Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Jakou autodiagnostiku
|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 20 > >|
28.02.2017 11:57 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045025
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
OK, mohl by mi tedy někdo vysvětli v čem je konkrétně rozdíl? Nikde jsem totiž nenašel, co jde v origo lexii a v této čínské kopii ne.
Jdou s tím nastavovat parametry vozidla? (vypnutí pípání při odepnutých pásech atd....)

Díky.


Určitě , ale také se ti může stát že ti mohou přestat fungovat některé a i jiné nesouvisející přímo s tím funkce a někdy je i problém to vrátit(nebo né tak jednoduše)

28.02.2017 12:25 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045030
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
OK, mohl by mi tedy někdo vysvětli v čem je konkrétně rozdíl? Nikde jsem totiž nenašel, co jde v origo lexii a v této čínské kopii ne.
Jdou s tím nastavovat parametry vozidla? (vypnutí pípání při odepnutých pásech atd....)

Díky.


Ano jen se ti může stát že ti mohou přestat fungovat jiné (i nesouvisející s tím tvím úkonem) funkce a uvedení zpět mohou být problém. (zjednodušeně ty měníš jednu položku,ale diag jí posílá v několika kódech - čína nemusí odeslat všechny a nebo některý chybný a protože je vše propojeno se vším přestane fungovat něco - při pokusu toto napravit (změnou nastavení té jiné položky by se mělo přepsat zase xx kódů ale tam některý nezapsaný z předchozí akce chybý tudíž není kam-kde změnit tento kód a je problém který dejme tomu odstraníš jen ,,přeinstalací" programu-softu

28.02.2017 17:52 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045078
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
OK, mohl by mi tedy někdo vysvětli v čem je konkrétně rozdíl? Nikde jsem totiž nenašel, co jde v origo lexii a v této čínské kopii ne.
Jdou s tím nastavovat parametry vozidla? (vypnutí pípání při odepnutých pásech atd....)

Díky.


konkretne? dnesni priklad...cinska diag..kodovani parktronicu v RT6..zadani systemu - kodovani - chyba kodovani -restart RT6 - mrtva RT6

28.02.2017 20:40 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045116
abart
Město: Lodenice, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 57
99 Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
OK, mohl by mi tedy někdo vysvětli v čem je konkrétně rozdíl? Nikde jsem totiž nenašel, co jde v origo lexii a v této čínské kopii ne.
Jdou s tím nastavovat parametry vozidla? (vypnutí pípání při odepnutých pásech atd....)

Díky.


Mám Čínu za podobný peníze jako na tom Ali. Na několik pokusů jsem přeinstalovával noas i diag SW, nakonec jsem se smířil s tím, že je problém asi v HW - to mi potvrdil i Autodiag, když jsem jí rozloupnul a vyfotil ji.
Prostě na některým autě funguje a někde ne.
Já vyzkoušeno:
C5 2,0 i 16V rok 2002 OK
C8 2,2 hdi rok 2002 OK

C5 2,0 hdi rok 2003 problém
C5 1,6 hdi rok 2006 problém
C8 2,0 hdi rok 2007 problém

OK znamená, že jdou nastavovat i parametry, problém - prakticky funguje jen jako čtečka chybových kódů a umí je smazat, nic dalšího mě nepustí.
To moje zkušenosti - podle mě je to sázka do loterie.

28.02.2017 20:59 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045135
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
abart napsal(a):
Mám Čínu za podobný peníze jako na tom Ali. Na několik pokusů jsem přeinstalovával noas i diag SW, nakonec jsem se smířil s tím, že je problém asi v HW - to mi potvrdil i Autodiag, když jsem jí rozloupnul a vyfotil ji.
Prostě na některým autě funguje a někde ne.
Já vyzkoušeno:
C5 2,0 i 16V rok 2002 OK
C8 2,2 hdi rok 2002 OK

C5 2,0 hdi rok 2003 problém
C5 1,6 hdi rok 2006 problém
C8 2,0 hdi rok 2007 problém

OK znamená, že jdou nastavovat i parametry, problém - prakticky funguje jen jako čtečka chybových kódů a umí je smazat, nic dalšího mě nepustí.
To moje zkušenosti - podle mě je to sázka do loterie.


Některé nemají všechny volby , některé pošlou chybný udaj atd.. a výsledek je jak psal autodiag . B+žné věci jako čtečka a mazání asi funguje u všech a bez rizika , ale odbornější práce?? nebo novější auta C5 I a II asi nic vážnějšího nehrozí X7 už bych byl napozoru.Ale na jednu stranu proč né aspoň je víc práce - mezi náma ono to není jen o diag. já se vždy bavím když mi přijede auto s navi a najdu tam chybu komunikace radia = to v tom byl určitě ,,dobrej diagnostik" a spoustu podobných závad.

01.03.2017 09:35 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045173
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
OK, díky všem za vyčerpávající info -> soudím z toho že to jsou vyhozené prachy, takže nekupuju. Dávat 1500 za vyčtení chyb - vyhozené prachy.

01.03.2017 13:14 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045218
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Jenom se zeptám, kolikrát plánuješ měnit diagnostikou nějaké nastavení a proč?

01.03.2017 17:00 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045242
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Jenom se zeptám, kolikrát plánuješ měnit diagnostikou nějaké nastavení a proč?

..tomu nerozumis...ten pocit ji mit a nakurvit si to vse sam a ZADARMO je k nezaplaceni

02.03.2017 00:06 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045493
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Jenom se zeptám, kolikrát plánuješ měnit diagnostikou nějaké nastavení a proč?


Odpovím trochu jinak : některé auta jsem už několikrát (to samé auto) z ,,dlouhé chvíle" překonfigurovával tak jak mají být - je zvláštní že se u nich samovolně několikrát konfigurace sama nastaví na nesmysli vždy se zasměji když neustále přepisuji z třeba rádio ANO na NE (no kurňa to je přece hovadina mít v konfiguraci že není když ho tám každá C5 má žejo ) a různé vychytávky v nastavení - ještě že alespoň některé položky-jednotky nejdou zakázat,ale některé zase jdou povolit a k tomu zase jedu rád - jako elektronicky řízenou převodovku když automat řídí elektronika a ta mrcha (C5) nechce startovat(zase na druhou stranu nějak se s tím nesmyslem naučit musí za ty prachy

02.03.2017 07:03 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045508
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tak to ne, to tem lidem krivdis ..zato muze organizace dvou cinanu "TO" a "SAMO" ktere dostali i s tou tolik doma potrebnou diagnostikou

02.03.2017 07:45 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045515
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Především máme doma už 3 PSA auta. Asi ani tak nejde o konfiguraci (chci jen vypnout pípání při jízdě bez pásů), jako spíše o čtení chyb, reset servisních intervalů atd...
Někdy (2x za rok) nám blbne P206, chcípne, rozsvítí se stop a za pár minut jede jak nová. Na Picasso se to taky hodí.
A jak už předemnou psal autodiag - sám si totálně rozkurvit auto je pocit k nezaplacení.

02.03.2017 08:31 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045526
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
Především máme doma už 3 PSA auta. Asi ani tak nejde o konfiguraci (chci jen vypnout pípání při jízdě bez pásů), jako spíše o čtení chyb, reset servisních intervalů atd...
Někdy (2x za rok) nám blbne P206, chcípne, rozsvítí se stop a za pár minut jede jak nová. Na Picasso se to taky hodí.
A jak už předemnou psal autodiag - sám si totálně rozkurvit auto je pocit k nezaplacení.


Zrovna do té X7 bych s neověřenou čínou moc nešahal (i ta čína se dá nějak zkontrolovat a upravit tak aby fungovala) - moc o tom nevím jen co jsem pochytil a některé tyto výrobky sice fungují(nejen diagbox) ale jsou ,,jen" nespolehlivé = nikdy nevíš kdy a co provedou - ono je hezké že věc která stojí ve spolehlivém stavu stojí třeba 40. a čína do 10. no a když ti spadne v nějaké akci potom jdeš koupit třeba ecu za 3.-5. tisíc protože je původní nenávratně KO = po pár akcích zjistíš že jsi nakonec v -

02.03.2017 10:38 - Re: Jakou autodiagnostiku 3045552
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
No a jsme u toho, co konfigurovat a resetovat? Resetovat snad jedině aditiva po doplnění, ale jednou za 10 let se to dá svěřit servisu... A ta signalizace pásů, automatická ruční brzda a podobné, co někomu nevyhovuje, tak přece si to můžeš všechno sepsat a zajet s tím do servisu, takové nastavení dělᚠjednou za život auta. A když stejně nevíš, jaké nastavení má na co všechno vliv, tak je úplně jedno jestli mᚠčínu nebo originál, dodrbeš si to obojím.
Jinak diagnostiku mnohem víc využiješ na to čtení chyb a hodnot a to ta čína v pohodě zvládá. Právě za 1500 je zadarmo, než třeba v mojem případě jet 30km do servisu, vyhradit si na to celé odpoledne...

15.04.2017 03:18 - Re: Jakou autodiagnostiku 3059477
libors
Město: Sobotovice, Brno-venkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Tak pánové Citroenáři, co říkáte na toto: .link. ? Jinak tu spousta lidí radí: zajeď si do servisu, ale ne do autorizáku - tak tedy KAM? Nechci se vrtat ve svém autě zbytečně, ačkoliv technik jsem, tak nejsem automechanik, jsem elektrikář, takže kabely a podobné věci si poměřit dokážu, opravit konektory také, jen musím vědět, kde a jak je najít a tím pádem dostat z diagnostiky, které to případně mohou být. Nehodlám si poškodit vůz, jen mi je trochu proti vůli zaplatit jen za vyčtení chyby z vnitřního počítače pětikilo, aniž by kdokoli cokoli jiného udělal.

15.04.2017 09:13 - Re: Jakou autodiagnostiku 3059492
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je to klasicka cina ,origo byla posledni cena cca 25 ale pomerne dlouhou domu nelze koupit
no s tim petikilem..je otazka kdo to petikilo chce..jestli clovek ktery tomu rozumi nebo clovek ,jako spoustu uzivatelu (ne jen mistnich,vseobecne i jinych znacek) ktery si ji koupi "aby ji mel"..v prvnim pripade zjistis ze diagnostika neni jen o vycteni zavad..v druhem vis ze uz se tam neukazes
mit diagnostiku nezmamena v podstate nic,jen vycteni chyb v podstate,dnes je to hodne o informacich a ty plynou ze skusenosti nebo je to o penezich (musis si je koupit) a v tomto pripade to nekdy ani jinak nejde

15.04.2017 10:27 - Re: Jakou autodiagnostiku 3059496
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jsou lidi,kteří použijí diagnostiku ,,jen pro ověření" a jsou schopni závadu odstranit bez diagnostiky tu potřebují jen k následnému smazání chyb . Neříkám nemít ji ale mne vždy dojme když ke mně někdo přijede s tím ,,potřebuji něco vyměnit" = prostě s hotovou věcí a to na základě ,,svého nebo zde vyčteného" zjištění - no mám vždy 1000 chutí je poslechnout.

třeba : > > byl jsem mimo republiku a v té době nechala žena EGR vyměnit. Hlášky, týkající se EGR zmizely, ale pořád tam zůstala vysoká hladina aditiva a zkrat elmag. ventilu. Na fóru jsem se dočetl, že lze elmag. odpojit a odebrat i z konfigurace v počítači. Mohl bych se s tím na vás obrátit? A stejně tak pak s STK? Bylo by to možné příští týden? A ještě horší věci - to jsou případy kdy na určitých věcech trvají.Fórum je na jednu stranu dobrá věc,ale na druhou .....

15.04.2017 10:36 - Re: Jakou autodiagnostiku 3059498
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
... Neříkám nemít ji ale mne vždy dojme když ke mně někdo přijede s tím ,,potřebuji něco vyměnit" = prostě s hotovou věcí a to na základě ,,svého nebo zde vyčteného" zjištění - no mám vždy 1000 chutí je poslechnout.

hele Jardo ja uz to tak ale nejakou dobu delam..nas zakaznik nas pan..kdyz uz nekdo takovej prijede a je plny informaci z for a internutu a vi presne co udelat a dokonce ma nekdy i dil vlastni tak co si objedna to udelam...neresim...tem soudnym to dojde a priste prijedou rovnou ,tomu zbytku to nedojde a jedou jinam...

15.04.2017 16:52 - Re: Jakou autodiagnostiku 3059552
libors
Město: Sobotovice, Brno-venkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Tak prima, opravdu nemusím teda přímo do Brnocaru, Carlingu nebo tam někam, kde mi stejně řeknou, že je potřeba povyměňovat spoustu věcí (které ani zrovna nejsou akutní) - to jsou ti autorizovaní. Mají možná diag, kde jim to řekne detailně úplně všechno, ale pracují způsobem "diag říká, že je vadný tachometr => vyměníme palubovku za 15 litrů". Tak zrovna tuhle závadu jsem si opravil sám, byla to klasika, ulomená malá plastová hřídelka v převodovce u krokového motorku - stačil mi na to malý vrtáček, kanagom, kousek nerezového drátku a trocha trpělivosti a teď to funguje naprosto bez problémů.
Ale momentálně mi palubák hlásí, že je některý airbag nebo předpínač pásů "faulty", ale už neříká, který to je. A to je potřeba přečíst přes diag, kterou nemám. Jen proto, aby mi v autorizáku začali vyměňovat patrony nebo airbagy, tam nechci jet, aniž bych věděl, že to tak někde fakt je, protože většinou se tahle hláška ozývá kvůli špatné funkci konektorů (což není u Valeo novinka, že...). Takže spíš, než bych chtěl do vozu nějak zasahovat s nastavením, tak spíš bych chtěl vědět přesnější příčinu chyby, tu pak buď budu řešit sám anebo to pak už dám někomu k opravě.
Jen tak ještě dotaz - co přesně znamená hláška "Child safety deactivated"? Je to něco s airbagem nebo zámky ve dveřích nebo zadní okna? Kdo víte, prosím, povězte. Díky moc .
Jo - víte, že už nejsou k dispozici nové objednávky na C5? Už to přestali dělat, je mi to líto, Citroën je auto, které mám právě kvůli jeho technologii podvozku - no... Už nebude...

15.04.2017 19:16 - Re: Jakou autodiagnostiku 3059577
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
"Child safety deactivated"
Dětská pojistka dveří.
Jestli nemᚠke svýmu autu návod, tak jsou ke stažení tady na fóru.
.link.

15.04.2017 19:24 - Re: Jakou autodiagnostiku 3059581
libors
Město: Sobotovice, Brno-venkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
"Child safety deactivated"
Dětská pojistka dveří.
Jestli nemᚠke svýmu autu návod, tak jsou ke stažení tady na fóru.
.link.

Návod mám - dokonce v češtině, ale není to z něj patrné, možná jsem si toho dříve nevšiml a hlásilo to tak jako tak a začal jsem si více všímat displeje až poté, co mi začala řvát hláška s airbagy. V návodu není přímý seznam hlášek, které se mohou zobrazit. Díky za objasnění, vyzkouším to. A omlouvám se za off-topic.

|< < 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator