Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Elektrická parkovací brzda / C5 III
|< < 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 22 > >|
21.11.2017 15:06 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111924
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Majerr napsal(a):
v prdeli jsem uz ted

V zivote jsem byl ve ctyrech znackovych servisech. Tri urcite navstivit neplanuju. Ani na dalsi kontrolu pri 120kkm ten ctvrty se zitra uvidi, az si zavolame.


No můžeš zkusit autodiaga (jestli to přežila převodovka tak by to mohl rozchodit) , nebo Lukiho jestli nemá a bude se jim do toho chtít - značka se s tím nebude asi párat a stáhne tě o +- 30000,- No a kdyby si se do toho nehrabal tak by tě to asi stálo dejme tomu 1000,-

21.11.2017 15:07 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111925
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
občas stane,že při nastartování motoru se mi sama od sebe odbrzdí park.brzda,aniž bych to já mohl nějak ovlivnit.Nejde o nic,sedím na zadku v autě,takže vidím... co s tím? někdo říkal smazat a přehrát znovu softwer... to se mi zdá nákladné,zdlouhavé a snad i zbytečné vzhledem k min.riziku i častosti.Parkovačka jinak funguje naprosto PERFEKTNĚ.Jak to vidíš Ty ? Může v tom být i něco jiného ? díky


no je otazka co je to za rok ,je mozne ze mas vadny snimac spojkoveho pedalu nebo spinac spojoveho pedalu

22.11.2017 08:21 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3112095
Dawe
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 148
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Martine - sorry za hloupý dotaz,já jsem si pak dodatečně uvědomil,ze jsou tam u brzdičů na zadku ony motory,které pak perfektně slyším při práci hlavně v garáži.Jsem rád,že nemám tuto hororovou parkovačku z X7 a doufám tedy i v to,že v případě event. defektu bude eventuelně Nový motorek za přijatelnou cenu (pokud tedy už nepůjde opravit) a ne za ten ranec jako z X7. Mám ale jiný dotaz i když trochu patří na forum C4 - jde o to,že se mi občas,ale opravdu občas stane,že při nastartování motoru se mi sama od sebe odbrzdí park.brzda,aniž bych to já mohl nějak ovlivnit.Nejde o nic,sedím na zadku v autě,takže vidím... co s tím? někdo říkal smazat a přehrát znovu softwer... to se mi zdá nákladné,zdlouhavé a snad i zbytečné vzhledem k min.riziku i častosti.Parkovačka jinak funguje naprosto PERFEKTNĚ.Jak to vidíš Ty ? Může v tom být i něco jiného ? díky

Tam je to cajk, el.motor brzdiče se dá koupit samostatně /3000,- až 3500,-Kč/ v Citroenu. Soft Ti přehrají v Citroenu a nemělo by to být nic zdlouhavého a složitého.

22.11.2017 12:45 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3112138
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dawe napsal(a):
Tam je to cajk, el.motor brzdiče se dá koupit samostatně /3000,- až 3500,-Kč/ v Citroenu. Soft Ti přehrají v Citroenu a nemělo by to být nic zdlouhavého a složitého.


Stejnej systém ma třeba pasát a tam hnijou konektory a lámou se kablíky - jen je asi problém (možná dobrá věc) že si doma bez diagnostiky asi nevyměníš destičky.

22.11.2017 21:35 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3112525
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Stejnej systém ma třeba pasát a tam hnijou konektory a lámou se kablíky - jen je asi problém (možná dobrá věc) že si doma bez diagnostiky asi nevyměníš destičky.

Počkej - HNIJOU konektory,lámou kablíky - to auto je nový r.v.2015 a je garážovaný....a pak tenhle Picassovník má vypínatelnou automatiku ruční brzdy potvrzenou kontrolkou na palubce a ovládᚠjí ručně.Tímpádem při vypnutí motoru zůstane ručka otevřená a můžeš se vrhnout na výměnu brzd.destiček. Diagnostiku na toto nepotřebuju,aspon v to pevně doufám..

A s tou výměnou motorků jak píše Dawe v to jsem též doufal,že půjdou vyměnit solo-samostatně a za pár Kč a ne jak psal Mikra za 40 táců a ne jak na X7... sláva,at žije ...

22.11.2017 21:45 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3112528
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
... zase tu rozumujete o jinem aute, jak se v tom ma pak vyznat ten, kdo si sem prijde pro informace o C5 ???

22.11.2017 21:51 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3112538
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
....a pak tenhle Picassovník má vypínatelnou automatiku ruční brzdy potvrzenou kontrolkou na palubce a ovládᚠjí ručně.Tímpádem při vypnutí motoru zůstane ručka otevřená a můžeš se vrhnout na výměnu brzd.destiček. Diagnostiku na toto nepotřebuju,aspon v to pevně doufám..


noo zkusto..ale mas jen jeden pokus

22.11.2017 22:03 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3112546
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Jeden pokus ? Jako že to nejde? Když vypnu automatiku tak zůstane ta brzda otevřená a tím pádem můžu měnit destičky.Nebo ne ?

14.12.2017 22:30 - Nefunkční automatická ruční brzda 3117587
Corupption
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Hezký večer všem...

Včera se mi stala blbá věc...z vesela si jedu a cca po 12km jízdy se mi rozsvítila kontrolka SERVIS a zahlásilo mi to AUTO HANDBRAKE OFF. Kontrolka také svítí.

Mám el. ruční brzdu,takže jsem prvotně hledal problém v celé ruční bzrdě,ale ta funguje.
Při stisknutí tlačítka se zatáhne,při sešlápnutí brzdy a zamáčknutí se zase odtáhne....ovšem nefunguje nic z té automatiky = po vypnutí motoru se sama nezatáhne; po mírném rozjetí se sama neodtáhne; ,,přibrždování'' do kopce (při zastavení to chvilku brzdí,než dám kvalt a rozjedu se) .

O víkendu zkusím odpojit baterku a připojit z5,jestli mi to zahlásí znovu.

Momentálně jsem v zahraničí a dostanu se domu nejdříve za 14dní a čeká mě ještě cca 1000km,tak mám obavy,aby nepřišel nouzák nebo něco.


Myslíte si,že jde jen o nějaké čidlo na automatiku/gyroskop/..... nebo bude problém vážnější ?

Díky všem za připadnou pomoc

Jízdě zdar

Corupption

15.12.2017 06:52 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3117592
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Ty automatické procesy se dají vypnout/zapnout z menu řidiče. To levé kolečko na volantu. Já být tebou, tak je do návratu domů tímto vypnu (někdo to dělá úmyslně) a prostě to bude jen ručka na ruční ovládání. Když je to takto vypnuto, tak to při vypnutí motoru a otevření dveří zapíská. To není vada. to jen auto upozorňuje, že není zatažena ručka.
Asistent rozjezdu do kopce myslím používá normální provozní brzdy a nemá s ručkou nic společného.

15.12.2017 10:17 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3117616
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie kazdy ma povolene toto ovladanie v menu

26.03.2018 13:24 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143173
tomio
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85
99 Poslat soukromou zprávu
V Rusku se opravuje všechno
.link.
.link.

Pokud má doma někdo rozebranou tu plastovou planetku a chybí mu jedno ozubené kolečko, možná bych to zvládnul na 3D tiskárně vyrobit/odladit. Dokážu to udělat v PLA, či ABS, což nebude mít dostatečnou mech.odolnost, ale i v ČR je pár firem, které Vám model vytisknou v čem budete chtít.

Mně taky zazlobila ručka. Auto 3 týdny stálo se zataženou ručkou (největší mrazy), po nastartování to zahlásilo plejádu chyb, ale auto se odbrzdilo a napodruhé již vše proběhlo v pořádku. Pro jistotu jsem vypnul automatické zatahování ručky a minimálně plastové dorazy jsou zralé na výměnu...ale problém bude někde jinde, ty dorazy jsou jen důsledek. Zajímavé je, že levá strana se tváří OK, ale na pravé straně je lanko o pár cm povystrčené.

Přílohy:
WP_20180321_17_50_53_Pro.jpg ( 425433b ) -
WP_20180321_17_51_22_Pro.jpg ( 463066b ) -

26.03.2018 13:44 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143196
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
muselo by to byt tisknute metodou SLS nebo SLA
metodou FDM to bohuzel nevydrzi (vyzkouseno)

26.03.2018 13:53 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143205
tomio
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
muselo by to byt tisknute metodou SLS nebo SLA
metodou FDM to bohuzel nevydrzi (vyzkouseno)

Jasné, doma odladit prototyp (model...obj, stl) a nechat to vytisknout "ve fabrice". Šak tu kurňa máme jednadvacáte století, no ne?

26.03.2018 14:05 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143209
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no to stoleti tu mame ale vstrikovaci lis je jedna vec a 3D tisk na kolene je vec druha
dalsi vec je material

26.03.2018 14:10 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143217
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomio napsal(a):
V Rusku se opravuje všechno
.link.
.link.

Pokud má doma někdo rozebranou tu plastovou planetku a chybí mu jedno ozubené kolečko, možná bych to zvládnul na 3D tiskárně vyrobit/odladit. Dokážu to udělat v PLA, či ABS, což nebude mít dostatečnou mech.odolnost, ale i v ČR je pár firem, které Vám model vytisknou v čem budete chtít.

Mně taky zazlobila ručka. Auto 3 týdny stálo se zataženou ručkou (největší mrazy), po nastartování to zahlásilo plejádu chyb, ale auto se odbrzdilo a napodruhé již vše proběhlo v pořádku. Pro jistotu jsem vypnul automatické zatahování ručky a minimálně plastové dorazy jsou zralé na výměnu...ale problém bude někde jinde, ty dorazy jsou jen důsledek. Zajímavé je, že levá strana se tváří OK, ale na pravé straně je lanko o pár cm povystrčené.


a co tu klec planetové převodivky ? - ta se rzlítne na tisíc kousků

26.03.2018 14:37 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143228
tomio
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
no to stoleti tu mame ale vstrikovaci lis je jedna vec a 3D tisk na kolene je vec druha
dalsi vec je material

PPSU je zkratka pro polyfenylsulfon - vysoce odolný plast, který vyniká pevností i při vysokých teplotách. Používá se např. v automobilovém a leteckém průmyslu. Tohle použil sovětský kutil .. resp. to použila firma, která mu to vytiskla.

jruze napsal(a):
a co tu klec planetové převodivky ? - ta se rzlítne na tisíc kousků

Myslíš toto?
.link.
Klec zůstala původní. Vytisknutý díl je k té kleci spojen výstupky a pojištěn lepením.

Netiskl bych něco, co rotuje 3000ot/min, ale tady bych se toho nebál. Je to jen o technologii a materiálu. Jasně, asi by se to párkrát nepovedlo....ale pro pokusy existuje... cca 25tisíc důvodů?

Viděl jsem i šílence, co si doma takto udělal kovový (hliník) odlitek ozubeného kola na míru. Nejdřív model z 3D tiskárny, výtisk z PLA, tvorba formy, odlití kovového kusu, začištění. Všechno jde, i když tady se jedná o poměrně drobnou součástku. Jo, teď se dívám, že chlapík ruský to nabízí rovnou i na prodej

26.03.2018 14:45 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143231
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myslím, že tady ten kousek s ozubením - .link. by šel na NC vyrobit z kusu "silonu" ertacetalu, ertalonu .... pokud bude 3d model, není problém to stopkou z toho udělat, nebo rovnou z duralu ... myslím že zrovna tady je to jednoduchý kus co do výroby CNC, že tisk je tady zbytečně komplikovaný. Pro tiskárnu to musí mít taky data, tak to poslat na NC ...

26.03.2018 14:52 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143236
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomio napsal(a):
Myslíš toto?
.link.
Klec zůstala původní. Vytisknutý díl je k té kleci spojen výstupky a pojištěn lepením.

Netiskl bych něco, co rotuje 3000ot/min, ale tady bych se toho nebál. Je to jen o technologii a materiálu. Jasně, asi by se to párkrát nepovedlo....ale pro pokusy existuje... cca 25tisíc důvodů?

Viděl jsem i šílence, co si doma takto udělal kovový (hliník) odlitek ozubeného kola na míru. Nejdřív model z 3D tiskárny, výtisk z PLA, tvorba formy, odlití kovového kusu, začištění. Všechno jde, i když tady se jedná o poměrně drobnou součástku. Jo, teď se dívám, že chlapík ruský to nabízí rovnou i na prodej


No udělám ti ti s moduritu a také ti to prodám důvodů je asi dost,ale času a jistoty málo ten ,,šrotík" co mám tam je dobrá a i tak je to v AP - vypnutá a nepoužívaná,potom tu mám elektroniku OK a druhou kompletní jen s chybou elektroniky - tak až budu mít problém řehodm tišák (ze dvou udělám jednu) a ano myslel jsem co je na obrázku - tu část s těmi kolečky ostatn je OK ale už jsem prodal lana.(dorazy jsem dnes přivezl tři sady nové - to se nevyplatí řešit jinak)

26.03.2018 15:12 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143243
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zrovna kolecko do planetove prevodovky mi prijde, ze by melo celkem vydrzet pokud je to vec co se netoci porad. Navic se to da vytisknout ze silonu. Ono ABS moc oteruvzdorne neni, PLA je tvrde ale zas nedava teploty. PET by bylo asi lepsi, ale porad se da tisknout jak rikam z nylonu, nebo i z polykarbonatu. Na netu je spousta videi, kde borci testujou silu vytistenych planetovych prevodovek a neco to utahne/unese, takze zase takove maslo to neni. Asi tisknout tensi vrstvu a vyssi teplotu pro lepsi spojeni mezi vrstvama (a bez ventilatoru).

|< < 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator