Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd.
|< < 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 ... 36 > >|
25.07.2018 16:52 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172791
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pokud to ložisko má magnetický pásek, nikdy není z obou stran stejné, ta kde NENÍ magnet je to kovové, tam kde JE pásek je to většinou černé nebo šedé, jako by potažené plastem. Pokud na tebe pod autem kouká kovový lesklý pásek v ložisku je to opačně, nebo to ložisko nemělo ... Může to mít i jinou barvu ... každopádně je to magnetické, jde to zkontrolovat jak je to správně.

25.07.2018 21:32 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172806
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kdyz ani nevi kdy se mu ta chyba obeji je to tezke...
s loziskem to vubec nemusi souvyset,proto jsem se ho ptal kdy se ta chyba obevi...

26.07.2018 13:56 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172865
Pavel123
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 61
99 Poslat soukromou zprávu

autodiag napsal(a):
kdyz ani nevi kdy se mu ta chyba obeji je to tezke...
s loziskem to vubec nemusi souvyset,proto jsem se ho ptal kdy se ta chyba obevi...

Již jsem na tuto otázku několikrát odpověděl.Čtěte pomalu a pozorně

26.07.2018 14:01 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172866
Pavel123
Město: Benešov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 61
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Pokud to ložisko má magnetický pásek, nikdy není z obou stran stejné, ta kde NENÍ magnet je to kovové, tam kde JE pásek je to většinou černé nebo šedé, jako by potažené plastem. Pokud na tebe pod autem kouká kovový lesklý pásek v ložisku je to opačně, nebo to ložisko nemělo ... Může to mít i jinou barvu ... každopádně je to magnetické, jde to zkontrolovat jak je to správně.

Ano rozumím otázce a děkuji za ni. Ovšem nyní už to nezjistím. Prodejce se dušuje že poslal ložisko s páskem a já ,pokud jej nevyndám, těžko zjistím,zda-li pásek má či nikoli.Navíc jsem se i dočetl,což nemusí být pochopitelně pravda, že ložisko může mít senzor aniž by byl viditelný resp. barevně odlišený. Takže asi půjde ložisko ven a zkontroluji jestli jsem ho fakt nedal opačně. Pokud nebude kroužek na oko patrný , budu zjišovat další informace.Ale jak píši , díky za podnětný příspěvek.Ty se cení.

26.07.2018 15:26 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172870
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
... každopádně je to magnetické, jde to zkontrolovat jak je to správně.

Jestli tomuhle rozumím správně, tak by se pod autem mělo dát vyzkoušet, jestli bude na magnetický pásek reagovat železo. Nebo je to jinak?

26.07.2018 16:13 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172871
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jestli tomuhle rozumím správně, tak by se pod autem mělo dát vyzkoušet, jestli bude na magnetický pásek reagovat železo. Nebo je to jinak?


To spíš vizuálně - magnetický proužek přitáhne tak max. ocelové pilinky ale vidět a rozpoznat ho je jednodušší. (prodává se i kontolní ,,kartička" na kontrolu neporušenosti segmentů magnetů.) Jestli je ta strana ke snímači kovová tak je jak psal tuším PAT buď nalisované ložisko obráceně nebo je to ložisko bez mag.proužku (tuším stará xsara picaso = auta která měla věneček na poloose)

26.07.2018 18:45 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172873
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pavel123 napsal(a):

Již jsem na tuto otázku několikrát odpověděl.Čtěte pomalu a pozorně

ja ctu velmi dobre ale odpoved jsem nikde nevidel na otazky
1. kdy se kontrolka po smazani rozne (kdy se objevi chyba),hned nebo az po rozjeti
2. jake je chaby me pameti zavad

sorry ale nenasel jsem to,jen porad blaboly porad dokola ze lozisko,krouzek a sviti kontrolka a ze nevis co je to mazani,nic vic jsem se nedozvedel

26.07.2018 18:47 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172874
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jestli tomuhle rozumím správně, tak by se pod autem mělo dát vyzkoušet, jestli bude na magnetický pásek reagovat železo. Nebo je to jinak?


krouzek neni o magnetizmu jako takovem,ale o tom ze ten pasek je vlastne impulsni kolo..staci jakekoliv poskozeni nebo strabanec a je po nem...to same tercik na klikovce (RHR) viz treba .link.

26.07.2018 20:01 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3172886
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jestli tomuhle rozumím správně, tak by se pod autem mělo dát vyzkoušet, jestli bude na magnetický pásek reagovat železo. Nebo je to jinak?

V kroužku jsou velmi slabé magnety, střídají se tam póly, je na to karta, neb někdy ten kroužek může být porušený a není to vidět, tak tato karta to odhalí ... .link. ale prej jestli je to s kroužkem či ne jde poznat tenkým plíškem co je dost citlivě magnetický, per je to cítit jestli to magnetuje, ale osobně sem to nezkoušel. .link.

07.09.2018 20:56 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3179183
krajcir
Město: Dvůr králové nad Labem, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Obracím se na přítomné s dotazem. Měnil jsem uložení zadní nápravy a bohužel se mi podařilo urvat čidlo ABS. Vyměnil jsem ho, ale teď se mi po rozjetí rozsvítí chyba ABS a ESP a diagnostika píše odchylku otáček kola. Je možné, že to je tím, že jsem použil čidlo nějakou druhovýrobu? Musí být obě stejná?

07.09.2018 21:37 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3179186
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cidlo snima len impulz z pasiku, jedine ze ho mas nedostatocne vzdialene, zatiahol si ho dobre a sedi ako ma?

07.09.2018 23:03 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3179252
krajcir
Město: Dvůr králové nad Labem, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To bylo první, co mě napadlo. Tak jsem to překontroloval a sedí na doraz. očistil jsem i dosedací plochu a hlásí to pořád. Tak mě právě napadlo, jestli to není tím, že jsem použil neoriginál. Ale asi by to tím být nemělo, je to obyč. indukční snímač.

07.09.2018 23:16 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3179256
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako sa to sprava v meranych parametroch?

07.09.2018 23:33 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3179266
krajcir
Město: Dvůr králové nad Labem, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Závadu jsem četl jen po dojetí. Zítra zkusím znovu a dám vědět.

08.09.2018 00:08 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3179272
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
krajcir napsal(a):
Závadu jsem četl jen po dojetí. Zítra zkusím znovu a dám vědět.


Čím si to četl ? - zvedni to kolo a v měřených hodnotách se podívej jestli vůbec ukazuje. Nebo jsi poškodil magnetickej proužek na ložisku

08.09.2018 12:33 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3179297
krajcir
Město: Dvůr králové nad Labem, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak asi jsem opravdu někde drbnul ten magnetický pásek. Zvednul jsem kolo, a ukazovalo to 10-9-8-9-8-7-9-km/hod. Druhé kolo ukazovalo pěkně plynule od nejvyšší rychlosti do nejmenší. Na tom pásku je v jednom místě dolík, asi jsem s tím někde zavadil o nějakou hranu, prostě jsem pako. Takže výměna ložisek, ale na 200000 to asi stejně bude tak akorát, ne?

07.11.2018 19:26 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3189838
vendac
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 143
99 Poslat soukromou zprávu
Měl bych otázku. Při deaktivaci ESP tlačítkem vedle rádia se v budíkách rozsvítí hláška o deaktivaci a zároveň zůstane svítit kontrolka. Tohle všechno mi funguje, jenom ta kontrolka v budíkách nesvítí. Ale normálně při startování kontrolka svítí, ESP i normálně funguje, signalizuje to blikáním. Tak aspoň myslím, že funguje. Nemáte někdo nějakou zkušenost proč mi nezůstane svítit při té deaktivaci?

03.06.2019 17:10 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3224644
DaliborN
Město: Nový Jičín, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 78

99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte kluci, mám další dotaz... Svítilo mi ABS + servis a počítač vypisoval ABS Fault... Auto šlo do servisu, kde mi řekli, že je v háji snímač otáček ABS na zadním kole... A že se musí vyměnit ještě snímací kroužek ABS... nechal jsem rovnou vyměnit na obou kolech... Když už to měli rozebrané, tak vyměnili ložiska náboje...
Přijel jsem si pro auto a po rozjetí se (bez šlápnutí na brzdu) opět rozsvítilo ABS + servis a opět počítač hlásil ABS Fault, navíc se ale rozsvítila červená kontrolka brzd (ta co svítí když se zatáhne ručka) + na počítači Breaking fault a rozsvítí se červený nápis STOP. Po vypnutí motoru a opětovném nastartování nesvítí nic, po rozjezdu se to opět rozsvítí vše... vypozoroval jsem, že se to děje při překročení rychlosti cca 20km/h, dokud jedu pomaleji, tak nic nesvítí...
vždy jsem s evrátil do servisu a napoprvé diagnostika hlásila vadný brzdový spínač, podruhé něco s ABS na pravém kole, pak zase cosi ve smyslu (už si nepamatuju přesně co) že přichází špatné údaje z pravého kola...
A tak mně přesvědčují, že prý odešla řídící jednotka ABS... je to možné? Nebo (a teď budu chytračit, páč jsem si tu přečetl plno informací) třeba dali ložiska bez toho magnetického pásku? nebo otočili ložisko? nevím jak to přesně funguje. Jen jsem na rozpacích, že bych měl zase vyhazovat peníze a že jsem odvezl auto do servisu a z něj se mi vrací s více chybama... Prej že se to stává, že se vymění jedna vadná věc a tím se projeví jiná... Navíc pry byly potrhané káblíky od toho ABS na kolech, tak je spravovali... no a že to dají do kupy za 14 dní, do té doby mám normálně jezdit a chyb si nevšímat, že to je jen kvůli tomu ABS...
začínám z toho auta být smutný, už jsme na něm vyměnili tolik věcí a furt se něco sere... Dnes navíc praskl řemen .link.

03.06.2019 21:48 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3224717
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
utekaj z toho servisu ... (neprehodili nahodou cidla - lave - prave?

03.06.2019 23:39 - Re: Chyba/nefunkční ABS, ESP, ASR atd. 3224727
DaliborN
Město: Nový Jičín, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 78

99 Poslat soukromou zprávu
to já vůbec nevím, jestli něco přehodili... nevyznám se v tom a ani netuším, jak si to ověřit Ale volal jsem tam preventivně, jestli náhodou neotočili ty ložiska, prej stopro ne, nejsou blbí, prej

|< < 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 ... 36 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator