Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen
07.02.2019 16:07 - Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen 3206516
wilsg
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Hezký den přeju. Omlouvám se, jestli to tu už bylo (nenašel jsem) a nebo jestli to patří do jiné sekce (opravdu nevím, kam to zařadit).
Poté, co mi jeden chlapík přeběhl před autem, jel jsem pomaličku, takže jsem nemusel ani moc brzdit, mi okamžitě přestalo hrát rádio. Ani ozvučení parkovacích senzorů nepípá, prostě naprosté ticho v autě. Předem upozorňuji, že rádio funguje, při nastartování rádio vždycky na půl vteřinky něco málo zahraje a pak zas to ticho. Jde o to, že systém nějak vyhodnotil ono chlapíkovi přeběhnutí před autem jako autonehodu (tak jsem to aspoň pochopil z manuálu ), protože mi okamžitě po ztišení rádia naběhlo automatické tísňové volání s hláškou "Deteriorated emergency call". Všiml jsem si, že SOS tlačítko někdy bliká...Nemá někdo zkušenost jak to "vyresetovat" nebo nějakou radu co udělat, aby to otravné ticho přestalo? Vadí mi hlavně to ticho, když si člověk nemůže ani zazpívat s rádiem při jízdě, tak je to opravdu špatné.

Předem děkuji za každou odpověď

07.02.2019 18:58 - Re: Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen 3206531
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je len zhoda okolnosti a radiu sa nieco stalo

07.02.2019 19:05 - Re: Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen 3206532
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
take si myslim...nebo zesilovac...
co tam mas za radio ?

10.05.2019 20:36 - Originál asistenční služba 3221814
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jen pro zajímavost. Omylem jsem zmáčknul takové to tlačítko se znakem Citroën nebo SOS na pravo od rádia. Nevím, které, něco jsem dělal, a zmáčkl to omylem a už to nešlo vypnout. Dovolalo se to nějakému Francouzovi. Je to nezávislé na rádiu, má to svůj reprák a asi to má někde schovanou i SIMku, protože jsem měnil RNEG na RT6, takže to musí být nezávislé na rádiu.
Borec věděl, že jsem v CZ, říkal, že je to jen pro Francii/Belgii, ale ptal se, co mám za problém. Je to prej asistenční služba, když je problém s autem.
Tak jsem se mu omluvil, že to bylo omylem.
Tak kdyby byl nějakej velkej průser, dá se s tim zřejmě počítat, i kdyby nefungoval telefon.
Jestli o té službě někdo ví víc, tak řekněte.

10.05.2019 22:23 - Re: Originál asistenční služba 3221867
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 252
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To jsi zmackl logo. Pri zmacknuti SOS i bez simkarty to vola 112 u nas i kdyz je vozidlo odjinud. Mozna se to da pres diag nastavit, to nevim nepatral jsem po tom.

16.09.2022 19:13 - Re: Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen 3347358
Jetik
Město: Mala Ida, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všetkých,

Vzhžadom na ukončenie aktualizácie máp pre RT4 som zamenil RT4 za RT6 (vrátane displeja). Tým som však prišiel o funkciu SOS (červené tlačítko na RT4) a tiež funkciu pod tllačítkom loga citroen.
Bolo by technicky možné nahradi trojtlačidlo na pravej strane vedža RT4 (funkčné má len horné tlačidlo so znakom kladky) trojtlačidlom štandardne montovaným v prípade osadenia RT6 kde je na hornom logo kladky, na strednom logo citroen a dole červené tlačidlo SOS. Má s tým niekto skúsenosti? Prípadne je tu na fóre niekto, kto vie, ako je funkcia týchto dvoch tlačidiel prenesená z konfigurácie s RT4 (kde sú integrované priamo do telematiky) do konfigurácie s RT6, kde sú tieto tlačidlá mimo telematiku.
Za každú informáciu vopred ďakujem.
JR

21.09.2022 09:41 - Re: Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen 3347518
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RT6 v sobe nema Wlan,proto tlcitko SOS cili volani na 112 a tlacitko s logem citroen,coz byla asistencni pomoc v navi nejsou

22.09.2022 16:30 - Re: Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen 3347570
Jetik
Město: Mala Ida, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím,

Áno, RT6 túto funkcionalitu v sebe nemá. Tak ako je to je to riešené vo verzii s RT6 a tlačítkami logo citroen a sos vpravo od RT6? Tam je trojtlačítko centrálneho uzamykania, ktoré tam mám aj ja (pôvodná verzia s RT4) a pod ním spomínané dve tlačítka (viď priložený obrázok).
JR

Přílohy:
CITROEN-C5-III-X7-PANEL-PRZYCISK-BLOKADY-SOS.webp ( 2532b ) -

22.09.2022 21:19 - Re: Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen 3347617
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
a k cemu ti to bude ? tyhle sluzby u nas nejsou ani nebyli dostupne...navic by jsi potreboval jeste jednotku telematiky a patricnou kabelaz s napojenim..

23.09.2022 15:31 - Re: Tlačítko SOS, tlačítko s logem citroen 3347661
Jetik
Město: Mala Ida, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Samozrejme, že ak by to mal by zásah do kabeláže a zháňa jednotku telematiky, do toho by som sa určite nepustil. Vlastne som len chcel ma tú istú výbavu ako s RT4, nakožko automatické volanie sos napr. po vystrelení pásov považujem za hodnotný prvok bezpečnosti. Preto by som rád vedel, ako to výrobca urobil, že servisný kontakt a sos službu realizuje bez RT6.
Čo sa samotných služieb týka, obe sú funkčné aj na Slovensku. Keď som mal v aute RT4 (tá má obe služby integrované priamov sebe), tak som pravidelne z času na čas funkčnos oboch tlačidiel skúšal. Na asistencii citroen to vždy služba zdvihla (je to ale Francúz, alebo Belgičan), tlačidlo sos sa prepájalo na 112.
JR


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator