Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / snimac statickeho tlaku zadni napravy
15.10.2019 16:45 - snimac statickeho tlaku zadni napravy 3243510
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, mam C6 3.0 HDi, ale i C5-x7 kde se to jeví být stejné.....auto se chová normálně...asi, pokud jsem schopen to posoudit, ale diagnostika hlásí, ze je vadné čidlo statického tlaku zadní nápravy. Tak jsem ho změřil ohmetrem a čidlo je v zkratu. Mám rád když je na autě vše ok..tedy jsem se rozhodl čidlo vyměnit, ale...... v citroenu mi bylo sděleno, že čidlo je součástí té zadní kostky - regulátor tuhosti pérování, co jsou na ní namontovány koule a samotné jej výrobce nedodává. Cena.......no ani ji sem nebudu psát. Mno a nyní...už to někdo řešil? Je nějaká alternativa? Díky za každý nápad.

15.10.2019 21:28 - Re: snimac statickeho tlaku zadni napravy 3243562
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nevím to jistě, ale snímač tlaku hydr na c6 je samostatný díl, číslo 5273A2 ... cena cca 2400,- kč ... vypadá to takto ? .link.

.link.
Pokud je to ono - tak v Citroenu ti to objednají podle čísla 5273A2

.

Přílohy:
snimac_tlaku_c6.jpg ( 335836b ) -

16.10.2019 11:06 - Re: snimac statickeho tlaku zadni napravy 3243624
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, děkuji za reakci... Částečně mᚠpravdu, tento snímač - vit tvuj odkaz, je na voze také, ale ten je na trubce a ten mam samozřejmě v pořádku. Ten co poptávám je na tom regulatoru a pokud bych ho nevidel na aute, tak v dokumentaci jej ani nenajdu. Ale stačí se ohnout a zezadu pod naraznikem, mezi koulema zadná nápravy je ten snímač (resp oba) vidět. Pokusím se vložit JPG z dokumentace, regulator je zakrouzkovaný. Je částečně vidět konektor toho snímače, ale označené to nijak není. Ten konektor není položka č8 ale pokd by jsi protáhl osu položky c8 na druhou stranu snímače, vidís...muzes videt pri trose fantazie konektor.

Přílohy:
snimac tlaku.png ( 426009b ) -

16.10.2019 11:28 - Re: snimac statickeho tlaku zadni napravy 3243628
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jestli myslíš to co já, to co kouká dozadu jako konektor, tak to není žádný snímač tlaku ale cívka ventilu hydractivu. To ovládá připojení či odpojení středových koulí, je v tom cívka, elektromagnet, tlačí to na jehlu ve ventilu a tím to ovládá.
pokud ti to pomůže, mám jich tu pár, všechny mají odpor cca 7,7 ohm - ( což je téměř v podstatě zkrat ), je to jen cívka, klubko drátu... blbě se to měří. měřením odporu tam nic nezjistíš. To že to opravdové tlakové čidlo na trubce má nějaký odpor nic neznamená, je v něm snímací člen tlaku a tam může být problém...

Je to to co myslíš ??
.link.
.link.

Nevím jaké jsou odborné znalosti v tom servise, ale jiný snímač tlaku na nápravě nemáš, jen ten na trubce jak sem psal. Pokud ti diag píše chybu na snímači tlaku nápravy, je to ten na trubce, žádný jiný

?

16.10.2019 13:09 - Re: snimac statickeho tlaku zadni napravy 3243642
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, mno, musím uznat ze budeš mít asi pravdu... Po tvé reakci, která mimochodem byla vyčerpávající (původně jsem čerpal z informací od Dojáčka), a protože mi režim sport funguje..., nasoukal jsem se pod auto a znova změřil odpor cívky, kterou jsem původně považoval za čidlo tlaku, pípák zkratu sice pípá, ale měřený odpor je cca 7ohmů, tedy je ok. Vadný bude snímač na trubce, přesně jak píšeš, ev. kabeláž. Objednám tedy ten snímač a budu doufat. V každém případě DĚKUJI.

10.11.2019 17:06 - Re: snimac statickeho tlaku zadni napravy 3247115
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
Tak opraveno, snimac jsem objednal, objednací čílo jak uvádí PATaMAT, vyměnitl a vše je ok. Jen pro úplnost dodávám, že diagnostika sice psala, že snímač je ve zkratu, ale vuz se pred vymeno i po ni chova stejne.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator