Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Motor občas nejde nastartovat - podivné chování systému
03.12.2019 19:33 - Motor občas nejde nastartovat - podivné chování systému 3249795
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem. Nevím si rady s naší C5 X7, 1,6 eHdi. R.v.2011. Hledal jsem odpověď v diskusích, ale nic podobného jsem, nenašel, tak pokud je již někde založena, omlouvám se.
Nyní k prosbě o radu a nápady k řešení.
Občasný, možná, že již trvalý problém se startem a následně funkcí.
Vůz naprosto bez potíží startoval. Jen občas se mi stalo, že zahlásil chybu na převodovce (robot-automat BMP 6) a nenatočil. Naposledy před cca 1,5 měs. Od té doby desítky startů a ujeto cca 2000 km.
V sobotu jsem razil na dovolenou. Ráno chci natočit auto, ozvaly se podivné zvuky a snaha startéru motorem zatočit. Zhasínal display. Doposud šlo natáčení absolutně bez potíží. Dal jsem jej na cca 8 minut na nabíječku a pak vše ok. Dojel jsem cca 800 km do cíle cesty bez potíží. Auto asi 3 dny stálo a potřeboval jsem jezdit. Opět bez potíží cca 4 natočení a pak to přišlo. Opět problém. Různé zvuky, startér motorem sotva hýbal a zhasínal display. Po té asi na 5 pokus bez potíží naskočil. Měl jsem ještě jednu zastávku, nechal auto běžet na volnoběh a naskočila mi hláška ,,Battery charge defaul .....,, více jsem nestihl přečíst. Vypnul jsem motor a běžně zkontroloval řemen. Posléze opět normálně nastartoval a nastala přehlídka hlášení a pípání... Start stop activated, start stop deactivated , objevil se znak převodovky a hláška, převodovka nedostupná, rozsvítil se nápis servis. Posléze vše opět normální. Hláška zhasla a opět dokola hlášky. Mezitím hvízdání od motoru, při ubrání plynu žádné hvízdání. Dojel jsem tak asi 16 km do místa pobytu. Auto vypnul, ale znovu již nenatočil.
Omlouvám se za poněkud delší popis, ale chtěl jsem co nejvíce přiblížit potíže. Prosím poraďte co by s tím mohlo být.
Potřebuji ještě zvládnout 800 km domů.
Děkuji za Vaše rady a příspěvky.

04.12.2019 07:53 - Re: Motor občas nejde nastartovat - podivné chování systému 3249845
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
problem ti vyresi servis,ne internetovy portal ci socialni sit kde auto nikdo nevidi

04.12.2019 11:29 - Re: Motor občas nejde nastartovat - podivné chování systému 3249876
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Tak to mi je jasné, že to nevyřeší int. portál. Nicméně může někdo mít podobnou zkušenost a podělit se o svoje poznatky, či řešení. Potíž je v tom, že servisy bývají plné a jsou dlouhé doby objednání a to i zde v SRN.
Jen k řešení. Po dvou konsultacích se servisy u nás v ČR se přikláněly k KO baterii. Koupil jsem tedy novou VARTU pro systém stop-start. Starou mi přeměřili a vykazovala tyto hodnoty. Batterie zustand 27%, Ladezustand 73%.
Údajně tedy po smrti.
Po výměně nastartování OK. Zatím jsem nechal auto ještě v klidu a později jej pojedu projet. Věřím, že vše bude v pořádku.

24.12.2019 22:51 - Re: Motor občas nejde nastartovat - podivné chování systému 3252395
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Tak po delší odmlce doplňuji informace k závadě. Po výměně baterie nastartování sice OK, ale opět stejné hlášky systému a nefunkčnost nabíjení. Pátral jsem dál po příčině a přišel na volný drážkový řemen. Ten prokluzoval a proto ty hlášky a různé zvuky. Nefungovali napínací kladky. Zakoupil jsem nové, (pozor jsou zde dvě),vyměnil a vše funguje jak má. Výměnu zvládnete hravě, za nějakých 20 minut, pokud jste jen trochu zruční. U této motorizace snadno přístupné, není potřeba nic jiného demontovat.
Celá záležitost nás stála 300,-EU. V ČR pořídíte levněji.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator