Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Klesání zadní části vozu / C5 I,II
|< < 1 ... 13 14 15 16
21.08.2020 10:07 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280941
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
normalne miesto kde ta trubka prehnije a tece, popravde na jej vymenu by mala ist dole nadrz a obe napravy


A se k tomu vyjádří PAT MAT - je jednodušší natáhnout trubku v metráži kolem a je klid a nestojí to až tolik.

21.08.2020 19:55 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280975
fordík
Město: Kvasiny, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 42

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
niekto tu popisoval cestu z HR na spodku
mal som tu C6 co prisla na dorazoch, takze naplanovat cestu, odpojit tenky kablik s cerpadla a pomaly dojst sa da
(naplanovat mimo spicku v co najmensej premavke, bez velkych zlomov (retarder atd)

Ještě jedna důležitá věc, nejde točit volantem, což je dost zásadní problém. Těžko jde tedy někam odjet po vlastních kolech do nejbližšího servisu i se zadkem na dorazech, jak je tady popsáno. Když nastartuji, tak volant nemá v tomto stavu funkční posilovač. Mám odpojený konektor, aby čerpadlo nevrčelo. LDS tam již moc nebude a pokud správně pročítám fórum, tak to vzájemně souvisí. Velký únik LDS se rovná špatná výška vozidla a rovněž nefunkční posilovač řízení. V praxi odtah do servisu .

21.08.2020 20:18 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280979
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Když auto jede, točit volantem jde, není to sice moc lehké, ale jde takto jet docela dobře. Zadek lze přizvednou obyč nůžkovým heverem za 3 stovky, pak tam pořádnej hever a zvedneš to třeba půl metru ... Už sem tuto trubku opravoval i na silnici v leže pod autem jen přizvedlé na podplazení. Dělᚠz toho kovbojku, už to mohlo být 3x opravené. Trubku bokem okolo nádrže v ochraném obalu gum hadičky ... Kdybys békl, poslal bych to a už mᚠtrubku poštou doma ... a někdo ti to vymění.

21.08.2020 22:13 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280992
fordík
Město: Kvasiny, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 42

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
... Už sem tuto trubku opravoval i na silnici v leže pod autem jen přizvedlé na podplazení. Dělᚠz toho kovbojku, už to mohlo být 3x opravené. Trubku bokem okolo nádrže v ochraném obalu gum hadičky ...

Tak to jsi borec, když to dokážeš v nouzi na cestě. Tak to jsi asi nádrž a nápravy nedával dolů, jak tady bylo někde zmiňováno. Když mě bolí zuby, tak jdu k zubaři. Když mám větší problém, tak jezdím k těm, co se do tohoto pouští. Nejsem takový borec, který vleze pod auto a tento druh opravy vyfrkne na dvorku a nebudu sám. Smekám před těmi, co to dokážou a chovám k nim úctu. Vše nejde naštudovat na internetu a s nářadím z marketu to opravit. Děkuji moc za rady.

24.12.2020 16:44 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3294786
BogoC5
Město: Spisske Vlachy, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu

fordík napsal(a):
Tak mám stejný problém, jako bylo tady popsané. Začal mi klesat zadek, oproti předku. Nyní dlouho stálo, tak jsem to přisuzoval L.Z. pístnici, která již sákla pod prachovkou, že to již vzdala. Pod autem, ale nebylo nic extra. Otevřel jsem dveře a sednul do auta, a se snaží dorovnat výšku. Trvalo to dlouho, tak jsem nastartoval, a mu pomůžu. Zvedl jsem jej do první polohy a následně do druhé (maximální polohy). Auto se postupně zvedlo. Docela dlouho to čerpalo (málo kapaliny), tak jsem to omrknul. No a co se nestalo, najednou z pod auta na pravé straně na úrovni cca středového sloupku se valí kapalina LDS na zem! Teklo to jako Dunaj, takže asi, již v tomto vlákně popsaná prasklá trubka. Takže je více jak jasné, kde je aktuálně problém. Dost zásadní problém při této závadě je, že auto leží prakticky téměř na zemi. Předek je v normální poloze a zadek na dorazech. Pod prahem není ani 5 cm místa a hever pod něj nadostanu. Chtěl jsem to omrknout, a potvrdím, co to přesně je v háji. C5 je na dvorku, kde mám pouze v místě kol betonové dlaždice a vedle plot. No a teď babo raď, jak to dostanu k někomu do servisu . Netuším, zda to po "břiše" dostanu přes chodník a položený obrubníky na cestu. To mi řekněte, co s tím děláte? Možná, když jej mám na zahradě, tak bych ho mohl podkopat jako tank T34 a udělat pod ním montážní jámu . V této poloze se to nedostane ani v dílně na nájezdy na hever. Jet s tím do Počernic za Jruze je nesmysl stejně tak do nejbližšího servisu. To je snad na odtah! Kdyby to bylo v garáži, tak bych to přes nájezd ven v této poloze vůbec nedostal. Mohlo by to být tedy ještě horší, to je prekérka .


Dobrý deň priatelia. Dnes ráno som zažil to čo fordík. Prídem k autu a zadok sedí úplne na zemi. Predok v poriadku. Včera večer všetko ok. Auto je odparkované na mieste, odkiaž ho ani žeriav asi nedostane. Na tráve, v blate, na malej ploche v svahu Predpokladám, že strelila trubka. Ale neviem to zisti, nevidím pod auto a mláku nenájdem, keďže sedí v blate a v tráve. Skúšal som dvihnú do vyšších polôh, ale dvihlo len predok. Pred pár rokmi, mi asi mesiac klesal zadok vždy po vypnutí motora. Potom to samovožne prestalo. Teraz sa ale už pár týždňov ozývali sporadicky celkom slušné šupy od zadnej nápravy. Neskôr to opä prestalo a ozvalo sa to len pri skrížení podvozku alebo cúvaní hore strmým svahom keď sa zadok dos dvíhal. Včera žiadne zlé zvuky a ráno kaput Viete mi niekto prosím poradi ako ho aspoň provizórne dvihnú, či treba niečo odpája, atď. atď. Nejde mi do hlavy, že padol len zadok. Možno keď prídem ráno domov tak nájdem auto ako kačku celé
Ďakujem vopred a prajem všetkým šastné, veselé a hlavne zdravé Vianoce

25.12.2020 21:37 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3294884
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zkus tlačítkem v kufru hlásí to něco - je přeškrtlé autíčko na displeji ?

26.12.2020 16:16 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3294914
BogoC5
Město: Spisske Vlachy, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
tlačítko som neskúšal, ale zbadal som odhnitý ten malinký krátky hriadež na snímači výšky vozidla. Dnes som ho naštartoval, dvihol do najvyššej polohy, predok dvihlo ok, zadok nie. Keď som vypol motor, vtedy začalo dvíha zadok až do najvyššej polohy. Potom som znížil na prevádzkovú výšku, predok zišiel pekne, zadok ostal hore a čerpadlo stále hučalo a po chvíli vyplo a hneď zase zaplo. Auto som aspoň presunul z neprístupného terénu do civilizácie, 5 km trvalo pol hodiny skákajúci pre očami žudí na prechádzke, odpojil som baterku lebo zadok stále hore a čerpadlo čerpá nonstop, po odpojení baterky prestalo, ale zadok auta stále hore, vyzerá jak dragster alebo nasratá mačka, predok normálne a zadok vysoko
má niekto skúsenos s niečim takýmto? môže to by ten zlomený snímač výšky podvozku na zadnom stabilizátore? Mne to dáva logiku a tak to aj vyzerá, nakožko som si nevšimol iný únik LDS, bežné mokré spoje alebo hadičky. A všimol som si obe gumenné manžety na tyčkách pri zadných guliach roztrhnuté, čiže tam bude tiež hrdze za všetkú rados

26.12.2020 19:38 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3294927
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
BogoC5 napsal(a):
zbadal som odhnitý ten malinký krátky hriadež na snímači výšky vozidla.

To je tvůj problém, nic jiného.

27.12.2020 19:43 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3295038
BogoC5
Město: Spisske Vlachy, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Tak to vyzerá dnes šlo auto na jamu, vybral som zvyšky toho hriadeža, idem objedna nový, na slovenských stránkach neviem nájs, na českých to majú za cca 150 českých.. Vie mi niekto poveda následne postup pri osadení nového kúska? Moja predstava: teraz je zadok úplne hore, predok v prevádzkovej. Pred inštalovaním dvihnem aj predok do najvyššej aby bol narovnako so zadkom, zakliknem hriadež a následne spustím dole.. A uvidím...
Pýtam sa preto, lebo niekde som zahliadol, že pretočenie toho segmengtu na čidle, do ktorého sa nacvakne hriadež, môže "zmias" riadiačku, resp. to, čo ovláda výšku a môže to zmätkova. Neviem či sa to mne samovožne otočilo, alebo som to ja možno raz, dva krát otočil, ale predpokladám, že nie. No, vežmi som zvedavý a dúfam, že sa mi podarí objedna to čo potrebujem, nechcem plati za celé čidlo, teda dúfam, že snímaču nič nie je.
Vďaka

28.12.2020 10:51 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3295082
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Páčka korektoru směrem dolů ale jestli si pamatuji tak bylo psáno o špatných ložiscích v ramenech - tak s tím bych asi také něco dělal

30.08.2023 09:47 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3367103
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, měl bych dotaz kam vede ta zpátečka 3 na obrázku? ze schémat co mám nikde není zakresleno kam pokračuje. díky

Přílohy:
Snímek obrazovky 2023-08-30 v 9.44.52.png ( 137643b ) -

30.08.2023 22:58 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3367142
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
scratcher napsal(a):
Zdravím, měl bych dotaz kam vede ta zpátečka 3 na obrázku? ze schémat co mám nikde není zakresleno kam pokračuje. díky


To není zpátečka ale odvzdušnění manžet - vede jen do nápravnice ( a pokud ti z ní teče LDS tak protže netěsní Ó kroužek v pístnici 😉

31.08.2023 07:10 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3367146
scratcher
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 121
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Napadlo mě že to fakt nikam nevede ale nějak se mi to nezdálo tak sem se radši zeptal zkušenějších
Zničeho nic mě začal padat zadek (za cca 1-2h spadne), ale po odemknutí se normálně srovná. Koukal jsem na manžety a ta pravá vypadá že má prasklinu, takže těsnění pístnice sem koupil tak se to chystám přetěsnit.

22.11.2023 12:04 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3371204
kaza.xx
Město: Roztoky 37, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím, nevíte o mechanikovi na Berounsku, který by byl ochotný vyměnit těsnění (a možná i manžetu) na zadních pístnicích. Auto si začalo vzadu sedat po delší době stání. Co jsem se tak ptal v pár servisech, tak mě poslali domů. Že to dělali na několika autech a že to nefunguje a že je potřeba to měnit úplně celý zadek a to že nemá finančně cenu, nebo když jsem řekl hydraulika tak mě rovnou odmítli atp. Prostě nikdo není ochotný a by to dle návodů není zrovna raketová věda, tak nemám kde si to sám vyměnit.

23.11.2023 16:59 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3371225
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kaza.xx napsal(a):
Zdravím, nevíte o mechanikovi na Berounsku, který by byl ochotný vyměnit těsnění (a možná i manžetu) na zadních pístnicích. Auto si začalo vzadu sedat po delší době stání. Co jsem se tak ptal v pár servisech, tak mě poslali domů. Že to dělali na několika autech a že to nefunguje a že je potřeba to měnit úplně celý zadek a to že nemá finančně cenu, nebo když jsem řekl hydraulika tak mě rovnou odmítli atp. Prostě nikdo není ochotný a by to dle návodů není zrovna raketová věda, tak nemám kde si to sám vyměnit.

vyměnit těsnění a zaleštit písty ... třeba Čerčany LukᚠChvála ... nebo Veselí n Luž Jarda Ruže ...
Musíš tam kde to umí, jinak se nedopatíš a nedopadne to dobře.

07.12.2023 08:53 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3371851
kaza.xx
Město: Roztoky 37, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
vyměnit těsnění a zaleštit písty ... třeba Čerčany LukᚠChvála ... nebo Veselí n Luž Jarda Ruže ...
Musíš tam kde to umí, jinak se nedopatíš a nedopadne to dobře.

Jako že bych jel přes 100 km na servis? To se mi nezdá, že by někdo blíže neuměl citroeny. Vždy každá vesnice má svůj autoservis v tom okruhu do 100km jich musí tak být 1000.

07.12.2023 12:48 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3371855
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kaza.xx napsal(a):
Jako že bych jel přes 100 km na servis? To se mi nezdá, že by někdo blíže neuměl citroeny. Vždy každá vesnice má svůj autoservis v tom okruhu do 100km jich musí tak být 1000.


Zkus a uvidíš kde uspěješ a také jak to dopadne 🤗😉

07.12.2023 18:12 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3371882
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kaza.xx napsal(a):
Jako že bych jel přes 100 km na servis? To se mi nezdá, že by někdo blíže neuměl citroeny. Vždy každá vesnice má svůj autoservis v tom okruhu do 100km jich musí tak být 1000.

Ale vždy sis odpověděl sám hned v úvodu svého dotazu ...


kaza.xx napsal(a):
Co jsem se tak ptal v pár servisech, tak mě poslali domů. Že to dělali na několika autech a že to nefunguje a že je potřeba to měnit úplně celý zadek a to že nemá finančně cenu, nebo když jsem řekl hydraulika tak mě rovnou odmítli atp. Prostě nikdo není ochotný...


No a vidíš, to co jinde nejde, to pár zdejších dělá dnes a denně naprosto bez problémů a někdy i na počkání ...
Naše opravy fungují, jsou dobré a nejsou předražené, víme co děláme a proč ...
Mě i jiným, jezdí lidi na servis C5 z velké dálky, není žádná vyjímka 300 km občas i více
Beroun - Čerčany je 69 km ...

07.12.2023 20:43 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3371897
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kaza.xx napsal(a):
Jako že bych jel přes 100 km na servis? To se mi nezdá, že by někdo blíže neuměl citroeny. Vždy každá vesnice má svůj autoservis v tom okruhu do 100km jich musí tak být 1000.


hodne stesti v tech 1000 servisem v okruhu vasi vesnice..

|< < 1 ... 13 14 15 16


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator