5II co nahoře nevypíná a mé biturbo abys to viděl - můžeš se s ním projet abys viděl že je níž,normálně péruje n nejde na dorazy ani na retardérech a je měkší než většina ostatních) až budeš mít náladu můžeš mi změřit vzdálenost od země k lemům (jak vepředu tak vzadu = jsou stejné) Tedy né na mém C5II biturbu a ani na X7 biturbu - to je také níž( a garantuji ti že ani jedno nejde na dorazy ani na retarderech a je měkší než ostatní (jen ještě origo koule,neupravené - X7 je od Lukiho tak jak ho prodal jen jsem ho vepředu snížil a vzadu samo na všech rozhíbané a namazané kloubky =zadek bez úprav )

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator