Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 > >|
19.04.2015 09:46 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2812247
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Normalne jsem mu zkousel pomoct jak rikas, tahal jsem ho nahoru pri otvirani a stejne se zastavil stejne. Hodim to klukum a uvidime jestli neco zjisti.


Mám za to že se musí naučit diag,ale nejsem si jistý

20.04.2015 15:13 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2812661
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak regulerne si to dela co chce. Vcera to jednou normalne fungovalo, pak zas dne. Dneska to otevira do pulky, ale jak to otevru rukama, tak to slo zase normalne tlacitkem zavrit. To se bude fakt dobre hledat takova chyba . Uz to vidim ....

20.04.2015 20:30 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2812751
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Tak regulerne si to dela co chce. Vcera to jednou normalne fungovalo, pak zas dne. Dneska to otevira do pulky, ale jak to otevru rukama, tak to slo zase normalne tlacitkem zavrit. To se bude fakt dobre hledat takova chyba . Uz to vidim ....


Jsi daleko - jinak by to byla výzva

08.06.2015 21:03 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2829245
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
No tak jsme pokrocili...resp. vubec. Co se tyce diagu, tak absolutne zadnou chybu ta jednotka kufru nema. Merili jsme odpor tech gumovych hadicek pro detekci priskripnuti - tak jak maji byt, cca 1.2kohm.
Na vsechny povely jednotka reaguje, necha se i naucit, ale nikdy nevyjede az nahoru. Zustane tak cca pul metru otevrena. Po opetovnem stisku povyjede o kousek, po dalsim zase o kousek.

Smerem dolu jen prehodi servo ale nepotahne vubec. Kdyz je velky hyc nekdy, stalo se mi parkrat, ze pri otevirani vyjelo viko normalne az nahoru. Nekdy se stane, ze vyjede kousek, skubne sebou a hned kousek zpet, jako kdyz mas ochranu proti pretizeni/blokaci vika. Pri podrzeni vika nasilim pri otevirani sebou skubne dolu jak ma - ochrana pri zablokovani.

Jinak vzdy dvakrat pipne jak zustane stat ve spatne poloze. Tahla chodi dobre, kdyz se mu pomuze rukama nahoru, tak se stejne zastavi porad stejne.

Dalsi moznost bude to cele sundat a rozebrat. Nastesti se to da kufr provozovat bez toho kdyz se sundaji lanka skoro jako u normalniho rucniho otevirani.

Akorat co v te jednotce hledat, tezko rict. Servisak mi rikal, ze je tam dost chybovych moznych hlaseni, ale zadne to neukaze, tak jestli se mi tam nejak neaktivuje ta ochrana proti pretizeni, mozna je spatny motorek nebo tak.

Mate nekdo nejake napady pripadne z bouracky ten cely blok na vyzkouseni.

28.07.2015 10:22 - problem zadni elektricke vyklopne dvere kufru Citroën C5 III 1.6 HDi 16V 110k FAP (80kW) Tourer 2845259
bluedream
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj mam problem se zadnima dverma od kufru(eletrika)vse funglovalo jak ma az do lehke nehodu a nabourani 5 vyklopnych dveri,od te doby jedou dolu a cca 30 cm pred zavrerim se zastavi jako kdyby byla prekazka,ale nic nebranidvere jsou po vymene nove,byl jsem i na diagnostice v citroenu nicmyslel jsem ze se musi nakodovat jednotka na nejaky zakladni nastaveni,kdyz byl motor a dvere komplet odstrojeny a odpojeny pri vymene.Jinak zkousel jsem od znameho vymenit,jak zamek ve dverich,tak zamek na kastly,cely ovladaci motor,jedine co nikdo nemel tak pisty s lanky a ty cidla po stranach.V citroenu rikali,ze ty cidla jsou v poradku a kdyz vypojim cely mechanismu z lanek tak to dela motor uplne stejne,jede a pak se kus vrati,prijde mi jak chyba nekde v eletrice,mate nekdo nejaky napad?nebo ma to jeste nekde nejake cidla?diky moc

28.07.2015 10:37 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2845261
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vyreseno, uhnily/preruseny kabel nekde v tech gumovych chranickach vedouci z dveri kufru do auta.

28.07.2015 10:37 - Re: problem zadni elektricke vyklopne dvere kufru Citroën C5 III 1.6 HDi 16V 110k FAP (80kW) Tourer 2845262
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
.link.

Jinak ty cidla skripnuti (ty pogunovane pasky na stranach) jste merili ? maji mit tusim 1.2kOhm v neskripnutem stavu.

28.07.2015 10:48 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2845271
bluedream
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
jj to jsme merili a maji 1.2 kOhm kdyz nejsou neskripnute,kdyz jsou skripnute tak maji jine hodnoty

15.08.2015 22:51 - Elektricke dvere kufra nejdu niekedy otvorit/zavret 2851543
intom
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte,
Mam C5 tourer 2010 s elektickymi 5. dverami.
Dvere nejdu niekedy otovrit / zavret.. ci uz klucom alebo tlacidlom priamo na dverach.
Ked to nejde, tak sa normalne odomkne zamok, potichu to pipne ako vzdy, len sa potom nevysunu dore/dole.. a nasilu to robit nechem. Nenasiel som zatial kluc s akym tie vypadky pracuju.
Ked mi to nejde otvorit/zatvorit, tak VZDY pomoze ak nastartujem motor. Cize asi to nebude mechanicka vada kabelaze. Mozno nieco s napatim.. ci uz v aute, alebo ten motorcek otvarania dveri.. neviem..
Nemate niekto podobnu skusenost?
Dik,
t

16.08.2015 07:58 - Re: Elektricke dvere kufra nejdu niekedy otvorit/zavret 2851552
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Keby si trošku hžadal, určite to nájdeš v diskusiách. Daj si hžada "economy mode" a dozvieš sa všetko.
BTW, nie je to chyba, je to feature

16.08.2015 09:13 - Re: Elektricke dvere kufra nejdu niekedy otvorit/zavret 2851571
intom
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Ale ved to nie je snad normalne aby na otvorenie kufra som musel startovat auto.
A hlavne ta nevyspytatelnost: Ja ten kufor 3/4x otvorim a 1/4x nie. Niekedy auto stoji tyzden a otvorim ho.. potom stoji den a nie...
t

16.08.2015 09:54 - Re: Elektricke dvere kufra nejdu niekedy otvorit/zavret 2851599
Bllizzard
Město: Kamenný Újezd, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 186
99 Poslat soukromou zprávu
Jak psal sgt, záleží na tom, zda auto přejde do economy mode. Když je slabší baterka, naskakuje už po malé chvíli. Pokud nechceš startovat, dá se po tom pípnutí otevřít i zavřít ručně. Když za dveře chytneš, ucítíš, že jakoby povolí. A dají se zvednout i zavřít. Jde to sice trochu hůř než klasické vzpěry, ale jde. Případně si nechat odstranit economy mód u někoho kdo to umí.

03.01.2016 21:12 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2904366
Ph34k
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj. mam el.otvaranie kufra (tourer 2009), dnes mi zacalo haprovat zatvaranie. otvorit aj zavrem normalne, ale pri spodnej hranici, kde kufor dotiahne a uzamkne, dvere zareaguju akoby narazili na prekazku a znovu ich otvori...ziadna prekazka im vsak v tom nebrani... vsimol som si vsak, ze spodny zamok sa trocha hybe, hore/dole aj do strany do lava. je to ok, ci na opravu, vymenu? dik za rady a pomoc

03.01.2016 22:32 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2904410
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja mel polamane draty v chranicce u pantu, kdybys nic nenasel, tak zkus toto

04.01.2016 05:11 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2904521
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ph34k napsal(a):
ahoj. mam el.otvaranie kufra (tourer 2009), dnes mi zacalo haprovat zatvaranie. otvorit aj zavrem normalne, ale pri spodnej hranici, kde kufor dotiahne a uzamkne, dvere zareaguju akoby narazili na prekazku a znovu ich otvori...ziadna prekazka im vsak v tom nebrani... vsimol som si vsak, ze spodny zamok sa trocha hybe, hore/dole aj do strany do lava. je to ok, ci na opravu, vymenu? dik za rady a pomoc




Přílohy:
C5 (X7) - C5AK0101P0 - Opětná aktivace funkce Motorkem ovládané zadní výklopné dveře.mht ( 79827b ) -

04.01.2016 12:06 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2904643
Ph34k
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
jruze, takze bez diag to asi nepojde, vsak?

06.01.2016 16:42 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2905482
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No tak mám prvý problém s elektrickým kufrom - nejde mi otvori spínačom na kufri (Zatvárací spínač funguje). Po stlačení len 2x pípne a nič viac - ani neodomkne zámok. Takže kufor musím otvára len diažkovým čo by nebol problém, ale keď je naštartovaný motor tak ho musím vypnú (diažkové nefunguje pri naštartovanom aute).
- diag nehlási žiadnu chybu v jednotke kufra
- testy akčných členov bez chyby

Jednoducho je mi divné, že diažkovým to ide, ale spínačom nie. Tvári sa to ako keby bol blokovaný zámok, tuším tiež to 2x pípne keď sa niekto iný pokúsi otvori kufor bez otvorenia aspoň jedných dverí pri naštartovanom motore. Skúšal som aj otvára postupne všetky 4 dvere (ak by to robil spínač vo dverách) ale pri žiadnych neotvorilo.
----------------------------------------------------------------
Doplnenie: ako vidno v prílohách:
1. tlačidlo na kufri reaguje
2. 3. - nevidím nič divné...
4. - spustenie testu otvárania
5. - ďalší krok po 4. - tomuto nerozumiem, je to normálne? BTW, pri tomto bode víko odomkne a povysunie (ako keď je v ECO režime), keď potom stlačím tlačidlo kufor sa pekne motoricky otvorí. Keď ho následne zavriem zatváracím tlačidlom, tak už ho neotvorím (opä len 2x pípne a dos).

Testy ostatných akčných členov OK - bez chyby.

Přílohy:
meranie vstupy-vystupy_STISK.jpg ( 195590b ) -
stav cinnosti 1.jpg ( 195255b ) -
stav cinnosti 2.jpg ( 196569b ) -
test rizeni motorizovaneho vika 1.jpg ( 185378b ) -
test rizeni motorizovaneho vika 2.jpg ( 169348b ) -

01.02.2016 22:50 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2913780
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
hned na prvom obrazku: Viko zavazadloveho prostoru zamknute ...
neni to blokovane to otvaranie?

01.02.2016 23:18 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2913811
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
No tak mám prvý problém s elektrickým kufrom - nejde mi otvori spínačom na kufri (Zatvárací spínač funguje). Po stlačení len 2x pípne a nič viac - ani neodomkne zámok. Takže kufor musím otvára len diažkovým čo by nebol problém, ale keď je naštartovaný motor tak ho musím vypnú (diažkové nefunguje pri naštartovanom aute).
- diag nehlási žiadnu chybu v jednotke kufra
- testy akčných členov bez chyby

Jednoducho je mi divné, že diažkovým to ide, ale spínačom nie. Tvári sa to ako keby bol blokovaný zámok, tuším tiež to 2x pípne keď sa niekto iný pokúsi otvori kufor bez otvorenia aspoň jedných dverí pri naštartovanom motore. Skúšal som aj otvára postupne všetky 4 dvere (ak by to robil spínač vo dverách) ale pri žiadnych neotvorilo.
----------------------------------------------------------------
Doplnenie: ako vidno v prílohách:
1. tlačidlo na kufri reaguje
2. 3. - nevidím nič divné...
4. - spustenie testu otvárania
5. - ďalší krok po 4. - tomuto nerozumiem, je to normálne? BTW, pri tomto bode víko odomkne a povysunie (ako keď je v ECO režime), keď potom stlačím tlačidlo kufor sa pekne motoricky otvorí. Keď ho následne zavriem zatváracím tlačidlom, tak už ho neotvorím (opä len 2x pípne a dos).

Testy ostatných akčných členov OK - bez chyby.


A zkoušel jsi správně prac.postup ?

02.02.2016 07:19 - Re: Elektrické otevírání pátých dveří / C5 III 2913847
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
hned na prvom obrazku: Viko zavazadloveho prostoru zamknute ...
neni to blokovane to otvaranie?

Tak presne tak sa to tvári (ako keď počas jazdy zastavíš a niekto chce otvori kufor a nedá sa - musia sa otvori aspoň jedny dvere). Môžem otvori žubovožné dvere a nič, tak isto ručne zamyka/odomyka centrál na paneli a nič...
Ale potom kde mám hžada chybu? Z diažkového to funguje bez problémov.

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator