Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Výměna žárovek - přední halogenová světla
|< < 1 ... 20 21 22 23 24 > >|
21.01.2017 13:48 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3030254
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je lepsie dat to svetlo von a pohodlne si to tam nadpojit, ako to lepit v aute, ale da sa to nejako aj v aute ked to je, myslim ze sa daju tie kabliky kolko tolko vytiahnut
kazdopadne vzdy davam dole svetlo (je to rychlejsie a lepsie ako to robit na aute)

21.01.2017 14:47 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3030257
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
je lepsie dat to svetlo von a pohodlne si to tam nadpojit, ako to lepit v aute, ale da sa to nejako aj v aute ked to je, myslim ze sa daju tie kabliky kolko tolko vytiahnut
kazdopadne vzdy davam dole svetlo (je to rychlejsie a lepsie ako to robit na aute)


Ty kablíky jsou většinou dost dlouhé - dá se v pohodě na autě.Ale pravda ty kablíky jsou z materiálu co se neletuje moc dobře - když si je pocínuješ tak to jde OK.

21.01.2017 15:37 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3030261
brixtr
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 191

99 Poslat soukromou zprávu
tak cín používám pokud možno vždycky jen sem právě nevěděl zda to půjde udělat v autě či budu muset laborovat jak vyndat světla.no musím to udělat protože takhle jak to ted mam je dost o ....
díky

27.05.2017 17:08 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3069925
koblih9
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Snad nic nepokazím,když připomenu jednu zajímavost,která se pojí s opakovaně spálenými žárovkami a která se zde také už řešila.Čím větší kapacita baterie,tím menší četnost spálených žárovek.Velká baterie snáze kompenzuje výkyvy napětí v síti a to žárovky nemají rády.Měl jsem baterii cca 55-tku a měnil žárovky po 1-2měsících.Pak jsem vzal metr,změřil kaslík na baterku a koupil tu největší, co se tam vešla.Je to 2,5 roku a žárovku jsem měnil jedinou.

28.06.2017 12:07 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3078804
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zaujimalo by ma aku zivotnost dosahujete so ziarovkami (H7) na vasich autach? Aj aku zivotnost mate na Osram Night braker ked ich niekto z Vas pouziva...

tak isto rozmyslam nad toutou srandou.

.link.

radsej by som ale chcel s farbou 4500K... popripade zltou ako je klasicky halogen, nejake skusenosti?

28.06.2017 12:34 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3078806
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
LukoLVG napsal(a):
Zaujimalo by ma aku zivotnost dosahujete so ziarovkami (H7) na vasich autach? Aj aku zivotnost mate na Osram Night braker ked ich niekto z Vas pouziva...


V minulé C5 jsem Osram používal cca 8 roků k maximální spokojenosti. Žárovkama bylo svíceno i při denním svícení a měnil jsem je cca po 2 rocích.

18.07.2017 10:37 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3083372
vrato
Město: Prešov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 10

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny
I když na toto téma už bylo vše řečeno , neodpustím si svojí minulou skušenost. Výména H7 na pr. strane 95 minut. Byla to moje chyba ale konstruktér mi v dosažení tak hanebného času hodne pomohl. Včera jsem poprvé skusil i metodu sundání perka což šlo rychle ,ale protože při vybírání mi žárovka spadla do svétlometu dohnal jsem strátu lovením žárovky. Zrcátko drátek s očkem a plynoucí čas. Vzpoměl jsem si na sprosá slova které jsem už dlouho nepoužíval. Proč lidstvo vlastne vymyslelo bajonet když na aute vybavené počítači drží žárovku drátek v otvoru do kterého já osobne dostanu jen 2 prsty a to špičky.
Mám přeletované keramické konektory , používám dobré H7 ale často jezdím po nerovnostech a tak měním cca každé 3 mesíce +/- . Na schazování nárazníku nejsem ješte mentálne připraven takže momentálne zvažuju že to nechám na servis.
S pozdravem
vrato

18.07.2017 11:22 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3083377
Brzda
Město: 739 36 Kaňovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 152

99 Poslat soukromou zprávu
Já jsem žárovky taky měnil dřív dost často (za tři měsíce je to ale extrém). Po tom, co se mi vypálila pravá patice, tak jsem tam dal konektory s odporovým drátem a mám od žárovek pokoj - je to víc jak dva roky a měnil jsem jen jednu, přičemž nemám dobastlené denní svícení a tudíž svítím stále potkávačkama.....
Tak to zkus je to něco takového: .link.

02.02.2018 11:11 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3128576
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, přestala mi svítit pravá potkávačka. Žárovka byla spálená, dal jsem novou, ale nesvítí. Žárovka je ok, na patici nejde napětí. Bez žárovky je tam 3,5V, žárovka to srazí na nulu. V manuálu jsem našel, že by to měla být pojistka F17, tu když vytáhnu tak zhasne levé světlo... Tak jsem radši prošel všechny pojistky a všechny jsou ok. Nenašlo by se schéma zapojení, že bych šel po konektorech? Nebo může to být v BSI? Počítač nic nehlásí, přitom jsem myslel, že u X7 žárovky kontroluje...

edit:
Ruším poplach, vyměnil jsem špatnou žárovku Boční místo potkávací, ta byla taky spálená. Takže už všechno svítí. Akorát jsem ale vytvořil další problém Engine fault repair needed Takže story pokračuje...

02.02.2018 12:01 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3128585
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ziarovka odisla skratom a jednotka to vypla - parkovacky su bez poistky, predne priamo do BSI

odpojenie baterky dane riesi

02.02.2018 13:04 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3128586
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Díky, už ok. 2h výměna žárovky
Nakonec jsem změřil napětí na levé potkávačce, taky nula a přitom svítila. wtf Tak už bylo jasné, že jsem debil a měřím a měním boční žárovku místo potkávací...
Pak ty chyby jsem vytvořil tím, jak jsem povytahoval pojistky a konektory v BSI, když asi ještě nebyla uspaná. Po smazání už znovu žádná nenaběhla.
Jinak ty přední potkávačky jsou přes pojistku F17 a vedlejší - když jsem ji vytáhl, tak žárovka zhasla...

02.02.2018 20:17 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3128651
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jaj, potkavacky, ja som to pochopil ako obrysovky
ano tieto maju poisku a idu cez relatko

03.07.2018 07:59 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3168666
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak moje skúsenosti Osram Night Braker Unlimited- svietili o dos lepšie oproti starline H7. Vydrzali bud 14 000 alebo 17 000km, co je celkom dost vela. Tuším som prekročil vyrobcom deklarovanú životnos o par desiatok hodín.

Aktuálne som skúsil LED z Číny: .link.
Musel som ale dos brúsi do chladiča pretože som ich tam inak nezavrel-nepootočil.
Zatial ich mám niečo okolo 4-5 tisíc km a vpohode.
Poznatok: svietia lepšie do bokov ako Osram NBU. Diažka tiež ale oslňovali.
Mám vožnú cestu rovnú na skúšanie bola absolútna tma, nahodil som Starline H7 a naspä tieto LED - rozdiel neskutočný.
Ďiažkové mám 100W H4 - žlté (3000K špičkové za ďažďa) a svieti takmer tak ďaleko - musel som zníži svetlá aby som neoslňoval o jeden a pol otáčky.
Uvidíme kožko km dajú ale asi naspä prejdem na OSRAM NBU kdežto za 19€ 15-17tisíc km je dobrý výkon a nemúsim svetla zoštežováva ako pri LED... Plus majú naše homologizácie

09.08.2018 08:20 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3174914
Pavel123
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 61
99 Poslat soukromou zprávu
Tak i já měl po letech to "štěstí" a nevyhnul se výměně H7 na tlumených světlech.Tedy u C5 I. Vždy jsem jsem v minulosti našel někoho,kdo mi H7 vyměnil. Ovšem tentokrát odešly obě v rozmezí dvou dnů.Jedna tam vydržela půl roku (hella) a druhá (osram) rok. Nyní jsem koupil Philips - Vision.Tak uvidím jak dlouho vydrží.Nájezd cca 15tisíc/rok.No a nyní k samotné výměně. Pozorně jsem si přečetl tuto diskuzi a v mnohém mi pomohla. Bez ní bych to dělal hodiny , takto obě strany cca 20 min.Rozhodl jsem se jít cestou bez sundavání nárazníku.Tzn. baterka ven na levé straně a na té pravé jediným pomocníkem v uvolnění prostoru bylo vyndání konektoru od BHI.U té baterky to byla fakt brnkačka.Tam to jde potrénovat.Ale i přesto,že to jde celkem snadno, tak jsem si pro jistotu pérovou sponu přivázal pevnou nití.Co kdyby mi vypadla z ruky....Tu nit jsem tam i nechal.Tzn pro příště ji opět použiju.Co se týká postupu tak jsem zvolil tento.Nejdříve sundat plast. víčko(to je jasné) pak jsem sundal dvěma prsty konektor ze žárovky a pak sundal pérovou sponu(ta má ve své dolní části takové zobáčky,které se zasunují do takových dírek a na té horní je pouze rovná část , která patří do takové drážky - tzn.nejdřív sponu v dolní části zmačknout a vysunout zobáček.Pak sponu uvolnit z té horní drážky a nakonec vysunout druhý zobáček.)Sponu jsem vyndal ven celou úmyslně,abych na ni mohl připevnit zmíněnou nit.Pak se lehce vyndá žárovka a vloží nová. Plochou a zobáčkem nahoru.Následuje zácvak spony v obráceném pořadí.Tzn. nejdřív uchytit na jeden zobáček pak nahoře do té drážky a na závěr druhý zobáček.Pak natlačit konektor. Chce to především trpělivost zejména na pravé straně , kde to člověk musí dělat po paměti bez vizuálu.Nejhorší mi přišlo trefit se do té drážky nahoře.Ty zobáčky mi přišly snažší.U té baterky to bylo fakt za pár minut. Nerozumím když zde někteří psali o nějaké pružině. Nevím jak u C5 II ale u C5I žádná pružina není.Je tam jen ta pérová spona, tak jak je už ve vlákně vyfoceno. Díky za dobré rady.

09.08.2018 09:11 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3174916
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Bud rad, ze si neskoncil na zaciatku pri odpojovani konektoru...

09.08.2018 10:32 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3174931
Pavel123
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 61
99 Poslat soukromou zprávu
Na začátku při odpojování konektoru? Co tím myslíš? Upozorni mě prosím na rizika , která mᚠna mysli.Díky

09.08.2018 12:13 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3174954
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
On sa tam totiz celkom ochotne zapecie a vzhladom na nedostatok miesta pekne debilne vytahuje

09.08.2018 17:09 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3174993
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
Já už si žárovky dávno sám neměním, maximálně vzadu a to bylo jen jednou. Když jsem to zkoušel poprvé vepředu na levé straně, tak mi vyskočil ten drátek co tu žárovku drží. Mýma sloníma rukama jsem jej nemohl vylovit. Naštěstí to bylo večer a tak jsem se druhý den ráno zastavil v mém servise. Jejich mechanik mi ji vyměnil za 5 minut včetně doby, kdy mi "vynadal", že musí lovit ten drátek. Platil jsem jenom žárovku, protože tu moji novou hodil rovnou do koše. Ta od nich byla sice dražší, ale po asi 5 letech je tam pořád. A doufám že ještě nějakou dobu vydrží.

10.08.2018 10:23 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3175088
Pavel123
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 61
99 Poslat soukromou zprávu
5 let mᚠžárovku v autě? Kolik najezdíš ročně? A víš jaká je to značka té žárovky? Mimochodem mᚠsvětla na denní svícení? Samé otázky co.... Dík.

12.08.2018 18:32 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 3175459
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
Značku žárovky fakt nevím a ano, mám ji tam asi 5 let. To je levá strana. Na pravé straně jsem ji ještě neměnil a to mám auto více než 9 let. Mám zapnuté automatické svícení po nastartování a ročně najedu 15-20t.
A vůbec, když tak o tom přemýšlím, tak za celou tu dobu jsem jednou měnil tu levou přední a pak vzadu jednu směrovku a jedno brzdový. Jinak jsem žárovky původní jak jsem to koupil.

|< < 1 ... 20 21 22 23 24 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator