Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Neoriginální autorádio do C5 III
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 > >|
25.03.2019 12:56 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213141
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 209
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
- Nemá A2DP
- Nemá ani USB
- Navi je 100 let za opicemi (live data)
- Někdy si nepamatuje předchozí nastavení hlasitosti

Co si slibuji od Android rádia?
- Umí se připojit na WiFi hotspot
- Umí jakoukoliv navi (Waze)
- Umí přehrávat z youtube
- Umí A2DP vč. USB

Nicméně se tedy zeptám ještě jednou - pokud s těmito android čínami mᚠnějaké zkušenosti, mohl bys poreferovat?

25.03.2019 17:36 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213192
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja si mysli ze jsi docela rozmazleny dobou...
ale budiz...za me RNEG jako takovej ,je dobrou TMC navigaci a s dobrou akustikou...
ano grafika neni dle nejmodernejsich trendu (pravda je stara 10 let) ale svuj ucel splnuje

pokud se ti chinan libi tak sup do nej..me se proste konstrukci,funkcemi ani audiem nelibi,funknost a dotykovy LCD take neni vyhra,vydrz techto krystalek je take vicemene miziva,ale ja to beru spis z praktickeho hlediska ,nedelam z radia multimedialni centrum ,nesnazim se za kazdou cenu propojit vsechno se vsim a CD pro me neni sproste slovo

otazka pod carou : je nutne mit v aute youtube ? ,je nutne mit v aute wifi hotspot ? waze ? opravdu ?...

25.03.2019 20:21 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213237
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
otazka pod carou : je nutne mit v aute youtube ? ,je nutne mit v aute wifi hotspot ? waze ? opravdu ?...

Někdo to potřebuje a někdo ne. Záleží na tom, kde jezdí a co má rád. Pokud jezdíš tam, kde se tvoří zácpy, a není ti jedno, jestli pojedeš 18 nebo 40 minut a nechceš zahučet do uzavírky nebo objížďky, pak oceníš navi, která vybere nejlepší cestu podle online dopravní situace. Pro ilustraci příloha.

To samé CD: pokud chceš dovalit do Rakouska za 6 hodin v kuse, abys to stihl po práci před půlnocí, pak oceníš, když nemusíš skladovat v autě placičky, hledat je, vyměňovat je, a manipulovat s krabičkama. Pokud nechceš poslouchat furt to samé, nebo pokud chceš poslouchat aktuální podcasty, ze kterých se místo hudby něco dozvíš.

Máme jiné potřeby a je to v pořádku.

Přílohy:
map.png ( 609598b ) -

25.03.2019 23:19 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213316
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Waze je super. Tej sa nevyrovna ziadna OEM navi. S ohladom na financie ani nehovorim.

26.03.2019 09:34 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213335
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 209
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No, ptal jsem se na zkušenosti z čínskou navi s androidem. Předpokládám, že jsi to ani neviděl, protože to vypadá, že o nich nevíš vůbec nic. Možná se mýlím, možná ne.
Jestli tam potřebuji tyto aplikace? Jak už psali ti nad mnou, offline navi patří do minulosti. Možnosti vyhnout se zácpě, nehodě atd... jsou k nezaplacení. Youtube? byl to jen příklad, ještě lepší než youtube je internetové rádio (třeba death.fm).

26.03.2019 11:41 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213357
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
No, ptal jsem se na zkušenosti z čínskou navi s androidem. Předpokládám, že jsi to ani neviděl, protože to vypadá, že o nich nevíš vůbec nic. Možná se mýlím, možná ne.

mas pravdu nic o tom nevim a nikdy jsem nic takoveho nevidel,neinstaloval natoztak zebych neco podobneho servisoval..

PS: jak moc ti TMC prijde offline?

26.03.2019 11:54 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213362
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Někdo to potřebuje a někdo ne. Záleží na tom, kde jezdí a co má rád. Pokud jezdíš tam, kde se tvoří zácpy, a není ti jedno, jestli pojedeš 18 nebo 40 minut a nechceš zahučet do uzavírky nebo objížďky, pak oceníš navi, která vybere nejlepší cestu podle online dopravní situace. Pro ilustraci příloha.


tu samou mapu ti poskytne zmineny RNEG,jen s nim umet
stale se bavime o RNEG a jeho vymenu za cinsky nesmysl...k tem CD..kdyz se nahraji v MP3 nemyslim si ze by jsi potreboval krabici CD..chapu ze USB je jednodussi,to je bez debat...pokud to system neumoznuje opravdu bych kvuli tomu nemenil radio,ale hold bych pouzil CD s MP3...A2DP taky super,o tom zadna..pokud neni vystaci si clovek s line out prevodnikem ktery funguje stejne, coz se o levnych MM radiich s androidem z chiny rict neda,zvlast pro X7 ale je to stejne u vsech,jedine co se za posledni roky u nekterych zlepsilo je zpracovani a pouzite plasty jinak nic

26.03.2019 12:56 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213423
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
tu samou mapu ti poskytne zmineny RNEG,jen s nim umet

Tak mě to nauč: jak zobrazím na RNEG mapu, která mi dává na výběr varianty cesty podle doby jízdy podle dopravní situace a objížděk?

26.03.2019 13:05 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213434
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Tak mě to nauč: jak zobrazím na RNEG mapu, která mi dává na výběr varianty cesty podle doby jízdy podle dopravní situace a objížděk?

trasu odklani dynamicky dle provozu,vetsinou o tom ani nevis,nebo se ti ukaze na lcd ze te odkloni,je potreba mit ale zaple TMC ..staci k tomu navod

26.03.2019 13:38 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213447
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 209
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
PS: jak moc ti TMC prijde offline?


Srovnej si události z TMC a z Waze. Schválně to zkus. Za jak dlouho se objeví na TMC kolona (nikdy) a za jak dlouho se objeví na Waze(hned), včetně přibližného času čekání. TMC je krásné na papíře, ale v ČR je to bída. Je tam možná 1/4 dopravního infa oproti Waze.

Stále jsi nenapsal, co konkrétně je na těch android navi tak špatného.

26.03.2019 13:49 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213449
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
Srovnej si události z TMC a z Waze. Schválně to zkus. Za jak dlouho se objeví na TMC kolona (nikdy) a za jak dlouho se objeví na Waze(hned), včetně přibližného času čekání. TMC je krásné na papíře, ale v ČR je to bída. Je tam možná 1/4 dopravního infa oproti Waze.


mas pravdu celej RNEG je k nicemu,nic nefunguje ale to blbe tmc..
k waze jen malickost..staci aby v te kolone nebyl nikdo se zapnutym waze a tim padem jakoby nebyla ..ale to se asi nemuze stat...


konqui napsal(a):
Stále jsi nenapsal, co konkrétně je na těch android navi tak špatného.

napsal,staci si to precist..nemam ti k tomu co vic rict a nemam ani silu..kup si to je to supr

26.03.2019 15:10 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213470
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
trasu odklani dynamicky dle provozu,vetsinou o tom ani nevis,nebo se ti ukaze na lcd ze te odkloni,je potreba mit ale zaple TMC ..staci k tomu navod


Já s TMC jezdil ze začátku, ale v Praze fakt nefunguje, tak jsem toho nechal.
– neví o všech zácpách ani uzavírkách: posílal mě pomalejšíma trasama
– pokud se situace změní během jízdy, vyskočí textové zprávy, které nemám čas za jízdy číst ani řešit.
– problémy, které hlásí, nejsou vždycky na trase, můžou být klidně poblíž, kde tě neovlivní - stalo se mi dvakrát, že jsem to ignoroval, a žádná zácpa tam nebyla - možná byla někde vedle, nevím, ale na trase nic
– ty zprávy ani neříkají, jaké je zdržení, jestli je to drobnost nebo peklo, takže si nedokážeš vybrat, jestli se to časově vyplatí objíždět a nevychází doba dojezdu
– hlavně v Praze tyhle zprávy, že se někde něco změnilo, skáčou dost často a postupně jsem je začal úplně ignorovat, protože se podle nich nešlo rozhodovat

Je to možná závislé na místě, kterým jezdíme, ale v Praze je TMC opravdu nepoužitelné. To samé hlavní tahy do Alp.
Je možný, že v méně vytížených oblastech to funguje, ale tam, kde jezdím já, ne.

26.03.2019 16:39 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213473
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
...

jasny ,chapu...

27.03.2019 08:42 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213691
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ako pisem, mam skusenosti z mazdy. Mam to tam 2 mesiace, a ja si to neviem vynachvalit. Zacnem ale tym, co ma trochu hneva:
- raz sa mi stalo, ze mi nesiel spustit sygic. Po restarte v pohode..
- len dotykove ovladani (aj hlasitosti), ked neratam volant. To ale je trend. Viezol som sa v novej hybridnej toyote, a hla, od vyroby tam je to iste ako mam ja- tablet a vsetko dotykove. Na mazdu ale existuju v cine aj radia, ktore maju hlasitost a par dalsich veci ako normalne tlacidla. Stoja ale 2x tolko, co som nechcel dat, kedze to len skusam.
- na slnku na tom display nic nevidno
- pri parkovacich senzoroch stale vidim obrazok BMW
No a teraz plusy:
- android v tomto zariadeni je nakodeny tak, ze berie ovladace z volantu cez driver priamo ako vstupy tlacidiel z klavesnice- takze takmer kazdy prehravac z android storu ide ovladat tlacidlami na volante
- navigacia sygic/waze. Waze pouzivam cez mobilny hotspot (aj ked staci zozadu do radia vlozit usb 4g). Waze ale pouzivam len obcas, lebo moja skusenost hovori, ze ma vzdy posle cez najpomalsi usek. Asi vie, ze nemam rad google..
- nastavenia v aute funguje cez canbus dekoder dodavany z radiom. Komunikujem prave s vyrobcom o poskytnuti api k tejto krabicke. Ak ho dostanem, tak na androide v podstate neobmedzene moznosti kodenia.
- funguje aj youtube, emulacia playstation, hry, pozeranie filmov, web browser- je to tablet. Vynikajuce veci, ked cakate na manzelku v obchodaku
- skusal som google assistent, a funguje dobre, ked si chcete planovat schodzky atd. Jeho offline verzia mi ale nesla, a niektore aplikacie taktiez nevedel spustit. Ale pre tych, co ho pouzivaju, to nebude problem. Ja ho nepouzivam.
Stale ale mam doma original radio. Sam som zvedavy, kolko to vydrzi. Pripominam, ze mam original radio s navigaciou z mazdy z roku 2014, ktore sa ale podla mna s tym RNEG neda porovnat. Aj porovnanie s kazetakom z 90 rokov by bolo max tak na remizu..
Dalsia vec, co urcite chcem rozbehat, je nova google navigacia cez AR, na co vyuzijem DVR kameru.

27.03.2019 09:48 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213693
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 209
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak to vypadá skvěle. A jak je to s otevřeností SW? Jsou k dispozici zdrojáky k té ROM?

27.03.2019 09:53 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3213694
Devilian
Město: Bratislava, Auto: Mazda 6 GJ 2.5iPočet příspěvků: 295
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To prave riesim teraz s firmou, od ktorej som to kupil. Uvidime. Kazdopadne ak vies dobre kodit v androide a vyznas sa v nom, tak tam urcite bude niekde driver na tie tlacidla z volantu. Ten driver urcite pouziva to ich api a len cita kod stlaceneho tlacidla. Takze podla mna aj po dekompilacii do android kodu by to malo ist lahko. Ja som v androide naposledy robil pred 4 rokmi Uvidim ci mi nieco poslu.

21.04.2021 19:22 - Re: ako zisti typ navigácie v c5 3307700
Stanjard
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 87
99 Poslat soukromou zprávu
Přemýšlel někdo, zda by šel display vyměnit za display android auto?
Nebo s tím už má někdo zkušenosti?
Já mám tuším RT4 bez usb či bluetooth, tak kdyby to šlo, uvažoval bych nad tím.

22.04.2021 10:34 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3307725
silvo
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 65
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ja som pokusne namontoval túto Čínu s android 10. Starú navy mám zatial v šuplíku. Je to pekné ale ovládanie cez volant sa trochu zmenilo a stratil sa teplomer.Mapy mám Sygic.

Přílohy:
20210117_160528.jpg ( 1073329b ) -
20210117_160610.jpg ( 1033684b ) -
20210117_160543.jpg ( 1224684b ) -

22.04.2021 18:22 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3307805
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
silvo napsal(a):
Ja som pokusne namontoval túto Čínu s android 10. Starú navy mám zatial v šuplíku. Je to pekné ale ovládanie cez volant sa trochu zmenilo a stratil sa teplomer.Mapy mám Sygic.

nevypada to zle, nedal by jsi i fotku zezadu, jak to je pridelane a jak to vypada vlastne z boku? Teploty je skoda, ale asi by to slo nejak vyresit jinak, je to neco za neco a idealni to asi nebude.

22.04.2021 22:22 - Re: Neoriginální autorádio do C5 III 3307864
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 151
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Podle mě to vypadá otřesně, ale vkus je individuální záležitost. Ale k věci: RT4 podporuje USB, je potřeba si vyrobit kabel, konektory vyjdou v Citroenu asi na 300 Kč.
Návod na výrobu včetně čísel dílů je někde tady na foru.

V Citroenu prodávají i hotový kabel za nesmysl.

Bluetooth k RT4 není, telefon se dá propojit přes Parrot, ale vypadá to taky jako opičárna. Nebo pořídit druhou SIM do radia, ale zkoušel jsem to a nepřišel jsem na to, jak řídit která SIM je aktivní.

Waze se dá pustit v mobilu, držák na míru Brodit je relativně koukatelný - pro někoho. Tím je vyřešené i handsfree.

Taky je možný, že v Čajně dělaj rádia, který budou pasovat a fungovat správně, C5 se tam stále vyrábí.

Nebo se na to vykašlat, užít si klid za jízdy bez telefonu a občasné zaseknutí v zácpě brát jako součást hry.

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator