Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
|< < 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 > >|
03.06.2019 23:45 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3224729
DaliborN
Město: Nový Jičín, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 78

99 Poslat soukromou zprávu
Nenapadá někoho, co mohli posrat? Čím argumentovat? Protože jsem jim tam nechal dost peněz a vypadá to, že budu muset vysolit další, aby to někdo dal dokupy

04.06.2019 22:16 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3224862
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zadne loziska sa otocit nedaju, su to cele naboje
tu sa tazko radi ked nejsu informacie

07.06.2019 22:33 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3225331
PiCko
Město: Santovka, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
DaliborN, ja som mal podobný problém asi pred 4 rokmi a začalo sa mi to prejavova na jar, zo zvyšujúcimi sa teplotami. Viem že som vtedy tiež menil rôzne senzory a aj niektorú kabeláž. Podža všetkého bol problém v kontaktoch vo vnútri riadiacej jednotky abs. Jeden elektrikár tú jednotku otvoril a zacínoval kontakty.

09.10.2019 10:06 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242416
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny,
Na pravém zadním kole jsem měnil ložisko (resp. náboj).
Při odjezdu z dílny klasika hláška ESP / ASR / ABS. Tak jsem měl podezření že mi dodali ložisko bez integrovaného mag. kroužku. Koupil jsem kartu na identifikaci a po demontáži kotouče a krytu na autě jsem zjistil že ložisko kroužek má (karta ho ukázala) .
Tak bych potřeboval poradit zda jednoduše změřit čidlo (ohmicky?) , ale nenašel jsem konektor . Je to dlouhý kabel a nevím kde je konektor ???
Co se týká diagnostiky (čtečky ) tak to hlásí chybu na prvém zadním kole.
Když auto nastartuji (resp. zapnu klíček) tak to chybu ABS zahlásí (a svítí servis) po rozjetí to zhasne (jakoby normální stav) ale po cca 100 m (nebo překročení určité rychlosti??) zase vyskáčí hlášky ESP/ASR a ABS ….
Čidlo při výměně ložiska jsem měl vytažené pouze z ramene. (tak nevím zda mohlo zrovna odejít??

09.10.2019 12:30 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242435
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Konektory sou pod zadní sedačkou pravou jak je dekl pro přístup ke koši čerpadla nádrže, tak pod deklem sou oba konektory čidel ABS. Ale můžeš mít jen problém, že je čidlo moc daleko od ložiska. je potřeba ten otvor opravdu pořádně vyčistit i dosedací plochu od rzi a zkontrolovat vzdálenost, je to na to háklivé, mělo by to být opravdu hooodně blízko ke kroužku, řekl bych tak milimetr.

09.10.2019 12:53 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242437
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Konektory sou pod zadní sedačkou pravou jak je dekl pro přístup ke koši čerpadla nádrže, tak pod deklem sou oba konektory čidel ABS. Ale můžeš mít jen problém, že je čidlo moc daleko od ložiska. je potřeba ten otvor opravdu pořádně vyčistit i dosedací plochu od rzi a zkontrolovat vzdálenost, je to na to háklivé, mělo by to být opravdu hooodně blízko ke kroužku, řekl bych tak milimetr.

Vzdálenost čidla jsem zkontroloval i očistil je tam dle mě necelý milimetr. Díky zkusím je na konektoru přehodit pod sedačkou mezi sebou a uvidím na diagnostice zda mi bude mi přijde závada na levém kole tak to bude asi čidlo doopravdy. … i když furt tam může habrovat ta vzdálenost ??? . Spíš jestli někdo neví jak je změřit … porovnat na konektorech.

09.10.2019 13:45 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242441
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tím že přehodíš čidla na konektorech nic nezjistíš, prostě to bude psát jinou stranu to vše. takovoto chybu to může psát když je kroužek poškozenej. Kontrloval si kartou celej kroužek, jestli na něm není nějaká anomálie na páskách ? Já měl lehce poškozenej kroužek a dělalo to od cca 30 km/h , psalo to koherenci a v datech nesmyslnou rychlost , ale do 30 km/h to ukazovalo normálně správnou rychlost, pak se to seklo na 658km/h či tak nějak a hotovo .... Píp ...

09.10.2019 13:53 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242443
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Tím že přehodíš čidla na konektorech nic nezjistíš, prostě to bude psát jinou stranu to vše. takovoto chybu to může psát když je kroužek poškozenej. Kontrloval si kartou celej kroužek, jestli na něm není nějaká anomálie na páskách ?

ložisko je nové … tak nějak jsem se snažil ho zkontrolovat po celým obvodu a jeví se v pořádku.

09.10.2019 20:34 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242498
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokud po demontazi kotouce vidis snimac,coz jak pises vidis,je lozisko obracene
pokud po nastartovani pred rozjezdem kontrolka ABS zhasne a rozsviti se az kdyz ostatni kola prekroci 5km/h je jiste ze kabelaz je v poradku

09.10.2019 20:54 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242499
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Sena napsal(a):
Zdravím všechny,
Na pravém zadním kole jsem měnil ložisko (resp. náboj).
. Koupil jsem kartu na identifikaci a po demontáži kotouče a krytu na autě jsem zjistil že ložisko kroužek má (karta ho ukázala) .


autodiag napsal(a):
pokud po demontazi kotouce vidis snimac,coz jak pises vidis,je lozisko obracene

C5 I .. zadní náboj ... fakt to ložisko nejde otočit naopak, věř mi


.

10.10.2019 08:56 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242525
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):

C5 I .. zadní náboj ... fakt to ložisko nejde otočit naopak, věř mi


.


Otočit skutečně nejde - je součástí nábole , ale nerozpadlo se při montáži? - ono se dá v pohodě zase namačknout zpět ale ... Při otáčení nábojem je stále stejná vzdálenost od snímače? nebo pokud je ložisko opravdu OK tak mohl poškodit samotné čidlo při demontáži nebo kablík ( v diagnostice v měřených hodnotách vidí přesně co snímá a i pokud kolo roztočí rychle jestli měří stále (popř. zahýbat s kablíkem jestli nebude změna.)

10.10.2019 09:04 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242526
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Je to zadní ložisko, takže celý náboj ,brzdový kotouč jsem při kontrole magnetického kroužku sundával jenom z důvodu, že bych se k tomu pořádně tou kartou nedostal (prostě zase sundat brzdič, kotouč a zadní plechový kryt) provedena kontrola magnetickou kartou. Ještě opět vytažen snímač ABS (otáček kola) a znovu očištěna dosedací plocha, aby nebyl třeba daleko. Vše zpět zaděláno a projeto a hláška zase vyskočila.
Takže včera pod víkem nádrže )pod sedačkou zadní) nalezeny konektory od čidel ABS levý i pravý. Rozpojeny a změřeny ohmicky na obou naměřeno přibližně stejně 3,7 Mohm . Pro zkoušku jsem je tedy přehodil mezi sebou levé z pravou a auto jel projet. Hláška samozřejmě zase vyskočila. Na diagnostice v poruchách přišla druhá levá strana.
Co z toho dle mě vyplývá:
- závada je někde mezi konektorem čidla ABS pod sedačkou a pravým kolem kde se měnilo ložisko (náboj s ložiskem)
- vadné čidlo? … to právě na jisto nevím jelikož ohmicky je ne tom stejně s levým … pokud to tedy lze takto porovnávat a měřit.
- přerušený kabel k čidlu ? …. to ne vyloučeno má ohmy stejný s levou
- velká (malá) mezera mezi čidlem a mag. kroužkem nového ložiska ? … to jsem kontroloval a očistil, cca víc jak 1 mm to není (neměřil jsem to) … to se mi taky nezdá.
- nové ložisko má ten kroužek nějaký divný ??? (slabý, špatný … co já vím )
Tak a teď babo raď … nemám po ruce spousty náhradních dílů abych to zkoušel na přehazoval.

Asi zkusím ještě přehodit čidlo ABS fyzicky mezi levou a pravou stranou … tím si snad potvrdím funkčnost (nebo nefunkčnost) pravého čidla.

Nebo někdo má jinou radu?

10.10.2019 09:14 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242527
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Otočit skutečně nejde - je součástí nábole , ale nerozpadlo se při montáži? - ono se dá v pohodě zase namačknout zpět ale ... Při otáčení nábojem je stále stejná vzdálenost od snímače? nebo pokud je ložisko opravdu OK tak mohl poškodit samotné čidlo při demontáži nebo kablík ( v diagnostice v měřených hodnotách vidí přesně co snímá a i pokud kolo roztočí rychle jestli měří stále (popř. zahýbat s kablíkem jestli nebude změna.)

"ale nerozpadlo se při montáži?" - ne normálně šlo naklepat (jemně ) … přes středový vnitřní kroužek ložiska samozřejmě … nějaký ten ořech z goly dle místního návodu
"Při otáčení nábojem je stále stejná vzdálenost od snímače?" …. dle mě ano … to jsem všechno zkouknul
Při kontrole na diagnostice jsem to kolo měl zvednutý a točil s ním a žádné odezvy .. nic … mrtvo

10.10.2019 09:30 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242533
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Teď mě napadla jedna taková možná šílená věc …. že když se ložisko náboj normálně točí, ale ten magnetický kroužek by stál .. netočil se ????? … jak to tam je zadělaný??? ... k této myšlence mě přivedl dotaz od jruze : "nerozpadlo se při montáži? - ono se dá v pohodě zase namačknout zpět "
.... ale asi blbost když koukám na obrázek ...

Přílohy:
zadní náboj nový.jpg ( 153875b ) - zadní náboj

10.10.2019 16:59 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242578
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Nebo někdo má jinou radu?


Nehrabat se do toho - nechat si to udělat. Jak se měří halák ohmetrem ? Tak rozpadlo se při montáži nebo ne? V diagnostice je vidět že snímá pravidelně otáčky ? Dál asi bez komentáře.

10.10.2019 17:17 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242583
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Sena napsal(a):
Při kontrole na diagnostice jsem to kolo měl zvednutý a točil s ním a žádné odezvy .. nic … mrtvo
Toto vypadá spíše na čidlo , kabelហ...
Ale nevím proč si při výměně ložiska - náboje , sundával čidlo ABS a krycí plech, to moc nechápu ...
Zrovna dnes sem jeden zadní náboj reklamoval, byl magnet proužek uknutej a škrábnutej ... Ale i ten by něco ukazoval při točení kolem na zdravém čidlu ...
Jardo, já ty ložiska běžně před montáží rozdělávám a domazávám dovnitř pořádnou vazelínou ...

10.10.2019 19:25 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242601
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Toto vypadá spíše na čidlo , kabelហ...
Ale nevím proč si při výměně ložiska - náboje , sundával čidlo ABS a krycí plech, to moc nechápu ...
Zrovna dnes sem jeden zadní náboj reklamoval, byl magnet proužek uknutej a škrábnutej ... Ale i ten by něco ukazoval při točení kolem na zdravém čidlu ...
Jardo, já ty ložiska běžně před montáží rozdělávám a domazávám dovnitř pořádnou vazelínou ...


Já přidávám vazelínu jen ze strany matice.(dávám SKF do vysoce namáhaných ložisek - odolává i vlhkosti) je sice dražší ale dobrá - dávám i do z. ložisek ramen.(mně to příjde že jak tahal čidlo ven nebo z toho štítu tak porušil kabel) - proč sundaval nechápu - nic takového není potřeba na to nemám čas .

10.10.2019 20:26 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3242617
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):

C5 I .. zadní náboj ... fakt to ložisko nejde otočit naopak, věř mi


ja ti verim ,ale uz jsem toho videl opravdu hodne..vim ze otocit nejde ale uz jsem zazil ze i to co nejde nakonec slo ...proto ten koment a vzhledem jak to ctu dal tak nejsem od pravdy daleko

20.10.2019 13:16 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3244438
Leonidas.1
Město: Pohorská Ves, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, potřebuji poradit.... předem se omlouvám, pokud bych mojim dotazem někoho obtěžoval...
Měl jsem špatné čepy řízení u své C5 I. V servisu jsem je nechal vyměnit + jsem dělal rozvody, nová pumpa a nová řemenice - což s tím asi nemá nic společného. Po výměně čepů jsem jel na geometrii a cestou se mi rozsvítila hláška ESP/ASR System Faulty - projížděl jsem forum a četl o čidle brzd. ale po geometrii jsem zavolal do servisu kde mi opravoval auto a popsal mu situaci.... týpek píchnul auto na diag. ale neukazuje to žádnou chybu - nevím, nerozumím tomu, ale nějak listoval v diagnostice a nakonec mi řekl, že i po geometrii je špatně nastavený volant o -5,8° a proto prý vyskakuje tato hláška a mám si nechat znova předělat tu geometrii... je toto vůbec možné? Předem děkuji za jakoukoliv rozumnou odpověď - nejsem automechanik a v těchto věcech se opravdu nevyznám....
Díky

20.10.2019 14:29 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3244444
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Leonidas.1 napsal(a):
Ahoj, potřebuji poradit.... předem se omlouvám, pokud bych mojim dotazem někoho obtěžoval...
Měl jsem špatné čepy řízení u své C5 I. V servisu jsem je nechal vyměnit + jsem dělal rozvody, nová pumpa a nová řemenice - což s tím asi nemá nic společného. Po výměně čepů jsem jel na geometrii a cestou se mi rozsvítila hláška ESP/ASR System Faulty - projížděl jsem forum a četl o čidle brzd. ale po geometrii jsem zavolal do servisu kde mi opravoval auto a popsal mu situaci.... týpek píchnul auto na diag. ale neukazuje to žádnou chybu - nevím, nerozumím tomu, ale nějak listoval v diagnostice a nakonec mi řekl, že i po geometrii je špatně nastavený volant o -5,8° a proto prý vyskakuje tato hláška a mám si nechat znova předělat tu geometrii... je toto vůbec možné? Předem děkuji za jakoukoliv rozumnou odpověď - nejsem automechanik a v těchto věcech se opravdu nevyznám....
Díky


Mᚠvolant rovně ? - jestli ano tak je geometrie asi dobře. A jen tak na okraj zkus si najít jinej servis - tenhle asi toho moc neví s nejen o Citroenech.

|< < 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator