Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Klesání zadní části vozu / C5 I,II
|< < 1 ... 12 13 14 15 16 > >|
03.10.2019 20:16 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3241548
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
uz asi 5 ludom som sa to chystal robit a vzdy mi po tom co to dali hore po 2ch dnoch volali ze uz to neklesa, preto som to napisal

ak to bude pokracovat, mal by som mat aj veci k tomu doma

05.12.2019 20:50 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3250050
Centaury
Město: Liptovský Mikuláš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Chcem sa spýta, mám problém s klesaním zadnej časti auta, ale nedeje sa to pozvožna ako som tu čítal ako skor skokom. Niekedy je auto aj 5 dni spokojné v normálnej výške inokedy spadne za 5 minút úplne po vypnutí motoru. Pri odomknutí auta sa spustí čerpadlo a tlačí až kým zadok doslova nevyletí v sekunde hore. Najprv som si myslel že je tam niečo zaseknuté (ako ked sa auto dvíha zo zatiahnutou ručnou brzdou a zrazu ju uvolníte) a až pri vačšom tlaku odsekne a auto vyletí hore. V citroene mi povedali že to je regulátor tuhosti podvozku, a v nom zasekáva ventil... no nejak im neverím, už opravovali raz aj to čo nebolo treba a kedže cena len dielov je okolo 1000€ ,nechcem zase zbytočne zaplati a nevyrieši problém. Tak či neviete poradi čo by sa s tým dalo urobi. Alebo kde by som tento regulátor vedel zohna, je to 5277N7

05.12.2019 22:03 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3250053
cjeky
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nemůžou to být zarezlý ramena na zadní nápravě? Jakože jsou "kouslé" a pak to vyletí jak říkáš. Jak reaguje auto na změnu výšky? Reaguje auto na odlehčení či zatížení?

05.12.2019 23:42 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3250056
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Centaury napsal(a):
Chcem sa spýta, mám problém s klesaním zadnej časti auta, ale nedeje sa to pozvožna ako som tu čítal ako skor skokom. Niekedy je auto aj 5 dni spokojné v normálnej výške inokedy spadne za 5 minút úplne po vypnutí motoru. Pri odomknutí auta sa spustí čerpadlo a tlačí až kým zadok doslova nevyletí v sekunde hore. Najprv som si myslel že je tam niečo zaseknuté (ako ked sa auto dvíha zo zatiahnutou ručnou brzdou a zrazu ju uvolníte) a až pri vačšom tlaku odsekne a auto vyletí hore. V citroene mi povedali že to je regulátor tuhosti podvozku, a v nom zasekáva ventil... no nejak im neverím, už opravovali raz aj to čo nebolo treba a kedže cena len dielov je okolo 1000€ ,nechcem zase zbytočne zaplati a nevyrieši problém. Tak či neviete poradi čo by sa s tým dalo urobi. Alebo kde by som tento regulátor vedel zohna, je to 5277N7


Podle příznaků co popisuješ bych jim asi věřil ale je to výsadou spíš C5 III - zaběnul bych na vrakáč a koupil tam.

05.12.2019 23:52 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3250057
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Centaury napsal(a):
je to 5277N7

5277N7 je na X7 zadní ... s kostlou hliníku ... naprostá zbytečnost kupovat za ty prachy. A to co popisuješ je přesně zadřenej pístek jak ti říkali.

Budu montovat na X7 zadní ventil uplně novej, cena po slevách cca 6500,- . Jde použít kamkoliv na kteroukoliv c5 po výměně tlumítek uvnitř jak sem mnohokrát psal ...

Přílohy:
ventil_c5_.jpg ( 1084363b ) -

11.06.2020 19:01 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3273039
Jeník
Město: Batňovice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím!
Potřeboval bych poradit ohledně výměny regulátoru tuhosti. Mám C5 Break z roku 2010 se špatným regulátorem (odzkoušeno dle návodu) a mám možnost koupit regulátor z havarovaného C5 z roku 2012. Ale překvapilo mě, že je na tomto regulátoru pouze jedna koule a já tam mám dvě. Mohu to vyměnit jako celek nebo je nutné přešroubovat hliníkovou kostku se dvěma koulemi ze starého regulátoru?
Předem děkuji za případné rady.

11.06.2020 19:18 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3273043
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presrobovat kocku a aj tlmicove vlozky co su pod trubkami (vysrobovat tie 30tky holendre ked je to vonku)
zadny mal na X7 vzdy dve gule, cize bud tam niekto nieco uz bastlil alebo je to predny

11.06.2020 19:54 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3273052
Jeník
Město: Batňovice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Poslal mi tyto fotky. Můžete prosím na to kouknout co to tedy opravdu je?

Přílohy:
1.JPG ( 43601b ) -
2.JPG ( 95231b ) -
3.JPG ( 103679b ) -

12.06.2020 08:35 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3273145
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je predny (je aj na nom napisane 2.7hdi, ten je vpravo v podblatniku, nie za motorom, preto ma iny uchyt a ine trubky)
ako som povedal uz vyssie, treba to preskladat a pojde to (ach a keby ty idioti nestrihali tie trubky, ale radsej ich k tomu davali ... asi nevedia co to stoji ...)

20.08.2020 10:36 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280808
fordík
Město: Kvasiny, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 42

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mám stejný problém, jako bylo tady popsané. Začal mi klesat zadek, oproti předku. Nyní dlouho stálo, tak jsem to přisuzoval L.Z. pístnici, která již sákla pod prachovkou, že to již vzdala. Pod autem, ale nebylo nic extra. Otevřel jsem dveře a sednul do auta, a se snaží dorovnat výšku. Trvalo to dlouho, tak jsem nastartoval, a mu pomůžu. Zvedl jsem jej do první polohy a následně do druhé (maximální polohy). Auto se postupně zvedlo. Docela dlouho to čerpalo (málo kapaliny), tak jsem to omrknul. No a co se nestalo, najednou z pod auta na pravé straně na úrovni cca středového sloupku se valí kapalina LDS na zem! Teklo to jako Dunaj, takže asi, již v tomto vlákně popsaná prasklá trubka. Takže je více jak jasné, kde je aktuálně problém. Dost zásadní problém při této závadě je, že auto leží prakticky téměř na zemi. Předek je v normální poloze a zadek na dorazech. Pod prahem není ani 5 cm místa a hever pod něj nadostanu. Chtěl jsem to omrknout, a potvrdím, co to přesně je v háji. C5 je na dvorku, kde mám pouze v místě kol betonové dlaždice a vedle plot. No a teď babo raď, jak to dostanu k někomu do servisu . Netuším, zda to po "břiše" dostanu přes chodník a položený obrubníky na cestu. To mi řekněte, co s tím děláte? Možná, když jej mám na zahradě, tak bych ho mohl podkopat jako tank T34 a udělat pod ním montážní jámu . V této poloze se to nedostane ani v dílně na nájezdy na hever. Jet s tím do Počernic za Jruze je nesmysl stejně tak do nejbližšího servisu. To je snad na odtah! Kdyby to bylo v garáži, tak bych to přes nájezd ven v této poloze vůbec nedostal. Mohlo by to být tedy ještě horší, to je prekérka .

20.08.2020 11:22 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280809
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Možná trošku východní řešení, ale když už to stejně leží na dorazech a nechceš odtahovat, co to přizvednout a na místo dorazu nacpat špalek gumy, aby si to nemohlo sednou?
Jen si říkám, co tomu bude říkat čerpadlo, které se ti stále bude snažit ten zadek zvednout. A za jak dlouho budeš mít pryč všechnu LDS. To bys to asi musel zvednout výše, než je provozní poloha.

Jo a ještě jedna věc. Kdybys zůstal u forda, tak se ti to nestane.

20.08.2020 11:28 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280811
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já používám dřevěné... 😉
Auto jde nízkým heverem přizvednout za podlahu kufru - je tam opěrný bod a vydají se dorazy a místo nich se tam dají ty špalíky...
Je to ale opravdu jen na po popojetí a je dobré odpojit aspoň malý konektor z čerpadla BHI, aby neběželo a nevyhnalo zbytek LDS...

20.08.2020 12:02 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280818
fordík
Město: Kvasiny, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 42

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Možná trošku východní řešení...
... TO JE TO PODKOPÁNÍ, KDYŽ TO MÁM NA TRÁVĚ

Jen si říkám, co tomu bude říkat čerpadlo, které se ti stále bude snažit ten zadek zvednout. A za jak dlouho budeš mít pryč všechnu LDS. To bys to asi musel zvednout výše, než je provozní poloha.
VČERA VRČELO A ASI MOC NEZBYLO, PROTOŽE TOHO BYLO DOCELA HODNĚ. URČITĚ ODPOJIT KONEKTOR, JINAK SE UVRČÍ...

Jo a ještě jedna věc. Kdybys zůstal u forda, tak se ti to nestane.

TOHO JSEM NIKDY NEMĚL...

20.08.2020 12:32 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280830
fordík
Město: Kvasiny, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 42

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Když tak na to koukám, tak to je spíš na jiný vlákno a to prodej vraku...
Kdopak má zájem o C5 I 2,2 Hdi Exlusive v kůži? Značka, startje, bliká, svítí, ale nejede. leží na břiše . Najetých něco málo přes 306tkm. Asi lepší, než aktuálně opravovat , když s ní nejezdím .
Kdyby měl někdo zájem, tak písněte na

20.08.2020 12:45 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280831
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja to ze sa tam neda strcit hever riesim tak ze si podlozim pod zadne kola hranoly a nabehnem na ne, potom tam uz hever das v pohode

20.08.2020 12:58 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280842
fordík
Město: Kvasiny, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 42

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jumep a myslíš, když odpovím konektor, aby čerpadlo nevrčelo a nesnažilo se dorovnat, tak s tímto stavem se dá ujet nějakých 25 km do servisu, kde hadici vymění, či napojí? Ještě asi něčím gumovým vypodložit ramena, aby to bylo o něco výše, tak by to mohlo dopadnout? Nemám s tím zkušenost, jak se to chová. Jet v úplně spodní poloze snad prakticky nejde. Možná tak popojet po dílně.
Dělá se to v nouzi tak nebo jedině odtah, ale ne každý to dokáže v tomto stavu natáhnout

20.08.2020 15:15 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280859
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
fordík napsal(a):
Jumep a myslíš, když odpovím konektor, aby čerpadlo nevrčelo a nesnažilo se dorovnat, tak s tímto stavem se dá ujet nějakých 25 km do servisu, kde hadici vymění, či napojí? Ještě asi něčím gumovým vypodložit ramena, aby to bylo o něco výše, tak by to mohlo dopadnout? Nemám s tím zkušenost, jak se to chová. Jet v úplně spodní poloze snad prakticky nejde. Možná tak popojet po dílně.
Dělá se to v nouzi tak nebo jedině odtah, ale ne každý to dokáže v tomto stavu natáhnout

Da se všechno, jde o to, jak to dopadne.
Pokud mᚠz povinného ručení odtah při poruše, tak jednoduše zavolej na pojišovnu, řekni jim o co jde a že potřebuješ auto s ramenem na naložení a oni ti ho pošlou. Pak už záleží na tom, co mᚠzaplaceno, v pojistce a kam tě odvezou zadaxe a co si budeš muset připlatit... 😉

20.08.2020 20:18 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280894
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
niekto tu popisoval cestu z HR na spodku
mal som tu C6 co prisla na dorazoch, takze naplanovat cestu, odpojit tenky kablik s cerpadla a pomaly dojst sa da
(naplanovat mimo spicku v co najmensej premavke, bez velkych zlomov (retarder atd)

20.08.2020 21:20 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280907
fordík
Město: Kvasiny, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 42

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
niekto tu popisoval cestu z HR na spodku
mal som tu C6 co prisla na dorazoch, takze naplanovat cestu, odpojit tenky kablik s cerpadla a pomaly dojst sa da
(naplanovat mimo spicku v co najmensej premavke, bez velkych zlomov (retarder atd)

Konektor s kabelem jsem našel, dorazy tam jsou, ale váha auta je úplně zmáčkne. Daleko bych s tím jet nechtěl.
Závada je zjištěna, přesně jsem neviděl odkud to teklo, ale je to někde nad nádrží, protože to valilo po zadní části nádrže, přes ten držák, kde jsou trubky a hadice zacvaknuty. Tak trubka bude někde prodřená, či prorezivělá. Když to je dole, tak se tam moc na co koukat nedá...

21.08.2020 09:28 - Re: Klesání zadní části vozu / C5 I,II 3280937
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
normalne miesto kde ta trubka prehnije a tece, popravde na jej vymenu by mala ist dole nadrz a obe napravy

|< < 1 ... 12 13 14 15 16 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator