Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Automatická převodovka AL4 - nouzový režim
|< < 1 ... 3 4 5 6
02.03.2021 20:24 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 3302438
sedlik18
Město: Holoubkov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, nenašel jsem podobný problém jako mám tak to zkusím zde. V lednu jsem dokončil kompletní výměnu vnitřku AL4. Sehnal jsem převodovku AL4 z roku 2011 a najetými 120k. Moje umřela v 280k, vyměnil jsem úplně vše (uvnitř to bylo jako nové, žádné známky používání na pásových brzdách a povrchu které brzdí, pouzdrech, lamelách, vyměnil jsem čerpadlo, filtr, olej, komplet všechna těsnění a o-kroužky, atd...). Auto pak jezdilo přes měsíc a 3000km, jen před 3 týdny v těch mrazech odmítla řadit 2/3/4. Když jsem nastartoval cestou z práce, musel jsem manuálně zařadit z 1-2 a párkrát takto, než to šlo a normálně jsem dojel. Pak druhý den už ale nic. Jezdí jen na 1 nebo R, vyměnil jsem tedy celý hydroblok, vypustil olej (ten byl ale jako když jsem ho tam dával před 2 měsíci), nikde žádné kovové špony na magnetech, krásná barva... Včera jsem zkusil diag, delphi se ale nepřipojí a druhý kabel co mám jen vyčetl hodnoty (teplota, tlak..), nedokázal ani vyčíst případné chyby. Měl jsem auto nastartované tak půl hodiny, olej se ohřál na 68 stupňů a pak převodovka najednou šla, řadila krásně hladce, vše fungovalo... Ráno a teď odpoledne ale zase nic a jen 1 nebo R. Nemyslím si, že by mechanicky bylo něco zle, ale kdyžtak hold vytáhnu celou hřídel a prohodím za tu, co tam byla.
co by mohlo být ještě zle? prosím o jakoukoliv radu

14.07.2022 16:48 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 3343910
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 151
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
řeším problém s AL4, hláška Automatic gearbox failure, ve výpisu chyb z autorizáku Citroenu je toho více,
P0730 - Prokluzování spojky, tlak oleje 7,5 požadovaný 21
P1710 - Závada napájení snímačů, tlak oleje 7,6 požadovaný 2,7
P1167 - Závada regulace tlaku (rozdíl - požadavek), tlak oleje 7,45 požadovaný 4,2
P0606 - Závada počítače

Více mi k tomu neřekli, převodovku opravit neumí, děkujeme - 1500 Kč a fertig. (přečíst závady, to bych uměl taky)

Pokud máte někdo nějaké tipy na závadu, tak předem děkuji. Auto má najeto cca 240 000, solenoidy jsou ještě původní, olej se měnil, ale vždycky jenom půl výměnou, nikoliv proplachem.


Oživil jsem DiagBox 7.76, že se v tom budu vrtat ale nepřišel jsem na to, jak udělat test akčních členů převodovky.

Podmínky testu dle diag: Poloha P nebo N, zapnuté zapalování, vypnuté vozidlo a motor.
Při pokusu o test mi to hlásí "Nebyly splněny podmínky testu". Asi jsem úplně blbej, ale co to tedy znamená, zkoušel jsem různé varianty polohy klíčku, má na to vliv economy mode atd ?

Jasně, že diagnostice nerozumím a bylo by lepší navštívit někoho, kdo ano, ale automatům tady zase tolik lidí rozumět nebude, s autem jedu k Muhrovi.

Chtěl jsem si otestovat ty elmag ventily v převodovce všechny, protože kromě těch klasickejch dvou může být špatný i nějaký z těch zbývajících pěti, což by bylo dobrý zjistit předem. A samo že to může být ryze mechanická závada, kde je diag asi k ničemu.

Díky.

16.07.2022 12:27 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 3343952
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já jsem si s AL4 užil velká dobrodružství,mimo náklady přes půl roku bez auta.
Závěr je, nedivím se že odborníci odmítají opravy "jen něčeho",jedině komplet . Mě vyměnili měnič a čerpadlo,za rozumnou cenu (ve vymontované přev.)Auto jezdilo dobře,ovšem ne po dálnici.Následovala reklamace,po dlouhých diskusích s odborníky na kde co a výmluvách,chtěli celé auto v naději že jsem to blbě smontoval.Ta dopadla dobře pro mě i převodovku(chybu nepřiznali) ale zničili mi hydrauliku...Nicméně,jezdím.
P.V.

16.07.2022 23:31 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 3343989
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vos.pe napsal(a):
Já jsem si s AL4 užil velká dobrodružství,mimo náklady přes půl roku bez auta.
Závěr je, nedivím se že odborníci odmítají opravy "jen něčeho",jedině komplet . Mě vyměnili měnič a čerpadlo,za rozumnou cenu (ve vymontované přev.)Auto jezdilo dobře,ovšem ne po dálnici.Následovala reklamace,po dlouhých diskusích s odborníky na kde co a výmluvách,chtěli celé auto v naději že jsem to blbě smontoval.Ta dopadla dobře pro mě i převodovku(chybu nepřiznali) ale zničili mi hydrauliku...Nicméně,jezdím.
P.V.


A jak dopada reklamace na hydrauliku?

19.07.2022 21:58 - Re: Automatická převodovka AL4 - nouzový režim 3344248
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nedopadla,žádná reakce...vzdal jsem to. P.V.
P.s. hlavně že auto jezdí,i elektronika je už OK!

|< < 1 ... 3 4 5 6


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator