Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Ventilátor topení / C5 I / II
|< < 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 ... 33 > >|
11.04.2015 20:29 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2808416
MS02
Město: Pha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 230
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jde nejak snadno sundat ten bocni plast na tunelu bez demontaze pulky auta? Prekazi mi tam z nej ten operny vystupek pro plato se svetlem smerem k noham ridice. Jinak ventilator jde ven docela OK, jen? ten bocni plast dole na stredovem tunelu... Na nem zustanu seklej i po povoleni volantovky, resp. pod ni uz jsem, takze povolovani bylo spis ze zvedavosti.
Je nekdo z tech co meli ventilator venku ochoten sdelit jake kryty (a jak) sundaval? Predem dekuji.

17.06.2015 07:09 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2832019
mrhornet
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj klubáci,
mám také problém s topením. Stejný problém jako u všech. Po nastartování se na chvilku ventilátor spustil a potom zmizely vrtulky a nešel. Tak jsem tady vyčetl, že je potřeba vyměnit Unipolární tranzistor. Ten jsem hned vyměnil za typp IRFP 064N a ono to začalo parádně bez chyby fungovat. Najel jsem s plně funkční ventilátorem cca 300km a opět to přestalo foukat (opět zmizí vrtulky). Má teda snahu za jízdy se třeba vždy na 5s spustit a pak hned zase vypadne.
Co s tím? Jak mám postupovat?

Díky moc předem za Vaše rady.

17.06.2015 14:08 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2832255
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
studenak na BSM, studenak na konektoroch co idu do regulatora, studenak na regulatore
zly ventilator

03.07.2015 21:12 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2837026
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Začala nám tropická vedra a zrovna v době největší potřeby mi přestal pracovat ventilátor klimatizace, klasické zde popsané chování, nastavení na display funkční, ale ventilátor nic. inu dal jsem na místní rady, vyndal kaslík, vymontoval reguklátor že ho proměřim a ejhle při odpojování napájení mi zůstal jeden z pinů v zásuvce od kabelu. oba přívodní konektory byly naletovány velmi mizerně, takže jsem vytažený konektor nacpal zpátky do tišáku, proletoval a hurá už zas chladím. Díky za místní rady.

22.09.2015 19:30 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2865696
j.rakosnik
Město: Benátky nad Jizerou, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,

a já bych měl také dotaz - nenašel jsem zde nikoho se stejným problémem a jeslti jsem přehlédl,tak pardon.
Před časem mi na C5 I začala blbnout teplota na straně řidiče, což jsem zjistil, že tady již zmíněnou vyšlochtanou klapkou, takže to chápu. Ale pak přestalo poslouchat ovládání síly proudu vzduchu - spíš to byly takové výpadky, ale nyní to už natvrdo nefunguje pár týdnů. Jde o to, že čelní panel svítí, reagují oba potenciometry na teplotu a teplota se na display mění a dokonce i je znát, když přiložím ruku k fukarům, že termostat poslouchá, různé přepínání na vnitřní okruh a volba ofukování nohou, skla atd, taky reaguje, ale vzduch vůbec neproudí a na ovladacim panelu když chci přidat výkon, tak toto jedine nereaguje ani vizualne - ani tam nenaskakuji dalsi urovne vykonu(neplní se ikona vetracku) - a tedy samozrejme stale nic nefouka...tak nevim, jestli může být nějaká částečná porucha panelu, nebo že by byl v háji motorek od větráku?

Moc díky za rady

22.09.2015 19:37 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2865697
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zle hladas, aj to tu je, na 90% odisiel tranzistor na regulatore otacok ventilatora

- tranzistor odchadza kvoli studenaku na 90%, pripadne nemenenemu pelaku
- vybrat regulator (je na klime pri nohach spolujazdca - treba odhrnut tapec)
- skontrolovat na BSM zeleny konektor, krajne piny aby neboli ohorete / velku 40A poistku
- skontrolovat piny na regulatore
- vymenit tranzistor a skontrolovat cinove spoje v regulatore

po tomto by mal normalne bezat

29.11.2015 15:46 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2892679
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak už mne potkal taky regulátor topení. Náhradní jsem měl doma a v sobotu tu naštěstí bylo jen okolo 0°C. Kastlík spolujezdce jsem si vyndal, ale dále to nebylo pro mne a moji neohebnou postavu. Naštěstí mám hubenou a zručnou ženu, ta mi regulátor odšroubovala a vyndala. Já odpojil kabelka a zapojil do nového. Moje polovička regulátor zase zašroubovala. Na parkovišti funguje. Kastlík budu dávat na místo asi příští víkend. Dnes tu celý dem sněží a je zase kolen nuly. to by se dělat na parkovišti nedalo. Takže díky radám na tomto vlákně a hlavně mé ženušce. Na první pohled na kontakty původního regulátoru jsou vidět studeňáky u kontaktů konektorů.Více budu vědět až jej umyji. Podle pájení u tranzistoru to vypadá, že už někdo měnil i ten. Uvidíme. Na jaře to prubnu, možná mu nic jiného než ty studeňáky nebyly.

29.11.2015 17:52 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2892726
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Myslím,že vyndavat kastlík je naprosto zbytečné a jinak je to práce v klidu na max 30 minut. Jedině ale,že by to měl benzín.motor jinak...

29.11.2015 18:26 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2892741
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jj, netreba kastlik, ale je tam zasa vidiet lepsie

inak studenaky, treba to cele odsat a konektor vytiahnut von, proriadne ocistit a naletovat s5

29.11.2015 20:17 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2892776
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Doufák: asi jak pro koho a kde. na parkovišti kde chumelí za krk nic moc. A 8 šroubků mne nevytrhne. Jo a mám benzinový motor.
Peter: jo je to studeňák jak prase. Ale auto potřebuji denně a jak víš, dělám to na parkovišti kde ruce mrznou.

29.11.2015 20:23 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2892781
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak ja sa v podstate v akomkolvek pocasi zvalim pod palubku, odhrnem kusok tapec, vysrobujem to a v teple pekne spravim a potom to napichnem, otestujem a zasrobujem ...

ale tak zasa vieme ze ty sa tam nedostanes a je to lahsie dostupne ako som hovoril ked das ten kastlik

12.12.2015 15:18 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2896694
Laser39
Město: Čáslav, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím ve spolek mam malou otazku,přestal mi fungovat větrák topení v citroenu c5 break,po přečtení fora jsem se dočetl že by to mohlo byt regulátorem, obědnal jsem nový tranzistor unipolarni-tranzistor-irfp064n-to247ac-p213-168 odletoval starý, vyčistil starou teplovodivou pastu a to celé vyměnil za nový ale má to háček větrák sice začal zpět fungovat ale jede stále na polohu 3 nelze sále regulovat otáčky a navíc při zastavení vozidla např. křižovatce na ukazateli baterie se ihned vybíjí prostě žere baterii. Poradte mi prosím jak odtranit závadu děkuji.

12.12.2015 17:28 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2896704
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Laser39 napsal(a):
Zdravím ve spolek mam malou otazku,přestal mi fungovat větrák topení v citroenu c5 break,po přečtení fora jsem se dočetl že by to mohlo byt regulátorem, obědnal jsem nový tranzistor unipolarni-tranzistor-irfp064n-to247ac-p213-168 odletoval starý, vyčistil starou teplovodivou pastu a to celé vyměnil za nový ale má to háček větrák sice začal zpět fungovat ale jede stále na polohu 3 nelze sále regulovat otáčky a navíc při zastavení vozidla např. křižovatce na ukazateli baterie se ihned vybíjí prostě žere baterii. Poradte mi prosím jak odtranit závadu děkuji.


Dej na zkoušku funkčí (třeba z vrakáče) na tom tvém je buď něco špatně nebo jsi dal špatný tranzistor,nebo špatně naletoval.

12.12.2015 17:48 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2896708
Laser39
Město: Čáslav, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Ano to mě taky napadlo ten vrakáč, a co se týče toho tranzistoru sledoval jsem toto téma a pár lidí se tu zminovalo o tomto druhu tranzistoru osobně nevím jaký oficiální typ tranzistoru je udáván v regulátoru pokud by to byl jiný mohl by mi nekdo poradit o jaký typ se jedná? předem děkuji.Nechce se mi kupovat nový modul když se to dá opravit za pár kaček díky.

12.12.2015 18:20 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2896711
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Laser39 napsal(a):
Ano to mě taky napadlo ten vrakáč, a co se týče toho tranzistoru sledoval jsem toto téma a pár lidí se tu zminovalo o tomto druhu tranzistoru osobně nevím jaký oficiální typ tranzistoru je udáván v regulátoru pokud by to byl jiný mohl by mi nekdo poradit o jaký typ se jedná? předem děkuji.Nechce se mi kupovat nový modul když se to dá opravit za pár kaček díky.


Jestli si tam dal ten co tu kdysi na foru uváděli tak ten funguje(už jsem to dlouho nedělal) stojí +- 50,- koupil jsem před časem asi deset kousků a už jsem je zdělal,ale asi 3x sem měnil zy jinou protože nešla ai s novím tranzistorem.

17.12.2015 17:17 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2898036
Citronek
Město: Havířov, Auto: Megane Grandtour 1.6Počet příspěvků: 384

99 Poslat soukromou zprávu
V pondeli prestal ventilator fungovat. Procteni tohoto topicu mi zabralo vice casu nez samotna oprava. Tranzistor v haji IRFP064N. Ale konektor nevypadal nejlip, neco jak u JirkaŘ par stranek zpatky, tak cekam, az bude tepleji tak kabel asi napajim rovnou...

18.12.2015 15:02 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2898165
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
to Citronek: Tak to jsi už třetí z Havířova, kdo má "vypálený" konektor. Měnil jsem ho u sebe, protože mi takhle zničil 2x regulátor... a pak ještě bráchovi na jeho autě. (Celkem jsem za 7 let co auto mám, dělal regulátor 3x) Konektor s kusem kabliku jsem koupil z bouračky. Od doby, co mám kabel s konektorem vyměněný mám klid.

18.12.2015 15:30 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2898168
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
JirkaŘ napsal(a):
to Citronek: Tak to jsi už třetí z Havířova, kdo má "vypálený" konektor. Měnil jsem ho u sebe, protože mi takhle zničil 2x regulátor... a pak ještě bráchovi na jeho autě. (Celkem jsem za 7 let co auto mám, dělal regulátor 3x) Konektor s kusem kabliku jsem koupil z bouračky. Od doby, co mám kabel s konektorem vyměněný mám klid.


Jinej kraj-jinej mrav - jak se říká - asi tam moc topíte , jinak špatný konektor-přechoďák,hřeje se to a odejde to - souhlas vyměnit konektor a bude klid

18.12.2015 15:36 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2898172
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Jardo mᚠpravdu, tady z těch komínů se kouří furt... Jinak ještě tip: Pokud mᚠpodezření na ventilátor, stačí jej vymontovat z auta a nechat samostatně proměřit u Antalce (autoelektrikář na Bludovickém kopci v Havířově, ten mi vlastně taky přepájel ten tranzistor). Ventilátor byl dobrý, tak jsem si akorát procvičil "rozborku-sborku". Krkolomné, ale dal jsem to.

28.12.2015 19:57 - Re: Ventilátor topení / C5 I / II 2901678
gurney
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, taky mi nefunguje regulace ventilátoru - běží jen na maximum. Našel jsem, něco co považuji za regulátor, avšak je jinde, než všichni uvádějí a vypadá jinak. Mám manuální klimu tak asi proto. Našel jsem ho u řidiče za kabinovým filtrem.
P.S. tranzistor nebudu potřebovat

Edit: opraveno, už zase funguje.

Přílohy:
IMGP0056.JPG ( 622615b ) -
IMGP0057.JPG ( 591237b ) -
IMGP0058.JPG ( 295713b ) -
IMGP0060.JPG ( 459794b ) -

|< < 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 ... 33 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator