Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi
02.08.2021 12:48 - Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3317733
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 25
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím vespolek. Mám dotaz, co mně čeká. Jeden den ráno mi krátce blikla hláška o ztrátě signálu z PP pneumatiky a asi po 5 sekundách se ztratila a dále žádná závada. Další den po ujetí cca 200 km v horku se najednou za jízdy rozsvítily skoro všechny kontrolky na přístrojovce, zasekla se navigace a auto začalo psát různé chybové hlášky o ruční brzdě a o různých nefunkčních asistentech, ale jelo dál normálně. Po zastavení nefungovala ruční brzda. Po vypnutí a zapnutí klíčku všechno zmizelo, nic nesvítí a všechno funguje. Cvičně jsem změřil palubní napětí v zásuvce zapalovače a stabilně 14.2 V, nezaváhalo ani jednou za půlhodinovou zkušebku. Předpokládám nějaký rozpad palubní sítě Za tu dobu, co auto mám, se mi to stalo poprvé. Nevíte, co by to mohlo způsobit, resp. jestli to mám vůbec řešit? Díky za rady.

02.08.2021 23:07 - Re: Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3317791
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 604
U??vate? Poslat soukromou zprávu
To s tou ruckou se mi stalo taky jednou. Mel jsem podezreni na brzdovy spinac, ale znova se to neobjevilo. Taky se mi ukazaly chyby ESP, ABS a kdovi co. Co se tyce zamrznuti displeje, tak si pamatuju, ze kdysi jak jsem auto koupil se mi stalo, ze mi zhasnul displej a budiky. Auto normalne jelo. Po restartu vse v poradku. Obe veci se mi staly teda pouze jednou za tech cca 8 roku co mam auto.

06.09.2021 12:00 - Re: Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3321346
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 25
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ještě jsem si všiml, že se to stává častěji (resp. zatím výhradně), když jezdím naložený.. Nemá to auto třeba nějaké gyrosenzory (jako mám v Jagoušovi), které by mohly zahltit ŘJ spoustou signálů a pak to celé spadne? A nebo třeba chyba navigace, která rozloží celou palubní datovou sí? Kde jsou vlastně umístěné důležité ŘJ, abych se podíval (naivně), jestli třeba někam nezateklo? Protože po vypnutí a zapnutí klíčku všechno normálně naběhne a v paměti závad čisto...

06.09.2021 18:44 - Re: Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3321382
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jerguš napsal(a):
Ještě jsem si všiml, že se to stává častěji (resp. zatím výhradně), když jezdím naložený.. Nemá to auto třeba nějaké gyrosenzory (jako mám v Jagoušovi), které by mohly zahltit ŘJ spoustou signálů a pak to celé spadne? A nebo třeba chyba navigace, která rozloží celou palubní datovou sí? Kde jsou vlastně umístěné důležité ŘJ, abych se podíval (naivně), jestli třeba někam nezateklo? Protože po vypnutí a zapnutí klíčku všechno normálně naběhne a v paměti závad čisto...


Diagnostika - chyby by v ní měli být dohledatelné - to že nejsou v palubním počítači nic neznamená

07.09.2021 10:30 - Re: Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3321491
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 25
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mám OBD čtečku a taky nic nenačte, tak se stavím v Citroenu, až bude příležitost... Ještě mě napadá, být to BMW kombi, tak jdu rovnou po kabelech k pátým dveřím, tam to umí způsobit neuvěřitelné věci... Předpokládám, že C5 na to netrpí... Díky za rady.

07.09.2021 17:36 - Re: Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3321513
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jerguš napsal(a):
Mám OBD čtečku a taky nic nenačte, tak se stavím v Citroenu, až bude příležitost... Ještě mě napadá, být to BMW kombi, tak jdu rovnou po kabelech k pátým dveřím, tam to umí způsobit neuvěřitelné věci... Předpokládám, že C5 na to netrpí... Díky za rady.


Pokud se objeví nějaká hláška tak je to buď informační (a nezústane svítit žádná kontrolka) nebo zústane svítit kontrolka (+- pět startů pokud se závada už nenačte) a je to závada která zústane uložena do smazání - v origo diagnostice( nebo vlastně v jednotce a je viditelná v diagnostice)

09.09.2021 16:36 - Re: Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3321669
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 25
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak se mi povedlo univerzální čtečkou načíst chyby přímo při projevu té závady a auto si myslí, že P0500 - což překládá jako Vehicle speed Sensor A a jako druhý je kód U0122 - Lost Communication with Vehicle Dynamics Control Module. Překládám si to tak, že auto ztratí signál o rychlosti a tudíž vypne všechny asistenty, ručku, rychloměr a i omezí výkon na motoru. No a co teď s tím? Odkud bere signál o rychlosti? Čekal bych, že z čidel ABS?A ještě - závada nastala při šlápnutí na brzdu... Po vypnutí a zapnutí klíčku normálně funguje...

10.09.2021 18:46 - Re: Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3321691
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jerguš napsal(a):
Tak se mi povedlo univerzální čtečkou načíst chyby přímo při projevu té závady a auto si myslí, že P0500 - což překládá jako Vehicle speed Sensor A a jako druhý je kód U0122 - Lost Communication with Vehicle Dynamics Control Module. Překládám si to tak, že auto ztratí signál o rychlosti a tudíž vypne všechny asistenty, ručku, rychloměr a i omezí výkon na motoru. No a co teď s tím? Odkud bere signál o rychlosti? Čekal bych, že z čidel ABS?A ještě - závada nastala při šlápnutí na brzdu... Po vypnutí a zapnutí klíčku normálně funguje...


Normální diagnostiku

25.10.2021 14:49 - Re: Barevná hudba na přístrojovce / C5 III 2.2HDi 3325621
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 25
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Abych to uzavřel, byl vadný modul ABS.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator