Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Ovládání stahování oken - jak rozebrat
20.07.2012 18:01 - Ovládání stahování oken - jak rozebrat 2493693
Noggin
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, potřebuji rozebrat ovládání stahování oken, celé to sdružené v řidičových dveří. Ven ze dveří jsem to dostal. Po stranách jsou takové zobáčky, ty se odehnout, ale drží mi to knoflík ovládání zrcátek a nevím jek jej sundat. Nechci to brát silou, protože je to z plastu. Díky za rady Franta

20.07.2012 18:25 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 2493694
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Noggin napsal(a):
Zdravím, potřebuji rozebrat ovládání stahování oken, celé to sdružené v řidičových dveří. Ven ze dveří jsem to dostal. Po stranách jsou takové zobáčky, ty se odehnout, ale drží mi to knoflík ovládání zrcátek a nevím jek jej sundat. Nechci to brát silou, protože je to z plastu. Díky za rady Franta


Je to jen namačknuté-podebrat z obou stran a rovně vytáhnout nahoru.

20.07.2012 19:21 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 2493724
Noggin
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
Super, už jsem to rozebral, děkuji.

07.08.2019 11:54 - Jak rozebrat panel ovládání oken u řidiče 3233075
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, blbnou mi tlačítka ovládání oken od řidiče, tak bych je chtěl zkusit pročistit, pokud se dostanu dovnitř, ale nemohu se do té krabice dostat. Viz přiložené foto - když jsem zkoušel oddělat horní kryt uvolněním zeleně označených úchytů, bránil mi v cestě červeně označený přepínač zrcátek. Netuším, jak ho sundat, abych něco neulomil. Ještě jsem to chtěl zkusit otevřít z druhé strany přes modře označené úchyty, ale to se mi zdá natolik tuhé, že mám také strach to dělat násilím. Poradíte mi, jak nedestruktivně ten panel rozmontovat?
A pokud by se mi to nepodařilo vyčistit, nevíte, zda někdo vyrábí nějakou náhradu za rozumnou cenu? Našel jsem, že téměř identický panel vyrábějí Číňani, ale pouze na C4 - má to dole úplně jiné konektory, ale na C5 jsem našel pouze jedinou nabídku ze zahraničního šroáku za 60 € za demontovaný, ale stejně to ani nedodávali k nám...

EDIT: tak nový panel už jsem našel za cca 1100 Kč i s poštovným, ale stejně bych pořád potřeboval poradit, jak oddělat ten přepínač...

Přílohy:
_MG_0019.jpg ( 403857b ) - Panel ovládání oken a zrcátek - jak oddělat červeně označený přepínač zrcátek?

07.08.2019 15:13 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 3233108
NMC
Město: Veverská Bítýška, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 195

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
V příspěvku č. 3175193 (můžeš vyhledat) popisuji své zkušenosti. Neměl jsem problém s elektrickou kompatibilitou ale s tím, aby se vnitřní část se spínači dala bez problémů nasadit do původní originální krytky a nikde nic nedrhlo. Proto jsem nakonec použil dodanou zkrácenou krytku, která sice byla pro Peugeota, ale spínače s ní chodily bez problémů.

07.08.2019 18:28 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 3233149
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
otula napsal(a):
Zdravím, blbnou mi tlačítka ovládání oken od řidiče, tak bych je chtěl zkusit pročistit, pokud se dostanu dovnitř, ale nemohu se do té krabice dostat. Viz přiložené foto - když jsem zkoušel oddělat horní kryt uvolněním zeleně označených úchytů, bránil mi v cestě červeně označený přepínač zrcátek. Netuším, jak ho sundat, abych něco neulomil. Ještě jsem to chtěl zkusit otevřít z druhé strany přes modře označené úchyty, ale to se mi zdá natolik tuhé, že mám také strach to dělat násilím. Poradíte mi, jak nedestruktivně ten panel rozmontovat?
A pokud by se mi to nepodařilo vyčistit, nevíte, zda někdo vyrábí nějakou náhradu za rozumnou cenu? Našel jsem, že téměř identický panel vyrábějí Číňani, ale pouze na C4 - má to dole úplně jiné konektory, ale na C5 jsem našel pouze jedinou nabídku ze zahraničního šroáku za 60 € za demontovaný, ale stejně to ani nedodávali k nám...

EDIT: tak nový panel už jsem našel za cca 1100 Kč i s poštovným, ale stejně bych pořád potřeboval poradit, jak oddělat ten přepínač...


Tři přízpěvky zpět

07.08.2019 20:48 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 3233160
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
otula napsal(a):
EDIT: tak nový panel už jsem našel za cca 1100 Kč i s poštovným, ale stejně bych pořád potřeboval poradit, jak oddělat ten přepínač...
na Aliexpres je za 8.- až 10,- dolarů, pošta zdarma ...

07.08.2019 22:47 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 3233192
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za přesunutí dotazu do vlákna s odpovědí. Zkusím tedy hrubé násilí (už jsem ho zkoušel před dotazem, ale tlačítko se prohýbalo a ne a ne se uvolnit, zkusím tedy ještě hrubší sílu )


PATaMAT napsal(a):
na Aliexpres je za 8.- až 10,- dolarů, pošta zdarma ...

AliExpress jsem prohledával, ale jak jsem psal - mají tam jen panel na C4, a ten má dole jiné konektory...

08.08.2019 07:48 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 3233198
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
otula napsal(a):
AliExpress jsem prohledával, ale jak jsem psal - mají tam jen panel na C4, a ten má dole jiné konektory...
Ano, je těžké se v tom vyznat, ale
Tento je stejný jak ten tvuj z ebay, jen ho vycvaknout z krytu ... .link.


08.08.2019 13:54 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 3233219
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Ano, je těžké se v tom vyznat, ale
Tento je stejný jak ten tvuj z ebay, jen ho vycvaknout z krytu ... .link.


Super, děkuji! Objednáno

30.08.2019 20:46 - Re: Ovládání stahování oken - jak rozebrat 3235708
otula
Město: Adamov, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 14
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Ano, je těžké se v tom vyznat, ale
Tento je stejný jak ten tvuj z ebay, jen ho vycvaknout z krytu ... .link.


Tak to dnes dorazilo, teď jsem to byl vyměnit. Okénka krásně fungují, přepínač ovládání zrcátek jde do krajních poloh trochu ztuha, snad se rozchodí, tlačítko okenní dětské pojistky se zasekává, ale to není zas tak často potřeba. Holt je to levná čína, ale za ty peníze jsem spokojen, svůj účel to splní. Navíc jsou ta tlačítka příjemně podsvícená


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator