Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Klepání od přední nápravy vlevo
26.01.2019 09:40 - Klepání od přední nápravy vlevo 3204050
Myšoun
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, vážení Citroenáři ,
můžete mi, prosím, říci svůj názor? Na C5, 2008, X7, s hydropneu, najeto bezmálo 300tis. stále něco klepe při přejezdu nerovností v levé části přední nápravy, navzdory tomu, že bylo již vyměněno opravdu vše: silentbloky, kulové čepy, těhlice ... zbývá už jen poloosa a uložení tlumiče. Zvuk je velmi podobný klepání opotřebeného kulového čepu. Nejlépe to jde slyšet při jízdě po dlažebních kostkách (kočičích hlavách). V servisech prostě neví
Myslíte, že to může dělat poloosa, resp. homokinetický kloub?
Děkuji moc za názory.

26.01.2019 12:50 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3204056
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ano moze. Osobna skusenost na kamaratovom aute. Pri vytoceni volantu nebuchal homo... ale pri prejazde nerovnosti ano. To iste som mal mal aj na C5tke. Velke diery nebuchalo, pri vytoceni volantu tiez nie, ake ked boli drobne nerovnosti a vela merovnosti za sebou tak klepkal. Po vymene OK

26.01.2019 21:25 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3204130
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aj drziak stabilizatoru bol vymeneny?

inak taky zvuk najcastejsie robi rozbity frip cap (to lozisko)

26.01.2019 22:04 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3204140
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
aj drziak stabilizatoru bol vymeneny?

inak taky zvuk najcastejsie robi rozbity frip cap (to lozisko)


Mně toto dělalo a byl povolenej šroub od předního sylentbloku spodního ramene.(také jsem chvílku hledal)

13.02.2019 05:36 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3207239
Myšoun
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Mᚠna mysli ten díl č. 2 označený na nákresu?
A jaké ložisko?
Děkuji.

jumep napsal(a):
aj drziak stabilizatoru bol vymeneny?

inak taky zvuk najcastejsie robi rozbity frip cap (to lozisko)


Přílohy:
náhled stabilizátor.doc ( 183296b ) -

13.02.2019 15:35 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3207300
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, ten mam na mysli

07.03.2019 06:53 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3210768
Myšoun
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za názor. A bylo to také vlevo? Měl jsi dojem, že pokud byla poloosa v záběru, tak to neklepalo? Díky.


LukoLVG napsal(a):
Ano moze. Osobna skusenost na kamaratovom aute. Pri vytoceni volantu nebuchal homo... ale pri prejazde nerovnosti ano. To iste som mal mal aj na C5tke. Velke diery nebuchalo, pri vytoceni volantu tiez nie, ake ked boli drobne nerovnosti a vela merovnosti za sebou tak klepkal. Po vymene OK


14.01.2020 22:58 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3254667
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahojte,

potrebovsl by som radu ohladom gulových capov prednej nápravy. Pred par mesiacmi som dal vymeni obe predné ramena (boli ko), no napriek tomu mi v poslednom case ostalo take klepnutie, pocut to dos často najmä v prípade že idem napr. dopredu, zabrzdim a zacnem cuvat. Pri cuvani lave koleso tak akoby doklepne. Zabrzdim, dam 1, idem dopredu a znovu klepnutie ale len na lavej strane...
V servise sme to pozerali na dvihaku, pajsrom servisak skusal pevnos capov, spodny tam neaku volu mal, no ja to neviem posudit a on vravel ze asi ten to bude tak by som rad vymenil spodny, vrchy na oboch stranach + ten silentblok ulozenia riadenia. Teda tie veci co mam na obrazku v kruzku...

Teraz par otazok:

1. spodny cap je vlastne ta pacicka? s tymi troma skrutkami? jeden stoji okolo 50€ to je to co mam hladat?
2. poslal by mi niekto kto ma pristup do full dokumentacie postup prac pre vymenu tychto capov?
3. ma zmysel menit silenty na obr. oznacene 3523AZ a 3523CA?
4. Ked som vyrabal obrazok uvazoval som o vymene vsetkeho, zatial je vymenene, horny cap riadenia, tycky stabilizatora a ramena. Ostavaju teda capy hore dole, silent ulozenia riadenia a tie 4 silenty hore na komplte

5. Viete mi tu niekto odporucit servis, servisaka, majstra co c5-kam rozumie? Najlepsie z okolia galanty, trnavy, zapadneho slovenska? Som uz unaveny zo servisov na okoli, kam pridem tam pocuvat, to viete tie C5ky su take
Viem ze Jumep by to dal, len neviem ci ma cas na taketo srandy (Jumep čakam odpoved ) a ci ho vobec dokazem zaplatit

Skratka, rad by som to dal do poriadku a akosi neviem ako na to.

Vdaka za cas straveny citanim a pripadne aj za rady.

Přílohy:
silentblok.pdf ( 813409b ) - Rozpis dielov na naprave

14.01.2020 23:53 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3254682
lake
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 11

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
crussader napsal(a):
tak by som rad vymenil spodny, vrchy na oboch stranach + ten silentblok ...
Na to mi můj automechanik vždycky říká: "Vy toho chcete měnit nějak moc. Dokud to funguje, nechte to bejt. Až se to pokazí, tak se to samo ohlásí."
Před pár lety bylo cosi s přední nápravou, ale nedokázal najít kde je ta vůle. A chtěl mi - jako vždycky - ušetřit peníze, tak mi poradil: "Zajeďte si na STK. A Vám to technik zkoukne."
Zajel jsem do stanice technické kontroly a domluvil se - oni tam mají ocelové desky, poháněné pneumaticky . Tam se najede předními koly a pak to začne silně mlátit s přední nápravou. Technik za chvilku vystrčil hlavu z jámy pod vozem a zavolal: "Pojďte se na to podívat!". A ukázal mi přesně místo, kde se to viklalo.
Stálo mne to asi 200 korun, ale zase jsem ušetřil za práci mého automechanika. A on měl radost, že se neměnily zbytečně díly. Je to takový opravář - minimalista ...

Pokud nikde nebude viditelná vůle, ani uvolněné šrouby, pak tipuji problém s poloosou, nebo s ložiskem kola.
.

16.01.2020 12:47 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3254887
vendac
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 143
99 Poslat soukromou zprávu
Něco podobného co popisuješ mi dělal ten silenblok dole v těhlici. Jak jim prochází ten šroub č. 20 a mᚠho tam označen 3656.04.

17.01.2020 12:55 - Re: Klepání od přední nápravy vlevo 3254981
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar chlapi, dakujem za rady. Nieco tam isto bude zle, len akosi neviem ze co
Najhorsie je ze servisy moc nevedia co robia ked dostanu c5... Pojdem na tie platne na STK ako pisal @lake a potom uvidim. Alebo sa objednam do autorizovaného servisu a budem cakat ake miliony si vypytaju


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator