Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Economy Mode
|< < 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 17 > >|
07.04.2019 16:51 - Re: Economy Mode 3215338
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Napadlo mě: nejde ten economy mode nějakým fíglem aspoň jednorázové zapnout na provedení jednoho úkonu jako zavření/otevření dveří kufru? Auto, kterýmu nejde otvírat/zavírat kufr je takový nepraktický při nakládání/vykládání...
..

12.04.2019 10:56 - Re: Economy Mode 3216341
MoQwai
Město: Plešivec, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.8i 16V 127k (92kW)Počet příspěvků: 10
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Potreboval by som radu. auto C5 1.8 2009. Vymenil som baterku, cisto nova funkcna nabita atd atd. ale auto aj tak po otoceni kluca hlasi economy mod a po par sec vsetko zhasne. Startuje vporiadku, ziadne chyby ani nic. Cim to je ? Co stym treba robit ? Nejaky reset alebo daco po vymene baterky ? Diky za odpovede

12.04.2019 16:10 - Re: Economy Mode 3216405
ivanivan
Město: Jablonec n. Nisou, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 528
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Někde je tu vlákno na výměnu baterie v X7. Něco s diagnostikou.

29.01.2021 19:42 - Re: Economy Mode 3298946
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
ivanivan napsal(a):
Někde je tu vlákno na výměnu baterie v X7. Něco s diagnostikou.

Tady, ale neni tam, jak udělat tu diag: .link.

29.01.2021 19:48 - Re: Economy Mode 3298947
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak už tu baterku teda taky vyměnim: dá se prodloužit čas než spadne auto do economy silnější baterkou? Pokud ano, jaká nejsilnější tam jde dát?
Dám cokoliv za to, když jako každý jiný normální člověk budu moct otvírat elektrický kufr kdykoliv budu chtít a nemuset kvůli tomu startovat auto.

01.02.2021 07:56 - Re: Economy Mode 3299158
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Tak už tu baterku teda taky vyměnim: dá se prodloužit čas než spadne auto do economy silnější baterkou? Pokud ano, jaká nejsilnější tam jde dát?
Dám cokoliv za to, když jako každý jiný normální člověk budu moct otvírat elektrický kufr kdykoliv budu chtít a nemuset kvůli tomu startovat auto.


vymen baterii za kvalitni ,nejlepe Exide, ktera tam dle vyrobce patri,skontroluj si dobijeni (popripade oprav) a mas popraveno
pokud jezdis kratke trasy, smir se s tim ze baterii budes muset udrzovat v provozuschopnem stavu

01.02.2021 09:39 - Re: Economy Mode 3299160
Martyn
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
Potvrzuji, baterie Exide opravdu funguje. Mám ji již druhý rok a problém s economy modem zmizel.

01.02.2021 17:37 - Re: Economy Mode 3299273
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 251
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja jen dodam kupujte Exide Premium treba EA770 77Ah, dela se i verze Exide Excel a ta az zase tak excelentni neni.

01.02.2021 22:56 - Re: Economy Mode 3299349
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Carlík napsal(a):
Ja jen dodam kupujte Exide Premium treba EA770 77Ah, dela se i verze Exide Excel a ta az zase tak excelentni neni.



Mám obě a už několik let = stále bez problému

01.02.2021 23:27 - Re: Economy Mode 3299362
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 251
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Excel mi vydrzela 4 roky coz nepovazuju za zadny zazrak a rozdil v cene neni tak znatelny.

02.02.2021 13:45 - Re: Economy Mode 3299387
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Carlík napsal(a):
Excel mi vydrzela 4 roky coz nepovazuju za zadny zazrak a rozdil v cene neni tak znatelny.


Mne stála jedna v nákupu 1600,- a mám je už 5. jednu snad myslím 6. let ( nemám problém nastartovat i třeba po měsíci stání.)

03.02.2021 14:19 - Re: Economy Mode 3299446
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Může mít na Economy Mode vliv nízký odběr z baterie? Připadá mi, že od doby, co jsem všude po interiéru auta rozházel LEDky, tak mám permanentní Economy mode. Nabití přes nabíječku pomůže jen tak na 2 dny.
I bez nabíjení nabíječkou auto krásně startuje v mrazech, není znát nijaký pokles. Baterie stará cca 15 měsíců VARTA SILVER Dynamic 77Ah 12V, E44. V C5 X7 2009.

Je tu někdo, kdo mi může potvrdit, že by si auto mohlo vypočítávat stav baterie z aktuálního odběru při nenastartovaném motoru? Tedy když tam jsou LEDky, tak protéká celkově málo proudu a jednotka si může myslet, že je baterie před finišem? Díky.

03.02.2021 14:27 - Re: Economy Mode 3299447
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
sak som ti cely ten princip tej jednotky uz posielal

04.02.2021 07:34 - Re: Economy Mode 3299510
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Může mít na Economy Mode vliv nízký odběr z baterie? Připadá mi, že od doby, co jsem všude po interiéru auta rozházel LEDky, tak mám permanentní Economy mode. Nabití přes nabíječku pomůže jen tak na 2 dny.


nehloupejsi napad je osazet auto ledkama,a jeste cinskejma ...


Tony_Z napsal(a):
I bez nabíjení nabíječkou auto krásně startuje v mrazech, není znát nijaký pokles. Baterie stará cca 15 měsíců VARTA SILVER Dynamic 77Ah 12V, E44. V C5 X7 2009.


baterie Varta uz davno nejsou ce bejvali,po tom co mi po nekolika te dosla nova varta poloprazdna,jsem zacal davat jen Exide a mam klid...dalsi vec je, ta ze baterie by mela byt takova jaka je zapsana v BSI a s jakou powermanagment pocita...nutne je i dodrzet postup pri vymene baterie a take je dulezize nenabijet baterii primo na jejich kontaktech


Tony_Z napsal(a):
Je tu někdo, kdo mi může potvrdit, že by si auto mohlo vypočítávat stav baterie z aktuálního odběru při nenastartovaném motoru? Tedy když tam jsou LEDky, tak protéká celkově málo proudu a jednotka si může myslet, že je baterie před finišem? Díky.


powermanagment je aktivni po celou dobu,ale pokazde jinak v kazdem jejim rezimu jako je spanek,pripravenost ci jizda..
powermanagment je zjednodusene receno soucasti BSI,proto je dulezite jak jsem psal mit spravnou baterii a dodrzet postup vymeny..
Ledky ackoli se to muze zdat nemusi mit vzdy jak si mnozi mysli nizsi odber,zvlast ty z ali,wishe a ja nevim odkud vsude si to lidi kupuji..ledkou muze take protekat prout ale ta nemusi byt vybuzena a viditelne emitovat

dalsi vec je i ta(tve auto neznam a nejsem u nej) ze mas jednoduse nekde jiny odber (altik,neuspana jednmotka,domontovany alarm,sat dohled atd atd)

04.02.2021 19:29 - Re: Economy Mode 3299528
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 305
U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
sak som ti cely ten princip tej jednotky uz posielal

Mohl bys prosím nasdílet tu?

Došlo mi: můžou mít taky vliv USB zásuvky v 12V soketu? Měly by se tedy vyndavat, i když v nich není nic napojené?

04.02.2021 19:50 - Re: Economy Mode 3299539
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Došlo mi: můžou mít taky vliv USB zásuvky v 12V soketu? Měly by se tedy vyndavat, i když v nich není nic napojené?


jen pri zaplem zapalovani,12V zasuvky jsou po vypnuti klice,nebo prechodu do economy modu bez napeti

05.02.2021 14:32 - Re: Economy Mode 3299607
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Autodiag:

Proč by měly být LED hloupý nápad?
Ne, nemám tam žádný "CANBUS" LEDky s odporem proti hlášení chyby.
Tyto LEDky žerou cca 0,5W-1W.
A nápad je z toho důvodu, že po autu chci, aby večer dlouho svítilo v interiéru a nebyl zbytečně velký odběr.
Vážně tedy nechápu, co má být za hloupý nápad mít v interiéru LED žárovky.
Klasická žárovka mi v kufru utavila karimatku, když o ni byla opřena delší dobu. (Ano, přes kryt žárovky.) To mi 1W LEDka neudělá.


Ke značce Varta.... OK, názorů už je dost. Příště dávám Exide. Naposledy už do jiného auta šel... (Nabíjím tak jak je potřeba, aby jednotka, co si řídí baterku o tomto věděla.)
Jinak parametricky se jedná o baterii správnou (zda výrobce dodržel, co slibuje je druhá věc)


Takže jsem dostal spoustu rad. Ale odpověď na mou otázku, zda nízký odběr LED žárovek toto může ovlivnit jsem se nedozvěděl.
A ano, mají nízký odběr. Nad tím není třeba dále špekulovat.


Jumep:
Ano, ale tak zkouším, zda se to někomu již nestalo.
A případně to bylo potvrzeno.


A přiznějeme si, že když vidíme, kolik lidí má s Economy mode problémy, tak tohle se Citrónu úplně nepovedlo.

05.02.2021 14:47 - Re: Economy Mode 3299608
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mas problem v tom ze tie ziarovky si ovlada BSI a nieco tam ocakava, ta ledka to nieco hodne vie zblbnut, napriklad ked zatiekla voda cez antenu do zadneho svetla tak sa to vedelo tvarit ze umrela BSI

proste to nie je ze nejake relatko zopne napajanie do svetielok

a co sa tyka odberu, ten je zanedbateny pri tom co si cuca ostatna zobudena elektronika ...

06.02.2021 08:12 - Re: Economy Mode 3299659
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Autodiag:

Proč by měly být LED hloupý nápad?
Ne, nemám tam žádný "CANBUS" LEDky s odporem proti hlášení chyby.
Tyto LEDky žerou cca 0,5W-1W.
A nápad je z toho důvodu, že po autu chci, aby večer dlouho svítilo v interiéru a nebyl zbytečně velký odběr.
Vážně tedy nechápu, co má být za hloupý nápad mít v interiéru LED žárovky.
Klasická žárovka mi v kufru utavila karimatku, když o ni byla opřena delší dobu. (Ano, přes kryt žárovky.) To mi 1W LEDka neudělá.


koukam ze s tebou je to jak s malim ditetem ..
tak postupne

1.hloupy napad je to proto ze nato elektronika auta neni stavena (rizeni LED osvetleni je jina nez pro beznou zarovku)
2.Ledka je emitujici diaoda ale porad je to dioda a ta jako takova propousti jen jednim smerem a druhym s ubytkem cca 0.7v,elektronika nevi co se deje
3.ledky jsou 1W ale ceho ?? prikonu nebo vykonu ??? odpovim ti ,u led se udava vetsinou jeji vykon (prikon nikoho moc nezajima)
ovsem vykon u LED neni to same co vykon u zarovky to se porovnat moc neda...od toho se odviji parametry predradneho odporu omezujici protekoajici proud a to je kamen urazu,proto ti pisu ze je to hloupy napad,ledky v aute mnohdy maji vetsi spotrebu nez zarovka ,tyhle male nahrazky maji casto pomerne velky proud (aby svitili "poradne")
5.to ze ti zarovka utavila karimatku mi prijde usmevne jako argument,to by ti nejdriv musela utavit vlastni plast a az potom nasledne karimatku..PS: jsou i jine mista kde se da soulozit
chapu ze dike sve neznalosti neco nechapes ,ale to tak v zivote chodi
mohl bych psat romany o tom co vse dokaze udelat vymena osvetleni za led v aute a jsou to veci kdy by jsi ani v koutku rozumu nerekl ze to s tim souvisi..


Tony_Z napsal(a):
Ke značce Varta.... OK, názorů už je dost. Příště dávám Exide. Naposledy už do jiného auta šel... (Nabíjím tak jak je potřeba, aby jednotka, co si řídí baterku o tomto věděla.)
Jinak parametricky se jedná o baterii správnou (zda výrobce dodržel, co slibuje je druhá věc)


jak to tak ctu neprijde ti divne baterii neustale dobijet? nepozastavil ses nekdy nadtim proc ??? rekl bych te baterie je v tom pravdepodobne nevinne a problem budes mit v aute a economy mod azto urcite nemuze,ten prave reaguje tak jak ma..zku nejdrive poresit zavadu a ne jeji dusledky


Tony_Z napsal(a):
Takže jsem dostal spoustu rad. Ale odpověď na mou otázku, zda nízký odběr LED žárovek toto může ovlivnit jsem se nedozvěděl.
A ano, mají nízký odběr. Nad tím není třeba dále špekulovat.


kdyby jsi cetl poradne co se ti pise odpoved uz jsem ti napsal,to ze ji nechces akceprovat je uz problem jiny...
a NE nemaji nizky odber a NE do auta pro ktere nejsou urcena nepatri..



Tony_Z napsal(a):
A přiznějeme si, že když vidíme, kolik lidí má s Economy mode problémy, tak tohle se Citrónu úplně nepovedlo.


a priznejme si kolik lidi a kutilu si do auta narve neskutecne nesmysly v podobe LED zarovek,led pasku,5 CL zasuvek a ja nevim ceho vseho,provozuje auto bez servisu s nevhodnou baterkou ci s dobijenim v poruse neso s jinou zavadou o tom kam dokazou pripojit treba denni sviceni nebo zminene LED pasky radeji ani nemluvit..economy mod funguje presne jak ma...dalsi vec je ze pro nekoho je economy mod, problem protoze stoji hodinu na parkovisti rozsvicena svetla,otevrene dvere radio na plny kule..baterie neni perpetum mobile,sama se nedobije..auto je primarne urcene k jezdeni ne nato aby delsi cas bylo zapnute zapalovani,hralo radio ci svitila svetla,to je potreba si taky uvedomit..
typicky problem 5 el. dveri & economy mode...v 99.9% je to zpusobeno baterii s nizkou kapacinou..i kdyz startuje,sviti jezdi je slaba...tem co mi to neverili a bylojich mnoho, jsem rikal ji ze pokud po vemene baterie problem pretrva a kufr bude stale nefunkcni baterii jim zaplatim...nevratil se nikdo a ze to byl kolikrat boj..

06.02.2021 12:44 - Re: Economy Mode 3299668
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 805
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ked LED, tak asi iba do svetlometov s sosovkou. Mam to (nie C5), svieti to luxusne, o oslnovani nemoze byt rec, avsak nie LED za 15€…

|< < 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 17 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator