Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / LED žárovky, náhrada za klasické apod.
|< < 1 ... 4 5 6 7
31.12.2016 23:46 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024642
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
ziarovku definuje odpor [a teda od prilozeneho napatia zavisi jaky prud pusti odpor - jej vykon]
r=u/i [ohm,volt, amper] .
no a hentie LED samozrejme maju ubytok napatia podla led cipu - netusim jaky. no a na priblizne dokompenzovanie sa to da odporom. hlavne nemozes pripojit LEd ku na 12V, lebo zadymi. tak sa tam da dat odpor ako predradnik. ale daju sa s tym aj ine cachre. ten integrac v LEDke moze byt len ako jej stabilizator. ale urcite nie koli emulacii ziarovkoveho odporu.
takze prakticky ked mam 5W ziarovku. tak P=u*i . prud je teda 0.41A. no a odpor ziarovky je 29 Ohm.

no a teraz je otazka co si BSI kontroluje v pripade nahrady LED cipom.

01.01.2017 00:56 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024645
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
ziarovku definuje odpor [a teda od prilozeneho napatia zavisi jaky prud pusti odpor - jej vykon]
r=u/i [ohm,volt, amper] .
no a hentie LED samozrejme maju ubytok napatia podla led cipu - netusim jaky. no a na priblizne dokompenzovanie sa to da odporom. hlavne nemozes pripojit LEd ku na 12V, lebo zadymi. tak sa tam da dat odpor ako predradnik. ale daju sa s tym aj ine cachre. ten integrac v LEDke moze byt len ako jej stabilizator. ale urcite nie koli emulacii ziarovkoveho odporu.
takze prakticky ked mam 5W ziarovku. tak P=u*i . prud je teda 0.41A. no a odpor ziarovky je 29 Ohm.

no a teraz je otazka co si BSI kontroluje v pripade nahrady LED cipom.


Bejvalej kolega si předělal plaák na ledkové lampy - na starém Šaranu OK a když jsem to připojil za mé auto (mám origo krabičku s kabeláží) tak to byla barevná hudba - blikalo,svítilo všechno jak chtělo jen né co to mělo na vozejku s normáními světli mi to chodí jak má. závěr si z toho udělejte sami a to není X7 ale stará C5 II.

01.01.2017 01:03 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024646
Frenky
Město: Knezeves u Rakovnika, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 29
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kontrola funkce zarovek je zalozena jen na mereni proudu jednotlivych vyvodu BSI nebo PSF modulu (proc by si vyrobci komplikovali zivot). Protoze vi jake zarovky pouzili tak vi i jaky proud ma vyvodem tect (zpravidla ma kazda zarovka vlastni pin v konektoru). Vadna zarovka = mensi nebo zadny proud. Pokud bych chtel pouzit LED zarovky, musim proud konkretni zarovky nasimulovat. A to paralelnim odporem k LED zarovce dosahnout podobneho proudu. Jaka je tolerance vyhodnoceni proudu jednotkou netusim. Takze CAN zarovka bude obsahovat ten paralelni odpor. Trochu mi potom unika smysl nahrady klasiky vetsich vykonu za LED (pokud je to hlidano), protoze proud diky paralelnimu odporu muze byt stejny jako u klasiky. Pripadne usetrim nejaky watik ale moc to nebude. U malych zarovek je mozna efekt o delsi zivotnosti. U nediagnostikovanych vozu je to jedno, spis jde o to nejit kvuli LED z frajeriny na nizsi efekt. Frenky

01.01.2017 10:38 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024692
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Frenky napsal(a):
Trochu mi potom unika smysl nahrady klasiky vetsich vykonu za LED (pokud je to hlidano), protoze proud diky paralelnimu odporu muze byt stejny jako u klasiky. Pripadne usetrim nejaky watik ale moc to nebude. U malych zarovek je mozna efekt o delsi zivotnosti. U nediagnostikovanych vozu je to jedno, spis jde o to nejit kvuli LED z frajeriny na nizsi efekt. Frenky



to me spis porad unika oznacene CAN ??? jinak souhlas...ja v tom vidim jediny smysl ten ze napriklad parkovacky v predu u C5II nebo zarovky osvetleni SPZ cas odchazi

01.01.2017 16:26 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024800
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
robo napsal(a):
ten integrac v LEDke moze byt len ako jej stabilizator. ale urcite nie koli emulacii ziarovkoveho odporu.

tezko rict...jen stabec to podle me nebude resp muze byl ale spis proudovy zdroj klidne s malym odporem na vstupu a tim padem vlk se nazral a koza zustala cela

01.01.2017 17:46 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024839
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
moderne sa to uz riesi LED drivermi, teda ziadne pripajanie napatia na LED cez nejake odpory , priklad riesenia LED zadneho svetla .link.
no a priklad jak sa to riesi dneska osvetlenie auta
.link.

01.01.2017 18:03 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024840
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
presne tak,dnes je na vse proudovy zdroj a multiplex..jen tady se resi 1 led za 1 zarovku...

02.01.2017 21:22 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3025223
Frenky
Město: Knezeves u Rakovnika, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 29
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Uz se tesim, az nekdo oznami, ze v Lexii objevil novou slozku Lighting, kde jsou vsechny zarovky vcetne parametru (napeti, odber, aktualni stav.........). A vse na CANu. Frenky

03.03.2017 16:21 - Re: Svetla pro denni sviceni 3046046
Frenky
Město: Knezeves u Rakovnika, Auto: Citroën C5 II 1.8i 16v X BreakPočet příspěvků: 29
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim.
Pridam zkusenost s LED do prednich obrysovek (halogen 6W take odchazi casteji....). Koupil jsem (spis na hrani) LED zarovky s dodatkem "CAN". Po vymene svitily dobre, ale jen hodinku. Vratil jsem zpet original a resil proc LED nesviti. Jak jsem ocekaval, v patici je paralelne k privodu naletovany odpor. Neocekaval jsem ale 100 ohmu na kterem je ztrata 2W (odpor sam 2 watovy neni ani nahodou a proto dostava zabrat (podle velikosti tipuji maximalne 0.25W). A zabrat dostava i plast ktery drzi (drzel) zbytek elektroniky (LED cipu) v patici. Plus je naletovan na spicku patice, minus je primacknuty tim plastem ke kalisku. Po ohrati a zdeformovani uz neni minus k dispozici.
LED jsem zkousel jeste pred montazi, s teplotou odporu jsem pocital ale ze az tak......
Netvrdim ze LED je spatna cesta ale nekteri vyrobci se s tim evidentne neparou .
Nastesti moje C5ka nehlida zarovky, takze odpory vyletuju, plast nahradim a budu si hrat dal.

Frenky

26.07.2020 09:56 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3278145
mrazek
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Čus bus,odešla mi žárovka HP24W pro denní svícení ve světle X7 ,dá se nahradít LED žárovkou a je možné ji vyměnit bez demontáže nárazníku a světla?

26.07.2020 19:05 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3278208
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 251
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Cus bus......tady najdes odpovedi na sve otazky.

.link.

05.12.2022 20:54 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3351735
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 193

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zajímavé...
.link.

U Citroenu zatím jen pro Jumper:
.link.

|< < 1 ... 4 5 6 7


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator