Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Zadní náprava / C5 III
|< < 1 2 3
21.08.2018 23:08 - Re: Zadní náprava / C5 III 3176539
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Dobrej nápad, o víkendu na to mrknu, pokusím se protočit závit jinou mátkou, většinou se zadařilo, pokud ne, přijedu na jahoďák.


Jednu kost tu mám určitě - možná obě (jinak tu mám kompletní nápravy (přední i zadní) jen nemám čas tam nastrkat nové sylenty (všechny) - aby Pat nemusel zase rejpat = dovedu všechny (a pokud náhodou bych nedovedl tak dovedu jakékoli nechat udělat)

Jen mne teď vyvedlo z míry to že na stejném autě (motorizaci a roku)se mohou vyskytnout různé sylentbloky- předních ramen - ty zadní (malé nebo velké)- takže už se rozšířilo na čtyři typy a dokonce mi přišly i na C5 II zadní sylenty předních ramen také větší než byly původně - co se do druhovýroby začalo srát spoustu firem tak to začíná být zajímavé

Třeba tady : .link.

29.08.2018 14:24 - Re: Zadní náprava / C5 III 3177477
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak myslim, ze zavada odhalena, jeste chvily pojezdim a jestly se to potvrdi, budu referevat, zatim jenom ze by nikdo takovy silentblok vyrobit neumel, sam jsem na to prisel nahodne.

01.09.2018 21:46 - Re: Zadní náprava / C5 III 3178315
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak najeto 1000 km a nic nebouchá.
Na jámě jsem odzkoušel pajsrem vše, co na zadní nápravě jde a na nic jsem nepřišel, autem jsem i houpal do všech světových stran a stále nic, nakonec jsem chytil výfuk a hýbal s ním ze strany na stranu, u levého zadního kola ukal o kovovou výztuhu ze silné pásoviny, stačilo srovnat silentblok ( gumu ) co drží výfuk a je klid, v kabině ta vypadalo, že to jde od pravého zadního kola, no a bylo to od levého, ten zvuk pěkně klame a přenesl se do míst, kde žádná problém nebyl, potvora.

11.10.2018 18:58 - Re: Zadní náprava / C5 III 3184290
Svod
Město: Brandýs nad Orlicí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Svod napsal(a):
Levý brzdič je očištěný, vodící dráhy destiček taky, čepy namazané. Destičky zatím původní, takže to může dělat číhoš stále. Dnes se mi subjektivně zdálo kolo o něco chladnější, takže si to možná "sedá". To je ale jen pocit, teploměr s sebou nemám.
Každopádně opravný sady na brzdiče (frenkit) a nový destičky (ATE) objednaný, takže o víkendu vyměníme a uvidí se.

Ohledně zadku...

- Červeně označené silentbloky jsou nové.
- modře označené silentbloky budu měnit taktéž v sobotu (o vikendu jsem objednal ty Sasicy co psal PaM)
- Růžově označený šroub je perlička - Už jste ho někdo zkoušem měnit? )

Po víkendu přidám nějaké foto z výměny, respektive "samodomo" změřený odklon zadních kol po výměně modrých silentů - Nic jiného už snad ty kola do A dělat nemůže (nebo že by spodní uložení pístnice? No, nebudu strašit sám sebe...).

Myslete na mě až se s tím o víkendu budu mordovat


Ahojte,

tak se vracím s novým infem...

Na zadních brzdách jsem udělal repas pístků a gumiček kitem od FrenKitu + nové destičky. No podařilo se mi strhnout závit na odvzdušňováku pravého třmenu (Kupte si origo odvzdušňováky od ATE, Frenkit má jinej úhel na dosedacím kónusu). Takže sice převložkování pomohlo, ale nějak jsem tomu nevěřil a tak jsem radši dal nový brzdič. Brzda zkalibrovaná, kola se nehřejí, brzdí to všechno hezky.
Ohledně zadních kol do A... Udělal jsem komplet všechny silenty na zadku – viz obr.2. Všechno bylo děláno podle serviceboxu – utahovací momenty, utahovací polohy, atp... V neděli jsem vyrazil do Brna a po 100km koukám a zadky sjetý ještě víc dovnitř. Takže šupajdá na geo – seštelováním sbíhavosti zadku se na zadku srovnal i odklon, ale jen tak tak v tolerancích. Výpis z GEO v příloze. Mám to ještě řešit? – aneb může tam ještě vůbec bejt něco špatně?

Přílohy:
C5_X7_Zadni naprava (2).PNG ( 152332b ) -
43746927_748778248796255_4474509715090440192_n.jpg ( 119919b ) -

12.10.2018 18:34 - Re: Zadní náprava / C5 III 3184411
čelda
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 20

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zkus změřit sbíhavost zadních kol postaru na nějaké pravítko. Kamarádova nová geometrie nezjistila sbíhavost zadních kol 15 mm. Auto se na mokru chovalo jako prase, tak jsem to zkusil změřit doma postaru a ejhle! Na dotaz,proč to stolice nezjistila, výrobce geometrie odpověděl krčením ramen.

21.10.2018 21:39 - Re: Zadní náprava / C5 III 3186001
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak znova u levého zadního kola bouchání, brzdy to nejsou, ty jsem právě dodělal, auto v nejvyšší poloze a při houpání něco bouchá, 3 lidi jsme to při houpání asahávali a přes trubičku naslouchaly, nejvíc se nám všem zdá, že to bouchání jde od pístnice, když jsem auto pustil do jízdní polohy, při houpání jak se zataženou, tak i odbrzděnou brzdou žádné bouchání, nepátral bych po tom bouchání, ale když v hodně malé rychlosti střihnu mám dojem pravotočivou zatáčku, to bouchání tam je, proto to hledání, ono v těch zatáčkách dochází k různým zatížení těch pístnic, proto si myslím, že můj problém asi bude v nich, akorát nevím, zda to mohou bít ty silentbloky na obou koncích, nevím zda jdou samostaně vyměnit, nebo v samotné pístnici.

26.01.2021 19:37 - Re: Zadní náprava / C5 III 3298420
oni
Město: Frýdštejn 112, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 32
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim lidi. Jdu s dalsim dotazem. x7 podvozek pruzina tlumic. existuji napr zvysujici podlozky. zadek je nize a kdyz do zadu napr sednou dva lidi zadek dost klesne. Nebo by pomohlo vymena pruzin? Diky

Nejaka zkusenost s tímto? : .link.

09.07.2021 17:28 - Re: Zadní náprava / C5 III 3316038
jimhawkey
Město: Praha , Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, nevyřešilo by problémy s možností seřízení odklonu a zadními koly do A stavitelné spodní rameno? u sportovních aut celkem běžná záležitost...

Přílohy:
6174-500x500_LI.jpg ( 169134b ) -

04.06.2023 22:50 - Re: Zadní náprava / C5 III 3362419
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Dadusv napsal(a):
Zdravim,nevie niekto ake rozmery maju gumy zadneho stabilizatora?v servise mi povedali,ze gumy sa nedaju vymenit a treba vymenit celu tyc.Ta stoji 200 eur.Da sa s tym nejak vybrat?kupovat kvoli 2 gumam celu tyc,sa mi zda na hlavu.:.-)))mate s tym niekto skusenost?ide o C5 III Tourer,TD r.v.2009 2,0 Hdi 103KW


Prešiel som celé vlákno a chcem sa spýta či niekto našiel nejakú náhradu za tie gumy uloženia zadného stabilizátora ? Mám auto v servise so zadnou nápravou a odporučili mi tiež vymeni to uloženie ale bohužial je k dispozícii len set aj so stabilizátorom za cca 290€

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator