Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Funkce tempomatu
|< < 1 2 3 > >|
31.03.2012 17:38 - Re: Tempomat - občas nefunguje 2463966
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
jumep: U 1.6 HDI funguje sice od 4ky ale už od 40km/h.
mikra: V Praze na magistrále nebo Spořilovské 4proudovce není 50ka kvůli nebezpečí ale pro "omezení hluku" jak je napsáno u cedule. A jet třeba od Pavláku až skoro na Roztyly pořád 50 (2 až 3 pruhy bez křižovatek a semaforů, přes 5 km) je vcelku nuda. Naštěstí kolem 55 tachometrových jede 1.6HDI na 4ku už vcelku v pohodě.

31.03.2012 19:11 - Re: Tempomat - občas nefunguje 2464011
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne tych 1500 otacok pri 50 je docela v pohode, kym tam neni nejaky kopec tak neni co riesit
ak sa to moc vzpiera / dokonca vypne ... mozno neni vsetko s tym motorom v najlepsom stave

31.03.2012 19:28 - Re: Tempomat - občas nefunguje 2464023
bexxx
Město: Cvrčovice ,Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 49
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No tak tady u nás ve městě když jen projíždím ten tempomat využiju,právě že mě nebaví pořád hlídat rychlost,je to otrava. Tempomat se mi nevypíná,to je v pohodě,ale už menší kopeček a těch 1500 otaček nic moc,myslím že to tomu nesvědčí. Takže holt budu muset jezdit na 3ku a hlídat to
Tak tady mě Frantík teda dosti zklamal

13.04.2013 22:44 - Re: Funkce tempomatu 2566757
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
priatelia, stretol sa niekto s moznostou softverovej upravy - odblokovanie dolneho limitu pre aktivaciu tempomatu (40km.h) ..?
dakujem a prosim len fundovane reakcie

13.04.2013 22:52 - Re: Funkce tempomatu 2566761
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ledaže by tempomat fungoval i na trojku. Ono by se asi blbě jelo 30km/h na čtyřku.

14.04.2013 00:08 - Re: Funkce tempomatu 2566776
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Ledaže by tempomat fungoval i na trojku. Ono by se asi blbě jelo 30km/h na čtyřku.


To chce automat tam mám za to že jde

14.04.2013 11:23 - Re: Funkce tempomatu 2566837
bexxx
Město: Cvrčovice ,Kladno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 49
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já se na tu upravu softu ptal když sem nechával zvyšovat výkon a řekli mi že tohle prostě nastavit nedokážou,holt to asi není jako jen někde za desetinou čárkou přepsat číslici jak u vstřiku bo tlaku turba

Takže sem to vyřešil tak,že sem C5 nechal manželce,tak už mi to netrápí a jezdím s Xantií,stejnak je pohodlnější

14.04.2013 12:37 - Re: Funkce tempomatu 2566839
Poffa
Město: Spišská Belá, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 282
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Ledaže by tempomat fungoval i na trojku. Ono by se asi blbě jelo 30km/h na čtyřku.

Mne to funguje aj na trojku

14.04.2013 13:30 - Re: Funkce tempomatu 2566841
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
PS1. samo ze mam na mysli automaticku prevodovku
PS2. aj ja som to dotazoval u tuningovych firiem a nic. Kedze ale existuju firmy, ktore odblokuju video za jazdy tym, ze oklamu informaciu iducu z rychlomera do riadiacej jednotky. predpokladam, ze musi existovat sposob, ako oklamat ovladanie tempomatu tak, aby nevedel, zeauto prave ide

15.04.2013 16:28 - Re: Funkce tempomatu 2567204
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
U C5 I 2.0 tempomat od 4
U C5 I 2.2 tempomat od 3

15.04.2013 19:08 - Re: Funkce tempomatu 2567259
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
Prosto: jazdim takmer vyhradne na tempomat, a najradsej by som sa aj na krizovatke rozbiehal len stlacenim gombika teda z 0km.h

Tak to je totální lenost
Nemyslím, že je to chytré, právě tomu se všichni výrobci vozů snaží vyvarovat, asi je větší pravděpodobnost malé nehody, ukance v městě.
Zkus kontaktovat užovatele "Autodiagnostika"... ten se v tom vrtal a vím, že právě odblokovával i videa. Možná už ví i jak na tempomat

15.04.2013 20:04 - Re: Funkce tempomatu 2567301
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Tak to je totální lenost
Nemyslím, že je to chytré, právě tomu se všichni výrobci vozů snaží vyvarovat, asi je větší pravděpodobnost malé nehody, ukance v městě.
Zkus kontaktovat užovatele "Autodiagnostika"... ten se v tom vrtal a vím, že právě odblokovával i videa. Možná už ví i jak na tempomat

Zas taková blbost to není-říká se tomu"aktivní tempomat s funkcí stop&go" a umí to auto zastvit,když před tebou někdo zastaví a rozjedeš se buď uknutím o plyn,nebo stiskem tlačítka. Ale je to docela složitej systém,kterej oproti klasickýmu aktivnímu tempomatu používá další dva krátkodosahový radary(normální ACC má jeden)..
Takže tenhle systém existuje,docela slušně funguje,lidí to má na autě docela dost,jen jsem to nikde nenašel u Citroena,což je škoda...Já bych to na autě chtěl,i když ze začátku se na to docela blbě zvyká...

15.04.2013 20:54 - Re: Funkce tempomatu 2567326
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Ano Darja, som totalne lenivy a nehanbim sa za to
Uzivatela autodiag nein danke. Ale buduci tyzden by som mal byt s jednym manikom, ktory sa pri SW riadiacich jednotiek snazi aj o nemozne. Tak pripadne poreferujem ako som pochodil

15.04.2013 21:27 - Re: Funkce tempomatu 2567356
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Zas taková blbost to není-říká se tomu"aktivní tempomat s funkcí stop&go" a umí to auto zastvit,když před tebou někdo zastaví a rozjedeš se buď uknutím o plyn,nebo stiskem tlačítka. Ale je to docela složitej systém,kterej oproti klasickýmu aktivnímu tempomatu používá další dva krátkodosahový radary(normální ACC má jeden)..
Takže tenhle systém existuje,docela slušně funguje,lidí to má na autě docela dost,jen jsem to nikde nenašel u Citroena,což je škoda...Já bych to na autě chtěl,i když ze začátku se na to docela blbě zvyká...


tyhle voloviny má Volvo, já jsem to ještě nevyzkoušela, ani se nechystám. I když máme na showroomu auta s tímhle nesmyslem...( a hlídáním chodců, cyklistů, zvěře, značek, cloněním dálek na jná auta v protisměru.. té pixxxxx )

Ale to naše C5 jaksi taksi neumí, takže já bych se leda někam zakoukala a pak koukala někomu do kufru

01.05.2013 20:47 - Re: Funkce tempomatu 2574353
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co som jazdil teraz jednym autom v usa, bolo to tam, ale tempomat sa dal aktivovat az na 30mph a nemalo to ani obmedzovac a tiez mi dost vadil ten aktivny tempomat, lebo si si tam nastavil vzdialenost auta a ono to zakazdym priblizenim k autu zacalo spomalovat, ma to svoje pre aj proti - nestane sa ti ze do niekoho vpalis, ale zasa aj nedokazes obehnut lebo ked sa neskoro spamatas tak ta to zbrzdi na rychlost dobehnuteho auta

ale co je uplny fakt - u ziadneho citroenu som adaptabilny tempomat nevidel

01.01.2022 20:07 - Re: Pískání vzduchu u oken 3330432
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
Úložné prostory chybí, tempomat z kopce nebrzdí - ve staré když dám v Tunelu Blanka který je z kopce tempomat na 50 tak celou cestu jedu 50 a nemusím šlapat na brzdu, když páčkou ubírám tak rychlost klesá. V X7 dám 50 a za chvíli tam mám 70 protože z kopce se rozjede a nebrzdí ( obě auta jsou v automatu) čudlík( - ) vůbec nereaguje. O pohodlí ovládání ani nemluvím. Na staré vše krásně dostupné dvěma prsty tady v X7 musím pořád hledat knoflíky na volantu

vsetko dobre v novom roku vsetkym fandom c5 zaujala ma v tom zozname nedostatkov hore ze X7 nebrzdi na tempomatovu rychlost. a to je pre mna uplne super vlastnost. mame aj skusenosti s Mercedesom, ktory brzdi jak debil. hrozne. priklad dialnica, mam tempomatovych 130, teraz obehnem = pridam na 150, zaradim sa spat do praveho a dam nohu dole z plynu aby sa rychlost vratila na 130. a ten blb normalne brzi na 130!!! t iste z kopca, namiesto setrenia a vyuzivania gravitacie, to auto brzdi. brrr. ked chcem brzdim si sam...

na X7 mi rychlost krasne postupne klesa. no a co sa tyka piskania treba pouvazovat co sa s autom dialo predtym- ake zasahy. obcas sa mi stalo ze jemny svist byva na dialnici ked je bocny vietor

02.01.2022 17:14 - Re: Pískání vzduchu u oken 3330497
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Asi dostaneme vynadáno že jsme mimo téma. Ale nějak ti nerozumím co je úžasného na tom že auto nebrzdí s tempomatem. Mě na tenpomatu přijde super že udržuje rychlost jakou si nastavím. Tudíž mi dost vadí když si nastavím 50 km/ h a z kopce se mi rozjede na 70! Tak chci jet 50 nastavím si to a stejně to musím hlídat? K čemu je to pak dobrý? Člověk spoléhá na automatiku a pak zaplatí pokutu za překročení rychlosti ? Děkuji pěkně!
Na dvojkové dám 50 a jede padesát i z kopce jak v San Franciscu když dojíždím auto před sebou tak si párkrát pomáčknu minus a mám pořád stejný odstup aniž bych se dotkl brzdy. Na dálnici když nechci aby brzdil tak ho z toho prostě vymáčknu a zapnu až budu chtít zas udržet určitou rychlost. V X7 dám tempomat a stejně to musím hlídat a brzdit abych nejel rychleji, to je fakt pakárna...
Ono i to ovládání k tomu svádí na staré je dokonalé - bříška prstů pod volantem krásné hladí kolébku +/- a z boku pauza.
Nikam nemusím přehmatávat a soustředit se kde nejdu tlačítko na volantu. Používám ten tempomat jako pádla řazení v supersportu 😁

02.01.2022 18:05 - Re: Pískání vzduchu u oken 3330504
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
no vidis, a to mame uplne rozlicne jazdne styly.
to jazdis kde na 50 tempomat ? neni to nahodou tak ze tempomat funguje az od 4ky [v manualnom radeni] ? [neviem ci mas automat, ale 50 je presne rychlost kde 3ka je vela [uz ukazuje 2000otacok ze preradit , a 4ka malo 1300 alebo tak nejak.....hehe . to nepouzivam, na 4ke 50 tempomat. [asi mas teda automat]
ked idem dole z kopca, vyradim... dokonca sa mi osvedcilo vyhodit kvalt v 100vke a niekedy sa vezies aj 500m a aj tak musis brzit pri vstupe do obce a furt mas 70 a aj tak brdzis

na dialnici zapinat/vypinat tempomat je otravne. priklad - nastavis 130, dobehnes auto ktore ide 125, pridas na 140 - obehnes a v slusnej vzdialenosti das nohu dole z plynu a auto plachti a pomaly brzdi z tych 140 a pri 130 to prebere automat. a o nic sa nestaras, nic nevypinas, nikoho neobehnes aby si pred nim vo velkej rychlosti brzdil [a tym ho nastval]

no a to co chces ty, pri kazdom obehnuti auta a zaradenim sa pred neho ti auto pribrzi na 130.

kedze ja travim 90% na dialnici s C5, toto mi vyhovuje hrozne. predstav si ze s tym Mercedesom obehnes - prezeniem 150, noha dole z plynu a on brzdi na 130. to je zahadzovanie kinetickej energie, opotrebovavanie brzd, a plytvanie palivom

ale ano, chapem ze v takej prahe. kde je na kazdom stlpe radar, to brzdenie moze byt prinosne.....ale sak citron ma na to ten speed limiter ci jak sa to vola nastavis 50 a zmacknes plyn. deaktivuje sa to preslapnutim na podlahu - ale ani v tomto mode to nebrzdi...

to dobiehanie auta pred tebou a tukanie +/- tiez chapem, ale je to dost malo prinosne hlavne ked dotycnemu pred tebo kolise rychlost [napr. nejaka vodicka ]. na to su dneska adaptivne tempomaty

02.01.2022 18:39 - Re: Pískání vzduchu u oken 3330505
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ano mám automat . Tempomat mi funguje už okolo 40 km/h
Máme tu tunel Blanka průjezd z jednoho konce na druhý je cca 10 minut když tam svítí 50 někdy je tam 70. Celá cesta úsekové měření...
Tunel je z kopce. Když mám štěstí a nemám před sebou brzdiče co z kopce brzdí na 40 tak to na začátku tunelu zapnu a auto jede celou cestu 50 samo a nedotknu se brzdy. U X7 se rozjede na klidně 76 takže musím stisknout brzdu a tím tempomat vypnu. Je to otravné...
Na dálnici jedu nějakou rychlost ( moc tam neřeším kontrolu rychlosti ) při předjíždění většinou přidám plyn a pak se zařadilím s jistou mezerou a před to auto sundám nohu z plynu a rychlost se pomalu srovná na tu co jsem měl nastavenou. Samozřejmě když cítím že to brzdí moc, tak ho vymáčknu a plachtím dokud to zas neklesne na požadovanou rychlost.
Samozřejmě "na pádla" jezdím s dostatečným odstupem , nerad se na někoho lepím . A noha je v pozoru kdyby bylo potřeba rychle brzdit.
V tunelu mě hrozně štve jak většina takhle dobrý tempomat nemá a pořád někomu předemnou svítí brzdy , já musím taky brzdit i když si nechám velkou mezeru a jedu celou cestu konstantně 53 km/h.
V X7 jsem jak oni a musím hlídat rychlost , brzdit a tím pádem pořád vypínat ten tempomat

02.01.2022 18:44 - Re: Pískání vzduchu u oken 3330506
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
hej, u x7 a 2litra je tam nejak vseobecne problem dodrzovat limity...ci uz ta vaha dole kopcom, alebo aj dialnica.
no a odkedy znizili v meste zo 60 na 50, to sa v manuale tiez neda [3ka moc, 4ka malo] to iste pri skakani v kolone - 1ka moc, 2ka malo


|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator