Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Xenony - výbojka nebo startér?
|< < 1 ... 4 5 6 7
02.11.2016 07:22 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3008007
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Nemá někdo zkušenost s výbojkama značky ELTA?
Začal mi zhasínat pravej xenon a nechce se mi nějak dávat nějakých 1400 za Osramku třeba z Kelly. Jinde je brát nechci,protože jsem už párkrát na vlastní oči viděl (na první pohled stejný) Osramky z čajny: .link.
A nevěřím prostě tomu,že mají vše,co mají mít. Třeba UV filtr,že jo... A všechny ty čosramky byly z českých e-shopů. No a právě Elta byla jediná,kterou jsem na Ali nenašel...

Tak hlavně že mě a Zdendovi jsi doporučil nějaký ten NONAME z Hulína Ale pro svého mazlíčka by jsi chtěla něco lepšího jo?
Ty z Hulína svítí a nehoří jen měli nějakou víc žlutou barvu než ty "originál Osram z netu" co tam zatím už vic jak dva roky mám ... Však jsi to viděl když jsi mi měnil to trafo

02.11.2016 07:59 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3008010
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Tak hlavně že mě a Zdendovi jsi doporučil nějaký ten NONAME z Hulína Ale pro svého mazlíčka by jsi chtěla něco lepšího jo?
Ty z Hulína svítí a nehoří jen měli nějakou víc žlutou barvu než ty "originál Osram z netu" co tam zatím už vic jak dva roky mám ... Však jsi to viděl když jsi mi měnil to trafo



Ty lidi jsou divni - přijedou ze ne svítí - odjíždí se sviticim autem a ještě mají připomínky viď Hanzi no tak se jim nepovedlo ( nebo nebylo) stejně číslo zrovna došel xenon tak z nich udělali rtutovky,ale svítí ( já kdysi zničil lampy s těmito a jim podobnými ) takže já už nikdy.

02.11.2016 09:03 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3008019
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hele ty rejpale, já si z něj dělám prdel že co doporučuje jiným jemu není dost dobrý
Já měl problém že světlo nesvitilo, tak jsem objednal nové výbojky (kde koupit poradil Hanz) když přišli tak to stejně nešlo, tak jsem jel k Honzovi a on mi dal z té jeho bouračky to trafo(?) Prostě tu destičku na světle. Po výměně jsem tam dal tu novou výbojku z Hulína a svítila, nicméně jinou barvou, tak jsem zkusil tu starou původní a ta svítila taky,takže tam zůstala a nové mám dvě náhradní na příště. Můžu mu je po 1500.- střelit - jsou vyzkoušené že nehoří, tak se cena zvyšuje o 1000.-

02.11.2016 10:16 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3008020
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Tak hlavně že mě a Zdendovi jsi doporučil nějaký ten NONAME z Hulína Ale pro svého mazlíčka by jsi chtěla něco lepšího jo?
Ty z Hulína svítí a nehoří jen měli nějakou víc žlutou barvu než ty "originál Osram z netu" co tam zatím už vic jak dva roky mám ... Však jsi to viděl když jsi mi měnil to trafo


Doporučit v pohodě, na své by si to nedal, má strach, aby mu to neshořelo .
Ale když jsme mu to odzkoušeli, tak by to snad mohl dát , nebo potřebuje víc testovacích jitrnic?
Jinak zatím spokojenost, do žluta mi ale nesvítí, ty budeš mít asi jiný aušus , ani vlastně nevím, kde je objednával, akorát říkal, že kámoš na nich jezdí dva roky bez problémů, tak se divím, že do nich sám nejde a shání zde.

02.11.2016 10:31 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3008023
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
On je divnej
To jsou ti lidi co poslouchají tu šílenou hudbu,vždy to znáš

02.11.2016 10:36 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3008025
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
panove zklidnete to trochu

02.11.2016 11:50 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3008033
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ale já nerejpu jen jsem se pokusil o vtip a jinak ani u těch rádoby značkovejch nemusí být jistota že nejsou přebalené aušus.

02.11.2016 13:30 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3008041
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2400

U??vate? Poslat soukromou zprávu
@Hellmut a Zdenda: voslové
Ty, co jsem vám doporučil bych si klidně dal taky, ale potřeboval jsem to řešit ze dne na den, protože blikající xenon je pro policajty lákavější, než nesvítící. A jízda s tím je taky docela peklo. Kdybych auto denně nepotřeboval a nejezdil většinu jízd za tmy, tak nad tím nepřemýšlím a počkal bych si, až mi přijdou...

19.01.2017 13:23 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3029701
crown
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 14

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
....Žádný potisk AUTOLAMP, ale velmi nevýrazné gravírování s nápisem MIKROUNA - tedy Čína. No to tedy .... - nevěřícně zírám.
---
Zbytek So večera jsem se z toho šoku zotavoval a v Ne v 10 (po ranní kávě) je s těžkým mindrákem šel vyměnit. Tak tohle se povedlo. Výbojky svítí a doufám, že to takhle vydrží ještě mnoho vánočních svátků.


A podělíte se o zkušenost, jak jsou na tom výbojky tohoto výrobce po roce používání?
700 Kč/ks je dobrá cena, ale jaká je pravděpodobnost, že to po čase zničí startovací elektroniku? Nebo že ty výbojky po pár měsících odejdou? Našel jsem je v barvě 6000K, což chci, ale než je koupím a namontuju, budu rád za zkušenosti...
Jako alternativu uvažuju certifikované orig. Phillips WhiteVision za 1850,-/ks.... Má to tu hodnotu?

19.01.2017 15:50 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3029720
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
crown napsal(a):
A podělíte se o zkušenost, jak jsou na tom výbojky tohoto výrobce po roce používání?
700 Kč/ks je dobrá cena, ale jaká je pravděpodobnost, že to po čase zničí startovací elektroniku? Nebo že ty výbojky po pár měsících odejdou? Našel jsem je v barvě 6000K, což chci, ale než je koupím a namontuju, budu rád za zkušenosti...
Jako alternativu uvažuju certifikované orig. Phillips WhiteVision za 1850,-/ks.... Má to tu hodnotu?


Ta 6000k tam nepatří - není to audi -jestli tam mohou být si nejsem jistý ( můžou mít výhrady ze nesplňuje předepsaný typ do tohoto vozu)

29.04.2017 14:43 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3063346
Tomale
Město: Bruntál, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, a nezaklám nové téma tak vložím svůj dotaz sem. Začalo mi zhasínat jedno světlo tak jsem dal nové výbojky ale závada zústala stejná takže to vidím na vadný starter. Povedlo se mi sehnat oba celé světlomety ale startér na nich vypadá jinak. Dočetl jsem se tady že jsou dva typy a nelze je zaměnit. Můj dotaz tedy je jestli mi budou tyto světlomety fungovt nebo je tam něco jinak v elektroinstalaci?

29.04.2017 23:19 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3063425
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tomale napsal(a):
Zdravím, a nezaklám nové téma tak vložím svůj dotaz sem. Začalo mi zhasínat jedno světlo tak jsem dal nové výbojky ale závada zústala stejná takže to vidím na vadný starter. Povedlo se mi sehnat oba celé světlomety ale startér na nich vypadá jinak. Dočetl jsem se tady že jsou dva typy a nelze je zaměnit. Můj dotaz tedy je jestli mi budou tyto světlomety fungovt nebo je tam něco jinak v elektroinstalaci?


Celé světlomety budou fungovat - jde o konektory - nejde přehodit ta elektronika tu musíš do lampy dát stejnou jako tam byla

06.07.2017 21:55 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3080294
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
crown napsal(a):
A podělíte se o zkušenost, jak jsou na tom výbojky tohoto výrobce po roce používání?
700 Kč/ks je dobrá cena, ale jaká je pravděpodobnost, že to po čase zničí startovací elektroniku? Nebo že ty výbojky po pár měsících odejdou? Našel jsem je v barvě 6000K, což chci, ale než je koupím a namontuju, budu rád za zkušenosti...
Jako alternativu uvažuju certifikované orig. Phillips WhiteVision za 1850,-/ks.... Má to tu hodnotu?

Zdravím kolego,
asi už to není aktuální, ale k téhle diskusi jsem neměl důvod se vracet, protože Xenony svítí bez problému. Chtěl jsem dát recenzi po dvou letech, ale když čtu Tvůj dotaz, tak tedy já jsem naprosto v poho. Vzhledem k tomu, jaké jsem měl obavy, tak zatím jsem velmi spokojen. Za poměrně slušnou cenu bezproblémová práce světel. Za ,mne mohu doporučit a šel bych přímo k prodejci, co na plnou hubu přizná co prodává. Nejen, že je to levnější, ale hlavně mne se*ou ti, co si hrajou na něco co ve sakutečnposti nejsou. Navoněná bída je pořád jen bída. Akorát dražší!!

13.10.2017 22:31 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3101544
Adamko1987
Město: Dubnica nad Váhom, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Nazdar chalani, mam taky problém, že mi blikaju oby dva svetla naraz..pri vysokých otačkach to nerobi, ale pod 3000 to blika ako stroboskop.. neviete nahodou, čo to môže spôsobova? Vybojky som vymenil, ale nepomohlo tto. Diky za rady.

13.10.2017 22:41 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3101546
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kedysi mi tiez xenony zacli blikat a bolo to alternatorom. Avsak bolo to koncernove auto, no z principu to moze byt podobne, preto pisem. Uz neviem ci tam bolo nieco s mostikom ci co, lebo altik isiel na repas.

15.10.2017 19:43 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3101977
Adamko1987
Město: Dubnica nad Váhom, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Alternator dobija podža napätia dobre, po nastartovani dáva 14,3V, ale čo sa mi nezdá je baterka, pri štarte by sa napätie nemalo klesnú pod 11V a mne klesne až na 10V. Otázka znie, môže baterka spôsobova to blikanie xenonov?

02.10.2021 22:14 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3323596
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nevíte čím může být že na dvojkové C5 někdy xenon svítí a někdy ne? Tuhle jsem jel za autem a vidím v odrazu že mi nesvítí světlo. Zrovna pravá strana co má špatný přístup. Zkoušel jsem hýbat konektorem ,xenonem, kabelem a nic.
Tak jsem výměnu nechal na druhý den a ráno nastartuju a svítí obě...
Asi po týdnu na mě blikali auta že nesvítím - odešel levý a nesvítil ani pravý. Asi po dvou hodinách jsrm jel domů a pravý už zase svitil. Levý jsem vyměnil a svítili oba.
Asi před dvěma měsíci jsem tu "žárovku" vpravo měnil - hrozný porod. Byl jsem tak hotovej že nevím jestli jsem tam dal novou nebo už použitou...
Ten levý tam byl dlouho takže měl nárok na výměnu.
Ve čtvrtek zase pravý nesvítil a v pátek zas ano.
Na té pravé straně tam nový bez demontáže světla nedám tak než se do toho pustím chtěl bych vědět jestli to může dělat "žárovka" a nebo je problém jinde. Mám náhradní celé světla z rozbitého auta tak eventuálně vyměnit rovnou to trafo zespodu ?

04.10.2021 21:14 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3323860
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zla vybojka ti bude fialoviet az prestane svietit.
Starter na Alfe mi robil toto. Sem tam preblikoval xenon...
Po vymene vsetko OK.
Ale moze byt aj kontakt, s tym som mal problem ale na halogenoch, na inom aute. Vacsia jama, zahrkotalo autom a svetlo prestalo/zacalo svietit

05.10.2021 07:22 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3323868
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Taky jsem si myslel že výbojka buď svítí nebo je mrtvá.
Kontakt, to byla první domněnka. Dříve jsem měl pár případů kdy to nesvítilo a když jsem na to sáhl tak začalo. Jenže tentokrát jsem dělal psí kusy hýbal a tahal za vše a nic. Takže jsem myslel že bude špatná výbojka. Proto jsem byl překvapený když to ráno zase svítilo.
A teď už to zas pár dní normálně svítí...

05.10.2021 20:49 - Re: Xenony - výbojka nebo startér? 3323910
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
kdysi, mi taky občas jeden xenon občas nesvítil. Po zhasnutí a novém rozsvícení se zas rozsvítil. Tak to chodilo nějaký čas a pak zfialověl. Po výměně výbojky to už fungovalo bez závad. Tak ji zkus vyměnit a uvidíš.

|< < 1 ... 4 5 6 7


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator