Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - dieselové motory
|< < 1 ... 64 65 66 67 68 > >|
29.06.2019 09:11 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3227942
Petr0978
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW) TourerPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
Nakonec mě situace dohnala se zaregistrovat zde na fórum a optat se, protože už nikdo neví co s tím.
Už asi od zimy řeším hlášku anti polution fail. V autě už mám vyměněný fap, egr, vyčištěne olejové čerpadlo, kontrola palivového systému, měnil se mě i spínač brzdového pedálu. Do toho tam mám teď nový olej. Pak mě prý hadice vysokého tlaku přisávala vzduch, tak se taky vyměnila.

Hláška se mě nahodile zobrazovala, při jízdě, auto zacukalo a šlo do nouzového režimu. Vypnul jsem klíček, chvíli počkal nastartoval a zas jsem mohl jet. Po nějaké době to stejné. Dokonce mě to dělalo i na volnoběh, kdy po nějaké době to vyhodilo hlášku a zdechlo.

Už jsem do toho investoval nekřesansky a mám to stále. Vše prováděno autorizovaném servisu, analyzovali, zjišovali a neví si rady. V diagnostice prý chyba žádná není a nemají se čeho chytnout. Vše se jim jeví v pořádku.

Po všech těchto akcích, které zkončily toto pondělí 24.6.2019 jsem na tom takto. Ještě mi to neudělalo za jízdy, ale pouze když jdu k autu odemknu, sednu, otočím klíčkem a mám hlášku, od pondělí zatím 2x, jak za studena, tak i po jízdě cca100km.

Uvítám jakoukoli radu, v knížce k autu je max, aby jsem jel do servisu a to očividně nefunguje . Mám i OBD2, ale to mě taky nic neřeklo.

Děkuji
Petr

29.06.2019 10:15 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3227960
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
v navodu je to dobre,ze mas zajet do servisu..ovsem je servis a servis
co ovsem nepises jake chyby byli nez se zacalo vse bezhlave menit,to je pomerne dulezite
moc neverim tomu ze to pise chybu ale fyzicky neni...zmen servis na takovy kde temto autum opravdu rozumi,nemusi to byt nutne autorizak

29.06.2019 10:55 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3227972
tomasg
Město: Podvysoka, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 77
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Cawko taketo priznaky som mal ja, tiez mi chceli menit snimac na cerpadle, egr ktory uz bol meneni, ale vzdy po prejdeny v rozmedzi 100 az 300kmauto zhaslo. Pred nastartonanim mi nabehol ventilator. Vzniklo mi to po prvej navseteve v autorizaku, kde mi aktualizovali softver v jednotke bsm-pri motore poistkova skrinka. Po jej vymene vsetko ok a musim zaklopat na drevo kedze uz stastne bez vaznejsich zavad uz som prekonal 306tkm


Petr0978 napsal(a):
Ahoj,
Nakonec mě situace dohnala se zaregistrovat zde na fórum a optat se, protože už nikdo neví co s tím.
Už asi od zimy řeším hlášku anti polution fail. V autě už mám vyměněný fap, egr, vyčištěne olejové čerpadlo, kontrola palivového systému, měnil se mě i spínač brzdového pedálu. Do toho tam mám teď nový olej. Pak mě prý hadice vysokého tlaku přisávala vzduch, tak se taky vyměnila.

Hláška se mě nahodile zobrazovala, při jízdě, auto zacukalo a šlo do nouzového režimu. Vypnul jsem klíček, chvíli počkal nastartoval a zas jsem mohl jet. Po nějaké době to stejné. Dokonce mě to dělalo i na volnoběh, kdy po nějaké době to vyhodilo hlášku a zdechlo.

Už jsem do toho investoval nekřesansky a mám to stále. Vše prováděno autorizovaném servisu, analyzovali, zjišovali a neví si rady. V diagnostice prý chyba žádná není a nemají se čeho chytnout. Vše se jim jeví v pořádku.

Po všech těchto akcích, které zkončily toto pondělí 24.6.2019 jsem na tom takto. Ještě mi to neudělalo za jízdy, ale pouze když jdu k autu odemknu, sednu, otočím klíčkem a mám hlášku, od pondělí zatím 2x, jak za studena, tak i po jízdě cca100km.

Uvítám jakoukoli radu, v knížce k autu je max, aby jsem jel do servisu a to očividně nefunguje . Mám i OBD2, ale to mě taky nic neřeklo.

Děkuji
Petr


30.06.2019 11:26 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3228085
Petr0978
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW) TourerPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem si prošel účty a historii. Do výměny EGR byla standardní údržba(destičky, olej, klimatizace, brzdy..). Začalo to blbnout před zimou, v 02/2018 byl měněný EGR. Asi zvolím jiný servis. Horší je, že bez auta se do práce nedostanu, což byl důvod, proč jsem volil autorizovaný servis. No teď zkouším ještě brát jinou naftu, ale to je spíš asi výkřik do tmy.. avšak líbí se mě jak to teď jede, funkčnost vypadá lehce lepší uvidím..
Uvidím, děkuji za tipy a rady, které tady padly..

08.11.2019 10:01 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3246836
Klusee
Město: Brno, Auto: Citroën XM 2,1 Turbo D (80 kW)Počet příspěvků: 36
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte,

mel bych dotaz k X7 3.0 HDi, kterou ma bracha. Mel na aute nejaky problem s eolysem, coz zpusobilo zaneseni dpf filtru. Bohuzel ani vycisteni filtru ve specializovane firme nepomohlo na dlouho a vypada to, ze bude potreba filtr vymenit. Zda se, ze k novemu filtru je opravdu tezko se dostat i pres autorizovany servis. Nevedel by tady nekdo, kam se obratit pro novy pripadne starsi jety, ale stale dobry filtr?

08.11.2019 14:50 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3246883
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Klusee napsal(a):
Ahojte,

mel bych dotaz k X7 3.0 HDi, kterou ma bracha. Mel na aute nejaky problem s eolysem, coz zpusobilo zaneseni dpf filtru. Bohuzel ani vycisteni filtru ve specializovane firme nepomohlo na dlouho a vypada to, ze bude potreba filtr vymenit. Zda se, ze k novemu filtru je opravdu tezko se dostat i pres autorizovany servis. Nevedel by tady nekdo, kam se obratit pro novy pripadne starsi jety, ale stale dobry filtr?


V Citroenu není(neměl by být) problém za krásnýxh +- 50000,- A to jejich ,,speciální " čištění ? to jsem se s s nimi chtěl vsadit že nedokáží dostat ven - asi po hodině přiznal že mám pravdu.Až se dostanu ke kousku na pokus tak to vyřeším že budu čistit i ty co nejsou dělené ale pro zákazníka to zkoušet nebudu(potřebuji testovací kus) Jinak mám v hlavě jak to vyřešit ale není čas.
Myslím že ho jen tak neseženeš - zn.servis chce protikus a na vrakáči asi nebude.

Přílohy:
FAP 3.0HDI.jpg ( 353104b ) -

08.11.2019 16:03 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3246890
Klusee
Město: Brno, Auto: Citroën XM 2,1 Turbo D (80 kW)Počet příspěvků: 36
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
V Citroenu není(neměl by být) problém za krásnýxh +- 50000,- A to jejich ,,speciální " čištění ? to jsem se s s nimi chtěl vsadit že nedokáží dostat ven - asi po hodině přiznal že mám pravdu.Až se dostanu ke kousku na pokus tak to vyřeším že budu čistit i ty co nejsou dělené ale pro zákazníka to zkoušet nebudu(potřebuji testovací kus) Jinak mám v hlavě jak to vyřešit ale není čas.
Myslím že ho jen tak neseženeš - zn.servis chce protikus a na vrakáči asi nebude.


Je to ranec, ale co jinyho nakonec zbyde. Posledni info, co ma, je, ze snad v centralnim skladu je problem = moc nejsou. Mozna zkusit jiny autorizak, jestli je to pravda.

08.11.2019 17:54 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3246900
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokud je rozpadly FAP tak muzes cistit co chces..
pokud je poskozeny katalyzator tak je cisteni take zbytecne...

11.12.2019 13:09 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251128
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím pánové. Tak mě už také postihla hláška Anti-pollution system fault, rozsvítila se kontrolka motoru a autu se nechtělo přes 2000 otáček a jelo jak bez turba. Stalo se to po cca minutové jízdě na lehký plyn za traktorem a následném přidání plného plynu na trojku. Po vypnutí a opětovném nastartování motoru to zůstalo stejné. Po asi 3 hodinách stání cestou do servisu už auto jelo normálně, jen zůstala svítit kontrolka motoru. Na diagnostice (asi Bosch) to napsalo chyby P2111, P0487, P1161, P0483 a P0087. Jedna s těchto chyb asi souvisí se saharami, které mi nedávno měnili, ale nevymazali chybu. Po smazání chyb a projetí cca 20 km se chyby už neobjevily.Nevíte, čím by to mohlo být? Co mám prověřit? Díky za rady.

11.12.2019 13:44 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251133
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jsou to chyby dávkovací klapky EGR, tlaku na railu (asi následná chyba) a ta sahara...
Podíval bych se na tu dávkovací klapku,jestli není servaný pohon. Dá se to lehce poznat i bez diagnostiky. Když se auto probudí (stačí otevřít dveře), tak se ozve z motorového prostoru takový zaklapání. Pokud se ozývá jakoby vrčení, občas třeba i přerušené slyšitelným dřením, je s největší pravděpodobností klapka KO. Pozor, kdybys klapku vyndal, tak s ní násilně nepohybovat rukou! A pokud bude klapka ok a závada se bude opakovat, tak na diagnostiku a ne jen přečíst a smazat kódy... 😉

11.12.2019 14:01 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251135
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Někdy v létě na motoru něco slušně chrčelo i třeba několik desítek sekund po vypnutí motoru a před nastartováním taky. A pak se to opravilo samo... Zřejmě jen dočasně...

11.12.2019 14:05 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251137
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ano, to by mohlo být ono...
Akorát teď se s ní ASI povedlo hnout a zasekla se (podle chyb) zavřená...
Vyndat, zkusit (přes diag, nebo právě tím, že probudíš auto, tak jestli se pohne od dorazu k dorazu a bez zadrhnutí) a popř. vyměnit... Po výměně by se měly přes diagnostiku smazat adaptace a chyby... 😉

11.12.2019 14:33 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251138
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A bezvadná klapka může rachtat a chrčet a nebo jen klapne? Protože ta moje občas dělá rámus a to se asi nezlepší, takže tuhle současnou asi ani nemusím testovat, je určitě vyběhaná. Jen mě nenapadlo, že to hodí nouzový režim, doposud se to nijak neprojevovalo a někdy v ní chrčí, co to auto mám (1.5 roku)...

11.12.2019 14:53 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251139
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jerguš napsal(a):
A bezvadná klapka může rachtat a chrčet a nebo jen klapne? Protože ta moje občas dělá rámus a to se asi nezlepší, takže tuhle současnou asi ani nemusím testovat, je určitě vyběhaná. Jen mě nenapadlo, že to hodí nouzový režim, doposud se to nijak neprojevovalo a někdy v ní chrčí, co to auto mám (1.5 roku)...

Bezvadná jen klapne, nechrčí... Jak jsem psal, občas se mu s ní povede pohnout a může se zaseknout v zavřené poloze. Potom motor nemá vzduch a zdechne. V ovladači je mezi ozubením klapky a servo otvorem ještě vložené ozubené kolo, všechno je to plastové a někde se tam vymelou ty zuby a pak to jednou jde, desetkrát ne, podle toho, jak se povede chytit ty zbývající zuby, nebo podle toho, jak do toho soukuli vzniknou ty vylámaný zuby. Jednotka to pozná, protože na tom ozubení klapky je snímání polohy a ona vidí, že se nepohybuje, nebo se pohybuje jinak, než potřebuje. Otázkou je, proč tahle chyba, která má přímou souvislost s emisema, nerozsvítí kontrolku motoru, když u jiných značek to rozsvítí...

11.12.2019 18:21 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251153
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Bezvadná jen klapne, nechrčí... Jak jsem psal, občas se mu s ní povede pohnout a může se zaseknout v zavřené poloze. Potom motor nemá vzduch a zdechne. V ovladači je mezi ozubením klapky a servo otvorem ještě vložené ozubené kolo, všechno je to plastové a někde se tam vymelou ty zuby a pak to jednou jde, desetkrát ne, podle toho, jak se povede chytit ty zbývající zuby, nebo podle toho, jak do toho soukuli vzniknou ty vylámaný zuby. Jednotka to pozná, protože na tom ozubení klapky je snímání polohy a ona vidí, že se nepohybuje, nebo se pohybuje jinak, než potřebuje. Otázkou je, proč tahle chyba, která má přímou souvislost s emisema, nerozsvítí kontrolku motoru, když u jiných značek to rozsvítí...


Většinou rozsvítí a po zhasnutí motoru klapka jede do odou krajních poloh a zastaví se v otevřené poloze (rachtat nesmí ale je slyšet jak se přesouvá a potom se zaparkuje v otevřené poloze) dost často umře že se vůbec nehejbe - záleží jak a kde se posere - chybu většinou vyhodí. běžná věc - mám jich tu asi 5.

Jinak první přízak KO klapky je že nezhasne motor čistě .

11.12.2019 19:00 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251158
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Většinou rozsvítí a po zhasnutí motoru klapka jede do odou krajních poloh a zastaví se v otevřené poloze (rachtat nesmí ale je slyšet jak se přesouvá a potom se zaparkuje v otevřené poloze) dost často umře že se vůbec nehejbe - záleží jak a kde se posere - chybu většinou vyhodí. běžná věc - mám jich tu asi 5.

Jinak první přízak KO klapky je že nezhasne motor čistě .

Já tu měl v poslední době 3 auta (včetně mého) a nesvítila ani na jednom a v chybách byla 😉
Já s tím jezdil skoro dva měsíce... (kovářova kobyla 😁 a ani jednou se mi kontrolka nerozsvítila... Až ta díra mezi turbama, což je, nevím z jakého důvodu, průvodní jev ty KO klapky, mě donutilo ji vyměnit...

12.12.2019 10:01 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251238
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Toho zvláštního zhasínání motoru jsem si také všiml, někdy se mi zatřese, jako by dobíhal a ještě si nějaký válec zapálil trošku nafty...
Tak já tu klapku vyměním a uvidíme.

12.12.2019 10:51 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251248
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jerguš napsal(a):
Toho zvláštního zhasínání motoru jsem si také všiml, někdy se mi zatřese, jako by dobíhal a ještě si nějaký válec zapálil trošku nafty...
Tak já tu klapku vyměním a uvidíme.


Zařadil jsi se mezi další kteří chtějí jen říct co to je aby si to opravili (věděli co si mají opravit) sami - to je tak že ,,řekni co to je a já si to už potom opravím" ale to je na tom to nejdražší - no a běda pokud jsi se spletl a já vyhodil prachy (na co jsou vlastně servisy a jejich zkušenosti když to jde takto ?) o tom to fórum přece je.

12.12.2019 11:33 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3251257
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jednak mě to (většinou) baví se v tom hrabat a hlavně nemám čas jezdit po servisech a odstavovat auto kvůli nějaké čekací době na objednání atd. I když s C5 už jsem v servisu párkrát byl, i třeba v autorizovaném. No a nebo v obyčejném třeba i včera na té diagnostice. C5ku mám hlavně kvůli tomu, že to mám daleko do práce a jenom jedny záda, tak jsem chtěl nějaký levný pohodlný dělnický auto na dojíždění. Uvidíme, jestli to dlouhodobě klapne, zatím to auto nemám ani dva roky, takže jsem ještě v závadách nováček a proto píšu sem pro rady... Fóra jiných značek přesně takhle fungují, tak jsem myslel, že i tohle Každopádně díky moc za rady, napíšu, jak to dopadlo...

06.01.2020 16:40 - Re: Antipollution system faulty - dieselové motory 3253622
Jerguš
Město: Bechyně, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jsem konečně vyměnil tu klapku a po rozebrání staré byla opravdu oholená obě ta plastová kolečka a ta klapka se nehýbala, resp. někdy se asi trošku pootočila a pak zuby přeskočily. Po výměně mi to ještě jednou spadlo do nouzového režimu a čtečka psala závady P0087 a P3003. Po dalším smazání chyb a uspání auta to zatím jede normálně bez nouzáku. Není nějaká metoda, jak tu klapku nakalibrovat bez diagnostiky (kterou nemám, jen univerzální čtečku)? Nebo se po čase seřídí sama? Jinak motor jde výrazně klidněji, kultivovaněji zhasíná při vypnutí a jde plynuleji do otáček (předtím si kolem 3000 ot. jakoby trošku cuknul). A co znamenají ty kódy? Díky všem za rady.

|< < 1 ... 64 65 66 67 68 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator