Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III
|< < 1 2
15.12.2014 19:46 - Re: Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III 2764857
dpadevet
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně tohle (pojistit a rozbít) mi poradili v servisu Když pominu, že je to podvod, tak za cenu pojistky budu mít nové světlo... Kdybych ho měl na stole, tak si s ním pohraju, ale sundavejte na zahradě nárazník - na to nemám čas ani zkušenosti

15.12.2014 19:47 - Re: Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III 2764858
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No tak navštiv Jarouše. Ten má času na rozdávání.

25.03.2015 14:31 - Re: Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III 2801823
dpadevet
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Konečně jsem to lépe prozkoumal. Na pravém světle (funkčním) po sundání 2 pinového konektoru, který vede k elektromotorku ovládajícímu clonku, jsem při zapnutých dálkových naměřil napětí. Na levém jsem nenaměřil nic. Na vícepinovém konektoru, který je ve světle dole (bílý šíroký konektor s malými piny, dráty osazených je asi 5 pozic) jsem nenaměřil žádné napětí, ale zjistil jsem, že po rozpojení se clonka přestane pohybovat. Na velkém konektoru (připojení světlometu ke kabelům v autu - černý konektor s tlustými dráty zvenku na světlometu) jsem také nezjistil, jak se dálková ovládají (nenaměřil jsem žádné změny napětí ani na fungujícím světlometu). Problém tedy nejspíš bude někde v elektroinstalaci. Pokud byste někdo měl schéma nebo byste věděl, jak to funguje, tak prosím napište... Díky.

24.03.2016 07:05 - Re: Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III 2931500
dpadevet
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Po roce jsem potkal jiné světlo a zkusil ho připojit (byl to starší model se žárovkou místo LED). Šlape jako hodinky. Takže závada je v mém světle a elektromotorkem (nebo elektromagnetem či čím se tak clonka hýbe) to nebude. Kdyby někoho napadlo, čím by to mohlo být a jestli by to šlo opravit, tak mi prosím dejte vědět. Předpokládám, že světlo má nějakou řídící jednotku? Může být třeba někde upadlý drátek přivádějící napětí k clonce? Bohužel jsem ho nikdy neviděl rozebrané (asi se budu muset podívat po nějakém rozmláceném kusu z bouračky) a ani jsem neměl možnost pořádně prohlédnout vyndané světlo (a na světle nasazeném v autě toho bohužel moc nevidím).

24.03.2016 07:37 - Re: Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III 2931501
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ve svetle je jednotka ktera ridi naklapeni,clunku a nivelaci

24.03.2016 10:18 - Re: Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III 2931556
tomasg
Město: Podvysoka, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 77
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
dpadevet napsal(a):
Konečně jsem to lépe prozkoumal. Na pravém světle (funkčním) po sundání 2 pinového konektoru, který vede k elektromotorku ovládajícímu clonku, jsem při zapnutých dálkových naměřil napětí. Na levém jsem nenaměřil nic. Na vícepinovém konektoru, který je ve světle dole (bílý šíroký konektor s malými piny, dráty osazených je asi 5 pozic) jsem nenaměřil žádné napětí, ale zjistil jsem, že po rozpojení se clonka přestane pohybovat. Na velkém konektoru (připojení světlometu ke kabelům v autu - černý konektor s tlustými dráty zvenku na světlometu) jsem také nezjistil, jak se dálková ovládají (nenaměřil jsem žádné změny napětí ani na fungujícím světlometu). Problém tedy nejspíš bude někde v elektroinstalaci. Pokud byste někdo měl schéma nebo byste věděl, jak to funguje, tak prosím napište... Díky.


Skontaktuj sa s manikom tuna: .link.
Pošleš dobierkou,opraví a pošle spä, kolega bol spokojný

01.06.2016 16:55 - Re: Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III 2957172
Drakod
Město: Rakovník, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, tak jsem před týdnem shledal, že i moje C5ka/III z roku 2009 má stejný problém. Dnes jsem se objednal do autorizovaného servisu a uvidím, co mi řeknou. Ale pravděpodobně se jedná o stejnou závadu, jako u tebe. Vůbec se mi to nelíbí, ale bojím se, že mi řeknou, že musím vyměnit celé světlo ... což jak zmiňuješ je pěkně drahá sranda. Budu snad raději jezdit bez jednoho dálkového, než vyplácnout 20.000,- za světlomet. Pochybuji, že ho totiž seženu někde na vrakovišti. Nepodařilo se ti s tím mezi tím něco vymyslet?

02.06.2016 07:34 - Re: Přepínání dálkových světel - bixenon / C5 III 2957390
Drakod
Město: Rakovník, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Tak již se mi to včera povedlo rozchodit. Našel jsem hrubý návod, jak to někdo řešil na passata .link. a tak jsem to podle něj zkusil a opravdu se mi clonku podařilo rozchodit. Uff, to jsem si oddechl. Clonka je promazaná a zase šlape tak jak má.

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator